Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?

Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?

16-09-2014, 09:48
3059
0
Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація найчастіше є правилом, ніж винятком. Підтверджують також цей факт і сучасні наукові дослідження дитячого сну. Російські педіатри і деякі неврологи часто кваліфікують неспокійний сон малюка, як неврологічне порушення і відразу ж починають прописувати різні ліки.


Однак, якщо ваша дитина погано спить вночі, то не варто відразу починати прийом медичних препаратів. Швидше за все, для занепокоєння немає причин, і ви зможете налагодити сон дитини більш безпечними для здоров'я способами. Для цього потрібно лише визначити, яка ж причина поганого сну малюка.


Чомусь вважається, що діти перших місяців життя сплять багато і дуже міцно. Такі карапузики, звичайно ж, є, але їх не так багато. Деякі діти, які сплять окремо від своїх батьків, погано засинають приблизно до 3-6 місяців, і це може бути пов'язано з деякими особливостями даної вікової групи. У дітей цього віку поверхневий сон, як правило, переважає над глибоким і саме тому вони часто прокидаються. Далі поведінка дитини залежить від її індивідуальних особливостей: наприклад, хтось може самостійно заснути знову, а комусь потрібна допомога.


Крім того, фізіологічно багатьом карапузам до 6-12 місяців (іноді й пізніше) потрібні тривалі нічні годування груддю . А адже це теж причина нічних пробуджень. І другий, так званий, «складний» етап, пов'язаний з порушеннями нічного сну, припадає на вік приблизно 15-3 роки. Адже саме в цей час у малюка з'являються певні страхи (наприклад, він починає боятися темряви, фантастичних персонажів тощо), які періодично з'являються у вигляді нічних кошмарів. Але, як жетогда вирішити ці проблеми?


Деякі фахівці рекомендують практикувати спільний сон з малюком. Доведено, що якщо немовля спить разом зі своїми батьками, він рідше плаче ночами (адже для того, щоб привернути до себе деяку увагу, йому вже не треба плакати, а досить злегка поворухнутися), з цієї причини і інші члени родини можуть виспатися.


Крім того, у затишній батьківській постелі малюк, звичайно ж, легше переживає перше зіткнення з нічними кошмарами, завдяки чому вже в майбутньому він ставиться до них не так болісно і гостро, як його інші однолітки. Але, якщо ж вас це не влаштовує ідея спільного сну, то запасіться терпінням і будьте готові прийти карапузові на допомогу за першим його вимогу.


Не залишайте дитину наодинці з його проблемою, адже він ще не здатний впоратися з нею самостійно. Якщо ж мова йде про 2х-3х місячному грудничке, який погано засинає вночі, то намагайтеся не залишати малюка сумували в своєму ліжечку, а навпаки, заспокойте і обов'язково допоможіть йому міцно заснути. Але, якщо мова йде про дитину старшого віку, який не може сам впоратися зі страхами, то спробуйте з ним поговорити і з'ясувати, чого саме він так боїться.
Читайте також
Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
До першого дня народження сон дитини часто нормалізується. Нервова система малюка стає міцнішою, а проблеми з животиком зазвичай відступають. Однак,
Дитина 8 місяців погано спить вночі
Дитина 8 місяців погано спить вночі
У 8-місячних малюків достатньо причин для неспокійного сну. Щоб батьки не розгубилися, і розуміли, що робити і чим допомогти дитині, вони повинні
Дитина 10 місяців погано спить вночі
Дитина 10 місяців погано спить вночі
Десятимісячний малюк може спокійно спати всю ніч. Якщо ж малюк нерідко прокидається ночами і плаче, це впливає на психологічну атмосферу в сім'ї,
Дитина 5 місяців погано спить вночі
Дитина 5 місяців погано спить вночі
У даній статті постараємося відповісти на одвічне питання багатьох матусь - чому в 5 місяців малюк погано спить вночі. Далі з'ясуємо основні причини
Чому дитина погано спить вночі?
Чому дитина погано спить вночі?
Багато батьки сподіваються, що коли дитина вийде з грудничкового віку, то проблеми зі сном відпадуть самі собою, і малюк буде спокійно засинати в
Дитина прокидається вночі й плаче
Дитина прокидається вночі й плаче
Маленькі дітки дуже часто прокидаються по ночах і починають плакати. Причин цьому може бути безліч. Сьогодні ми розглянемо найбільш поширені з них.