Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Кон'юнктивіт у дітей

Кон'юнктивіт у дітей

16-09-2014, 09:41
2125
0
Кон'юнктивіт у дітей


На жаль, багатьом дітям деколи доводиться зустрічатися з таким небезпечним і досить поширеним недугою, як кон'юнктивіт. Це захворювання супроводжується почервонінням і подразненням очей, свербінням, слезоточивостью і, що найнеприємніше, гнійними виділеннями.


Кон'юнктивіт у дітей являє собою запалення слизової оболонки ока, яка покриває внутрішню поверхню століття і склеру. Причиною можуть служити різні фактори, такі як нещодавно перенесена застуда, порушений обмін речовин, попадання бруду або будь-яких хімікатів, авітаміноз, захворювання повік багато інших. Кон'юнктивіт у дитини, як правило, виникає з-за брудних рук. Маленькі діти чіпають руками практично все, до чого можуть дотягнутися і при цьому часто труть очі.


Кон'юнктивіт може бути вірусний, алергічний та бактеріальний.

Вірусний кон'юнктивіт протікає у вигляді епідемічних спалахів, зараження відбувається найчастіше в медичних установах. Поширюється інфекція контактним шляхом, іноді повітряно-крапельним. При цій формі кон'юнктивіту заражається спочатку одне око, а через 1-5 днів другий. Супроводжується захворювання рясним сльозотечею, роздратуванням і почервонінням ока. Триває приблизно 3-4 тижні.


Бактеріальний кон'юнктивіт. Основна причина його виникнення - брудні руки. При цій формі кон'юнктивіту відбувається зараження обох очей. Супроводжується рясним виділенням слизу.


Алергічний кон'юнктивіт являє собою алергічну реакцію. Подразниками можуть бути: різкі запахи, пил, квітковий пилок, тополиний пух та інші. Супроводжується дана форма захворювання почервонінням століття, свербінням і гнійними виділеннями.


Як лікувати кон'юнктивіт у дітей визначає лікар - офтальмолог. Лікування включає в себе промивання очей лікарськими розчинами, закопування, а також застосування мазей. В залежності від форми захворювання, стадії розвитку збудника, лікування призначається різне.


При вірусному і бактеріальному кон'юнктивіті, зазвичай лікар призначає антибіотики і очні краплі, при алергічному - усунення причини алергії або прийом антигістамінних препаратів.


Також існують різноманітні народні методи лікування. Але далеко не всі способи підходять для лікування малюків. Використовуйте чай, настої трав для промивання очей, слідкуйте за концентрацією настою, щоб не викликати алергію. Найкраще підходить для промивання ромашка, її слід заварювати у співвідношенні 1 чайна ложка на склянку окропу. Перед застосуванням процідіть настій через складену в кілька разів тканина.


Не припиняйте лікування відразу після того, як очі дитини стали чистими і ясними, інакше кон'юнктивіт загрожує перейти в хронічну форму. Проконсультуйтеся з лікарем щодо тривалості лікування.


Для того щоб запобігти захворювання дотримуйтеся деяких нескладних правил. Регулярно гуляйте з дитиною на свіжому повітрі, провітрюйте приміщення, збагачуйте їжу малюка вітамінами й часто мийте руки малюкові. Здоров'я вам і вашій дитині!
Читайте також
Як лікувати кон'юнктивіт у дітей?
Як лікувати кон'юнктивіт у дітей?
Маленькі дітки часто труть очі, і трапляється це чомусь, коли руки у них в цей момент брудні. Іноді з цієї причини виникає неприємне захворювання на
У дитини гнояться очі - що робити?
У дитини гнояться очі - що робити?
Закисання ока у дитини викликано кон'юнктивітом. Ось тільки природа його появи різна. Тому потрібно зрозуміти, від чого відбувається загноение очей у
Кон'юнктивіт у новонароджених
Кон'юнктивіт у новонароджених
Коли народжується маленька дитина, його імунітет ще дуже слабенький. Але, на жаль, від усього захистити малюка майже неможливо. Може розвинутися і
Чим лікувати кон'юнктивіт у дітей?
Чим лікувати кон'юнктивіт у дітей?
Кон'юнктивіт, запалення слизової оболонки ока, може мати різну природу: алергічну, вірусну чи бактеріальну. Відповідно і лікування повинно бути
Гноїться очко у новонародженого
Гноїться очко у новонародженого
Молоді мами часто лякаються, коли у дітей з'являються жовті липкі виділення біля очей. При цьому самі очі не червоніють, а шкіра навколо ...
Чому гнояться очі у дитини?
Чому гнояться очі у дитини?
Кон'юнктивіт - це хвороба очей, від якої страждають як дорослі, так і малеча. Найбільш часто кон'юнктивітом хворіють діти з ослабленим імунітетом.