Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?

Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація найчастіше є правилом, ніж винятком. Підтверджують також цей факт і сучасні наукові дослідження дитячого сну. Російські педіатри і деякі неврологи часто кваліфікують неспокійний сон малюка, як неврологічне порушення і відразу ж починають прописувати різні ліки.
Однак, якщо ваша дитина погано спить вночі, то не варто відразу починати прийом медичних препаратів. Швидше за все, для занепокоєння немає причин, і ви зможете налагодити сон дитини більш безпечними для здоров'я способами. Для цього потрібно лише визначити, яка ж причина поганого сну малюка.
Чомусь вважається, що діти перших місяців життя сплять багато і дуже міцно. Такі карапузики, звичайно ж, є, але їх не так багато. Деякі діти, які сплять окремо від своїх батьків, погано засинають приблизно до 3-6 місяців, і це може бути пов'язано з деякими особливостями даної вікової групи. У дітей цього віку поверхневий сон, як правило, переважає над глибоким і саме тому вони часто прокидаються. Далі поведінка дитини залежить від її індивідуальних особливостей: наприклад, хтось може самостійно заснути знову, а комусь потрібна допомога.
Крім того, фізіологічно багатьом карапузам до 6-12 місяців (іноді й пізніше) потрібні тривалі нічні годування груддю . А адже це теж причина нічних пробуджень. І другий, так званий, «складний» етап, пов'язаний з порушеннями нічного сну, припадає на вік приблизно 15-3 роки. Адже саме в цей час у малюка з'являються певні страхи (наприклад, він починає боятися темряви, фантастичних персонажів тощо), які періодично з'являються у вигляді нічних кошмарів. Але, як жетогда вирішити ці проблеми?
Деякі фахівці рекомендують практикувати спільний сон з малюком. Доведено, що якщо немовля спить разом зі своїми батьками, він рідше плаче ночами (адже для того, щоб привернути до себе деяку увагу, йому вже не треба плакати, а досить злегка поворухнутися), з цієї причини і інші члени родини можуть виспатися.
Крім того, у затишній батьківській постелі малюк, звичайно ж, легше переживає перше зіткнення з нічними кошмарами, завдяки чому вже в майбутньому він ставиться до них не так болісно і гостро, як його інші однолітки. Але, якщо ж вас це не влаштовує ідея спільного сну, то запасіться терпінням і будьте готові прийти карапузові на допомогу за першим його вимогу.
Не залишайте дитину наодинці з його проблемою, адже він ще не здатний впоратися з нею самостійно. Якщо ж мова йде про 2х-3х місячному грудничке, який погано засинає вночі, то намагайтеся не залишати малюка сумували в своєму ліжечку, а навпаки, заспокойте і обов'язково допоможіть йому міцно заснути. Але, якщо мова йде про дитину старшого віку, який не може сам впоратися зі страхами, то спробуйте з ним поговорити і з'ясувати, чого саме він так боїться.
Читайте також

Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
До першого дня народження сон дитини часто нормалізується. Нервова система малюка стає міцнішою, а проблеми з животиком зазвичай відступають. Однак,

Дитина 8 місяців погано спить вночі
У 8-місячних малюків достатньо причин для неспокійного сну. Щоб батьки не розгубилися, і розуміли, що робити і чим допомогти дитині, вони повинні

Дитина 10 місяців погано спить вночі
Десятимісячний малюк може спокійно спати всю ніч. Якщо ж малюк нерідко прокидається ночами і плаче, це впливає на психологічну атмосферу в сім'ї,

Дитина 5 місяців погано спить вночі
У даній статті постараємося відповісти на одвічне питання багатьох матусь - чому в 5 місяців малюк погано спить вночі. Далі з'ясуємо основні причини

Чому дитина погано спить вночі?
Багато батьки сподіваються, що коли дитина вийде з грудничкового віку, то проблеми зі сном відпадуть самі собою, і малюк буде спокійно засинати в

Дитина прокидається вночі й плаче
Маленькі дітки дуже часто прокидаються по ночах і починають плакати. Причин цьому може бути безліч. Сьогодні ми розглянемо найбільш поширені з них.