Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Гноїться очко у новонародженого

16-09-2014, 09:45
4140
0
Гноїться очко у новонародженого


Молоді мами часто лякаються, коли у дітей з'являються жовті липкі виділення біля очей. При цьому самі очі не червоніють, а шкіра навколо них трохи припухає. В перші місяці життя дитини таке явище зустрічається досить часто і цього не варто лякатися. Причиною появи гною є непрохідність слізного міхура.


Через три тижні після народження у дитини починають виділятися сльози відтікають у ніс через канали, розташовані на внутрішньому куті ока. Кінці цих слізно-носових проток при народженні закриті мембраною, що розривається при народженні. При скупченні слізної рідини відбувається розмноження хвороботворних бактерій. Головною ознакою початку запального процесу у дитини є поява виділення жовтого кольору протягом декілька тижнів або місяців.


При будь-яких виникають проблеми з очима консультація з фахівцем обов'язкова , так як поява гною в той час, коли очі немовляти ще не сльозяться, може вказувати на патологію. Відповідаючи на питання молодих мам: «Що робити, коли гноїться очко у новонародженого?», лікарі-офтальмологи радять робити промивання чаєм і для стимуляції відкриття слізно-носових проток робити легкий масаж канальця. Протока розташований на нижньому столітті у внутрішнього куточка ока, поруч з носом. Торкайтеся до нього обережними рухами вгору у напрямку до носа. Виконувати такі маніпуляції потрібно 5 - 7 разів на день. Під час масажу виникає тиск скупчується рідини на мембрану, внаслідок чого вона розривається і відбувається відкриття протоки.


У разі якщо утворення виділень триває, варто проконсультуватися з офтальмологом. Лікар може додатково виписати для лікування краплі або мазь з антибіотиками. Поява запалення може тривати до піврічного віку дитини. Якщо у новонародженого гноїться очко, і після шести місяців, то зазвичай лікар рекомендує провести невелику операцію. Процедура не вимагає багато часу і проводиться прямо в кабінеті. Окуліст з допомогою тонкого зонда відкриває слізний проток шляхом його введення в канал. У рідкісних випадках потрібно амбулаторна операція під загальною анестезією.


У ранньому віці основною причиною, чому гнояться очі, є закупорка слізно-носового протоки. У більш дорослому віці запалення може бути наслідком кон'юнктивіту . Це поширене захворювання супроводжується почервонінням білка, утворенням гною і ріжучої болем.


Найчастіше причиною появи є інфекція, рідше - зовнішні подразники і алергія. Кон'юнктивіт, викликаний алергічною реакцією, що супроводжується свербінням. Інфекційний кон'юнктивіт, викликаний стафілококових та стрептококовими бактеріями, можна визначити за рясним виділенням, які склеюють вії і не дають відкрити очі.


У новонароджених теж може бути кон'юнктивіт. Запалення такого роду задоволені неприємні. Варто також зазначити, що при великій кількості гнійних виділень, може відбутися зараження рогівки. Лікування захворювання не можна відкладати і запускати. В іншому випадку може виникнути повна втрата зору. Запалення, викликане зовнішніми подразниками, при негайному лікуванні швидко проходить.
Читайте також
Зондування слізного каналу у новонароджених
Зондування слізного каналу у новонароджених
Деякі батьки після народження дитини стикаються з такою проблемою як дакріоцистит - непрохідність слізного каналу. І нерідко малюкам призначаються
Сльозоточивість у новонародженого
Сльозоточивість у новонародженого
Не всі мами знають, що в нормі, сльози у дитини з'являються лише до 3 місяця життя. Тому сльозоточивість очей у дитини повинна їх насторожити і
Масаж слізного каналу при дакриоцистите
Масаж слізного каналу при дакриоцистите
Іноді у новонародженого при народженні не розривається плівка, що захищає слізний проток, в результаті чого в ньому починається запальний процес -
Гнояться очі у дитини
Гнояться очі у дитини
Загноение очей і у новонародженої дитини, і у малюка постарше завжди повинно насторожувати батьків. Про причини такого явища і про те, що робити,
Чому гнояться очі у дитини?
Чому гнояться очі у дитини?
Кон'юнктивіт - це хвороба очей, від якої страждають як дорослі, так і малеча. Найбільш часто кон'юнктивітом хворіють діти з ослабленим імунітетом.
Кон'юнктивіт у дітей
Кон'юнктивіт у дітей
На жаль, багатьом дітям деколи доводиться зустрічатися з таким небезпечним і досить поширеним недугою, як кон'юнктивіт. Це захворювання ...