Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Блювання і пронос у дитини

Блювання і пронос у дитини

16-09-2014, 09:48
3615
0
Блювання і пронос у дитини


Частою причиною хвилювань для батьків є їхні діти. Страхи і радості, різні проблеми і хвороби, все це батьківські турботи. Найчастіше дитячі хвороби мають яскраво виражену і зрозумілу причину походження (промочив ноги, продуло на протязі, з'їв щось недоброякісне). Але іноді захворювання виникають з нізвідки, приходять несподівано, не маючи під собою жодних підстав.


Для того щоб своєчасно допомогти своєму маляті, мамі в першу чергу потрібно зрозуміти, що могло викликати той чи інший недуга, а потім грамотно ліквідувати захворювання.


У грудних дітей у віці від народження до трьох місяців блювання або зригування явище нормальне, яке проходить у міру дорослішання дитини.


Блювання і пронос у дитини. Існує безліч причин виникнення цих симптомів у дітей: отруєння, кишкові інфекції, зараження глистами, алергії на медикаменти, захворювання центральної нервової системи і навіть стреси.


Пронос. Розібратися в проблемі допомагає вивчення стільця дитини (колір, запах, консистенція), за зовнішнім виглядом якого досвідчений фахівець зможе зрозуміти і визначити причину «розладу». Це необхідно для прийняття адекватних заходів щодо позбавлення від неприємного недуги.


Блювота у дітей - це мимовільне вивільнення травною системою від вмісту, що відбувається в результаті різкого скорочення м'язів живота і діафрагми. Як правило, блювота це не самостійна хвороба, а симптом ряду захворювань, таких як:


- Захворювання травного та шлунково-кишкового тракту;

- Хвороби центральної нервової системи;

- Алергічні прояви на лікарські препарати та деякі види їжі.


У деяких випадках блювота може бути проявом психологічного неприйняття дитиною тієї чи іншої ситуації. Наприклад, дитині не подобається вихователь дитячого садка або у нього не складаються стосунки в дитячому колективі. Іноді блювота - це своєрідний протест проти заходів виховання батьків удома.


Якщо у дитини блювота супроводжується головними болями, сонливістю, млявістю, і головне не приносить полегшення, це може бути « мозкова блювання ». У немовлят така блювота може бути наслідком важких пологів, родових травм, а у дітей старшого віку ознакою гіпертонічної хвороби, черепно-мозкової травми, мігрені.


Що робити, якщо у дитини блювота без температури і проносу, так звана «безпричинна» блювота?


Якщо малюк лежить, необхідно повернути його голову набік мінімум на 30 градусів, це попередить захлебывание дитини блювотними масами.


Якщо малюка початок рвати під час їжі - припиніть годуванням і не годуйте його не менше двох годин.


Якщо блювота не одноразово повторюється і супроводжується нехарактерним для поведінкою дитини (дитина неспокійна, погано спить, скаржиться на болі в животі і так далі), необхідно терміново звернутися до фахівця.


До приходу медиків необхідна профілактика зневоднення організму дитини. Якщо дитині менше року, поїти його необхідно через кожні 3-5 хвилин по одній чайній ложці рідини. У віці від року до трьох по 2-3 чайних ложки, дітям від 3 років і більше через кожні п'ять хвилин по три столових ложки пиття.


Не рекомендується при виникненні блювоти намагатися промивати шлунок дитини , поїти його марганцівкою, без призначення лікаря давати дитині протиблювотні або антигістамінні препарати.


І головне, навіть якщо у дитини спостерігається одноразова блювота, не супроводжується температурою і проносом, щоб уникнути різних ускладнень обов'язково потрібно показати малюка педіатра.
Читайте також
Блювота у дитини без температури і проносу - що робити?
Блювота у дитини без температури і проносу - що робити?
Часто блювоті супроводжує діарея, температура, але іноді батьки стикаються з ситуацією, коли крім неї інших ознак захворювання немає. Тоді виникає
Дитини рве після їжі
Дитини рве після їжі
Блювота у дитини, однократна або повторювана, - завжди привід для занепокоєння батьків. Причин її виникнення може бути багато. У дітей грудного віку
Блювота у дитини без температури
Блювота у дитини без температури
Ми звикли, що блювота у дитини найчастіше є ознакою отруєння або інфекції і супроводжується підвищенням температури. Але так відбувається не завжди,
Пронос, блювота, температура у дитини
Пронос, блювота, температура у дитини
Таке небезпечне поєднання симптомів у дитини, як пронос, блювання, нудота і температура можуть бути ознаками не тільки отруєння, але і інфекції, яка
Блювота у дитини і температура
Блювота у дитини і температура
Блювота у дитини, що супроводжується підйомом температури - завжди тривожний сигнал для батьків. Він може свідчити про різних захворюваннях, від
Дієта дітей при блювоті
Дієта дітей при блювоті
Причин блювоти може бути багато - це і запальні захворювання шлунка і кишечника, і важка харчова алергія і защемлення пахової грижі, і інвагінація,