Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У новонародженого прищики на обличчі

16-09-2014, 09:46
5973
0
У новонародженого прищики на обличчі


Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для більшості мам не секрет, що ця проблема зустрічається і у немовлят. Тому можна часто спостерігати у новонародженого прищики на обличчі.


Подібна неприємність має різні причини і вимагає різного до неї відношення. Самі по собі ці прояви поділяються на ті, які проходять самостійно і ті, які необхідно лікувати.


До перших належать акне і міліум. Акне - білі прищі, які мають запальний характер і по вигляду нагадують підліткові вугри.


Причина появи вугрової висипки у дитини, бере початок в той час, коли він ще перебуває в утробі матері. Справа в тому, що в період виношування дитини, статеві гормони жінки можуть перейти до плоду. Таким чином, дитина отримує надлишок гормонів, і тоді з'являються акне. Акне, також може бути результатом гормональної перебудови організму малюка, яка триває до досягнення нею 3-х місячного віку. Зазвичай гнойні прищики розташовуються на щоках дитини, рідко на підборідді і лобі. Вони можуть бути як поодинокими, так і у вигляді скупчень.


Міліуми ж по виду нагадують перлини. Це дрібні білі прищі без зони запалення навколо. Вони також тимчасове явище на шкірі малюка і розташовуються там до тих пір, поки у дитини не відкриються сальні протоки шкіри.


І міліум і акне не вимагають лікування. Як правило, вони зникають самі. Ні в якому разі не потрібно виводити їх самостійно і тим більше вичавлювати.


Так само не вимагає спеціального лікування пітниця. Але на відміну від милиума і акне, на неї все - таки варто звернути увагу. Пітниця виглядає як безліч дрібних червоних прищиків, высыпавших на тлі загального почервоніння шкіри. Спочатку з'являються почервоніння навколо шиї, потім на обличчі, за вухами, під пахвами і в паху. Причина пітниці - знижена функція потових залоз у дитини. Найчастіше це пов'язано з дуже високою температурою і вологістю, в якій знаходиться тіло малюка. Тому важливо стежити, щоб дитина був одягнений відповідно навколишнього температурі і не був надмірно закутаний. У спекотну погоду немовляти потрібно частіше купати (краще без мила), влаштовувати йому повітряні ванни і рідше одягати підгузники. Якщо пітниця викликає свербіж, її можна змащувати підсушуючими засобами і особливо стежити, щоб дитина не потіла.


Причиною появи алергічних почервоніння шкіри майже завжди є неправильне харчування мами. Годуючій жінці вкрай важливо стежити за своїм раціоном, виключати продукти викликають алергію. Мама не повинна вживати продукти, що містять консерванти, барвники, емульгатори, а також смажені, гострі і солодкі страви. Харчова алергія часто приносить неспокій дитини, оскільки майже завжди супроводжується свербінням. Самостійно лікувати алергічні висипання не можна, в цьому випадку необхідно звернутися до лікаря. Іноді алергія може виникнути на косметичні засоби або підгузки. Їх треба просто змінити на інші, більш безпечні.


Прищі у новонародженого через пелюшкового дерматиту попрілості ще одна поширена проблема. Дерматит є наслідком порушення гігієни по догляду за дитиною. Найчастіше це трапляється після тривалого контакту шкіри дитини з вологою поверхнею і дуже рідкісною зміни підгузників. Якщо з'явилися попрілості, їх обов'язково потрібно обробити спеціальними присипками або кремами з оксидом цинку. Народна медицина пропонує для лікування дерматиту відвар кори дуба.


Ретельний контроль гігієни і харчування новонародженого, допоможе уникнути багатьох проблем, у тому числі і проблем з висипаннями на шкірі. Однак важливо розуміти, що крім безпечних, існує багато інших неприємних проявів. Якщо характер висипки незрозумілий або вона не проходить, не дивлячись на дотримання всіх запобіжних заходів, необхідно терміново звернутися до лікаря.
Читайте також
Цвітіння у новонароджених
Цвітіння у новонароджених
З розчуленням розглядаючи новонародженого в перші дні життя, батьки іноді з занепокоєнням помічають появу висипки і прищів. Що це - алергія, пітниця,
Білі прищики у новонародженого
Білі прищики у новонародженого
Дуже часто батьки новонародженої дитини, при ретельному огляді можуть помітити білі прищики на обличчі. Чому вони виникають і чи потрібно їх
Акне новонароджених
Акне новонароджених
Невеликі прищики, виявляються батьками в перші дні після народження малюка, багатьох змушують турбуватися. Звідки у новонародженого може бути
Пітниця у новонароджених
Пітниця у новонароджених
Пітниця у новонароджених - це поразка верхніх шарів шкірних покривів, зустрічається, як правило, у тільки що народжених дітей. Пітниця у
Попрілості у новонароджених: чим лікувати?
Попрілості у новонароджених: чим лікувати?
Багато молоді батьки стикаються з такою проблемою, як попрілості у новонароджених. Чи варто з цим боротися або ці неприємності пройдуть самі по собі?
Висипання на обличчі у новонародженого
Висипання на обличчі у новонародженого
Кожна мама хоче, щоб її дитина була здоровою. І, звичайно, вона уважно придивляється до будь-яких змін, що відбуваються з малюком...