Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Помилковий круп у дітей

Помилковий круп у дітей

16-09-2014, 09:48
1660
0
Помилковий круп у дітей


Помилковий круп у дітей (набряк гортані) в основному виникає у віці від одного до п'яти років. Найчастіше хвороба з'являється у міжсезоння.


Причини виникнення можуть бути різними. У одних дітей захворювання виникає з проявом всіляких алергічних реакцій, а в інших на тлі вірусного захворювання або як ускладнення після перенесених інфекцій. Звичайно, бувають вікові відхилення від норми, і в цьому випадку, набряком гортані або як ще його називають «помилковий круп» хворіють діти або діти старше п'яти років.


Симптоми помилкового крупа

До ознаками характерним для захворювання відносяться наявність «сухого, гавкаючого» кашлю, періодична хриплость або втрата голосу. Якщо прояви кашлю супроводжуються температурою, нежиттю та іншими ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції, для батьків це сигнал до прийняття стандартних (для сім'ї) заходів допомоги дитині. Але якщо напади кашлю посилюються, він стає грубіше, суші або взагалі нечутним, а дитина демонструє ознаки задухи необхідно терміново викликати «швидку допомогу».


Перша допомога

Під час нападу батькам необхідно спробувати полегшити дитині очікування лікаря або «швидку». Необхідно дати дитині будь-який антигістамінний препарат: кларитин, супрастин, тавегіл, обов'язково уважно прочитавши інструкцію. Краще якщо це буде сироп, однак відсутність сиропу підійдуть і подрібнені таблетки з невеликою кількістю води. Давати пити у великих кількостях не рекомендується, так як круп це набряк гортані і рідина може посилити ситуацію. У момент нападу, у дитини виникає панічний страх, і дуже бажано в цей момент зняти його переляк, відвернути, заспокоїти на стільки на скільки дозволяє ситуація.


Лікування помилкового крупу у дітей

В лікуванні дитини хворого помилковим крупом не потрібно розраховувати на власний досвід, так як перебіг захворювання має хвилеподібний характер з періодичними поліпшеннями, які можуть і не залежати від прийнятих вами заходів. Не рекомендується лікування народними засобами, найчастіше в цьому випадку у хворого відбувається тільки погіршення стану. В незалежності від ступеня і гостроти перебігу хвороби, щоб уникнути ускладнень необхідно показати лікарю хворої дитини.


Лікування помилкового крупа передбачає в першу чергу дотримання температурного режиму. Оптимальним буде «тропічний» варіант: теплий, вологий і обов'язково свіже повітря. Для досягнення необхідного мікроклімату треба частіше провітрювати кімнату попередньо виносячи малюка з приміщення.


Для того щоб зняти набряк можна прогріти дитині ноги або прикласти до литок гірчичники. Для пом'якшення кашлю спробуйте зробити полегшений варіант інгаляції. У ванній кімнаті при закритих дверях пустіть гарячу воду з крана і кілька хвилин дайте дитині подихати вологим повітрям.


Застосовувати при помилковому крупі ліки знімають напади бронхіальної астми не рекомендується! Розрахувати дозування впорскування для малюка неможливо, зате можна ускладнити перебіг захворювання проявом алергії.


Профілактика

Для профілактики захворювання дитині необхідно здорове харчування (бажано, щоб у ньому містилася достатня кількість кисломолочних продуктів), загальне загартовування і загартовування горла. Загартовування починається з полоскання горла теплою водою з поступовим зниженням температури. Зверніть увагу! Загартовування повинно проходити поступово, не менше 5 - 6 місяців. Намагайтеся уважно ставитися до того, як одягнений дитина на прогулянці.


Дбайливе і розумне ставлення до здоров'я малюка - запорука його спокою і гарного самопочуття!
Читайте також
Круп у дітей
Круп у дітей
Круп у дитини - не самостійна хвороба - а явище виникає на тлі захворювань, що виражається в скруті дихання, кашлі і набряку гортані. Батькам
Болить горло у дитини: чим її допомогти?
Болить горло у дитини: чим її допомогти?
Найчастіше може боліти горло у дитини з кількох причин. Однією з таких причин може бути ГРВІ. Це пояснюється впливом на організм різних вірусів
Помилковий круп у дітей: причини та профілактика
Помилковий круп у дітей: причини та профілактика
Небезпека цього захворювання полягає в тому, що воно викликає задуху, яке може стати настільки загрозливим, що дитину доведеться негайно
Бронхоспазм у дітей: ознаки і тактика поведінки
Бронхоспазм у дітей: ознаки і тактика поведінки
Бронхоспазм - різке звуження бронхів з утрудненням дихання - характерний прояв нападу бронхіальної астми.
Круп у дітей. Лікування помилкового крупу у дітей
Круп у дітей. Лікування помилкового крупу у дітей
Гостре інфекційно-алергічне захворювання гортані і трахеї, що супроводжується звуженням їх просвіту і розвитком гострої дихальної недостатності. На
Лікування алергічного кашлю у дітей
Лікування алергічного кашлю у дітей
Алергічний кашель у дітей зустрічається досить часто. Особливо це стосується тих малюків, у яких в ранньому дитинстві був діатез...