Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину жувати?

16-09-2014, 09:41
2009
0
Як навчити дитину жувати?


Смоктальний рефлекс закладений у дитини з народження. Розвинути цей рефлекс до досконалості допомагає почуття голоду. Але ось ваш малюк підростає, а ви годуєте його пюреподібного їжею. Якщо ви даєте дитині шматочки, він відмовляється жувати і випльовує їх. Примушувати дитину жувати не треба, але й залишати все як є, теж не варто. У цей час слід пропонувати дитині їжу не шматочками, але більш густу, яку просто проковтнути вже не вийде, а доведеться попрацювати щелепами.


Якщо не пропонувати дитині їжу, яка відповідає його віку, шлунково-кишковий тракт стає ледачим. Навіщо робити зусилля для перетравлення, якщо все вже приходить в такому ніжному вигляді. Потім дитина страждає від недостатньої перистальтики шлунка, запорів.


Травний тракт повинен розвиватися разом з дитиною і відповідати її віку. Ще один момент, якщо дитина не їсть їжу, вона не змішується зі слиною, і, як наслідок, шлунковий сік і травні ферменти не виробляються. Якщо дитина не почне вчасно жувати, у нього сформується неправильний прикус і доведеться звертатися до ортодонта. Виправлення прикусу відбувається дуже довго, тому простіше просто не допускати цього.


Сьогодні ця проблема стає все більш поширеною. Матусям дуже зручно користуватися покупними пюре. Не треба витрачати ні час, ні сили на приготування їжі, можна просто відкрити баночку, і все готово. Лінується мама - лінується і дитина. Жувальний рефлекс є у всіх, але він не безумовний, значить треба вчитися жувати. Спочатку діти просто лінуються жувати. Навіщо жувати, якщо раніше все само текло з ложки прямо в рот, і треба було тільки проковтнути. А тут ще й зуби ріжуться, ясна болять, а на них тиснуть шматочки твердої їжі.


І тут у мами виникає питання: «Як навчити дитину жувати?». Ніяких технологій і методичних вказівок як навчити дитину жувати немає. Якщо ви будете давати дитині тверду їжу, йому доведеться розвинути жувальний рефлекс. В цьому йому допоможе почуття голоду, яке він буде відчувати, якщо залишиться без обіду. Діти здатні пережовувати їжу вже тоді, коли у них прорізаються зуби, хоча б різці. Однорічну дитину навчити жувати теж можна, тільки їжа повинна бути не занадто щільною. Якщо ви користуєтеся готовим дитячим харчуванням, завжди купуйте харчування, відповідно до віку дитини. Для більш старшого віку, пюре роблять більш густим, з шматочками. Таким пюре не можливо буде годувати з пляшечки, доведеться взяти ложечку і попрацювати. Це добре, адже ваша дитина буде вчитися їсти самостійно.


Починаючи з 7-8 місяців, пропонуйте дитині більш густу їжу, не розводьте все до стану супу. Всі діти різні. Одні відразу починають жувати, і самі хапають шматочки з тарілки. Інші ніяк не хочуть в цьому брати участь і наполегливо всі випльовують. Можна спробувати кілька варіантів виходу з цієї ситуації.


Спробуйте запропонувати дитині сушку або печиво. Свіжа, добре запечена сушка дуже смачна, дитина бере її в рот і починає смоктати. Слина змочує її, і від сушіння відламуються шматочки. Ось ці шматочки і повинні допомогти дитині навчитися жувати. Так само можна посадити дитину з усіма дорослими за стіл і запропонувати йому парову котлету, як і всім іншим. Дитині захочеться все повторити за дорослими, і він почне жувати. А може, ви придумаєте якийсь більш цікавий метод?
Читайте також
Розвиток дитини в 4 місяці
Розвиток дитини в 4 місяці
Стрімкий розвиток малюків в 4 місяці продовжує вражати батьків. Крихітки неймовірно швидко освоюють нові межі, ще вчора для них недоступні.
Як навчити дитину жувати тверду їжу?
Як навчити дитину жувати тверду їжу?
Коли можна давати дитині тверду їжу? Це питання, яке хвилює багатьох матусь. Пюрированная їжа - це, звичайно, добре і зручно, але настає час, коли
Як навчити дитину самостійно їсти?
Як навчити дитину самостійно їсти?
Однією з турбот багатьох батьків у вихованні дитини є навчання його їсти самостійно. Багато малюки не хочуть або просто лінуються це робити. Процес
Педагогічний прикорм
Педагогічний прикорм
Педагогічний прикорм або педприкорм - одна з методик знайомства малюка з їжею. Суть її - у долученні піврічного до дорослого столу. Як і інші схеми
Прикус у дитини
Прикус у дитини
Попросіть малюка посміхнутися ширше і уважно розгляньте його зубки . У нормі верхні різці злегка (не більше ніж на третину) прикривають нижні,
Чому немовля висовує язик?
Чому немовля висовує язик?
У жінки, яка вперше стала мамою, завжди виникає маса питань. Причому в деяких випадках вони можуть бути зовсім несподіваними. Приміром, чому дитина