Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Що робити, якщо дитина гризе нігті?

16-09-2014, 09:52
3091
0
Що робити, якщо дитина гризе нігті?


Дорослі часто звертаються до психолога із запитанням : «дитина гризе нігті, що робити в цій ситуації?». Перше, що необхідно зрозуміти: будь-яка «погана» звичка їх малюка це не бажання засмутити або позлити батьків, а прояв глибоких переживань. Погані звички, як і будь-які інші, відволікають дітей від їхніх проблем, заспокоюють і навіть приносять задоволення.


Чому дитина гризе нігті? Підсвідомо він дає зрозуміти батькам, що потребує уваги та допомоги, що переживання малюкові необхідно з кимось розділити, за когось сховатись. Однак на практиці в більшості випадків нерозуміння між батьками та їх дитиною призводить до конфліктів і покараннями. Дитину сварять, ставлять в кут, мажуть пальці гіркими засобами і головне посилюють і без того складні процеси у психіці дитини.


Щоб отримати позитивний результат і відучити дитину гризти ноги, батькам необхідно прибрати бар'єр, що виник між ними, розібратися у страхи і проблеми малюка. Головне, потрібно пам'ятати, що дитина, якщо він веселий, щасливий, любимо, ніколи не стане наносити собі шкоду, просто з почуття протиріччя.


Як відучити дитину гризти нігті? 10 рекомендацій:


Перше. Перестаньте його лаяти. Звичка у дітей не носить усвідомлений характер, швидше за все, він навіть не помічає, що робить. І тому сварити його безглуздо, він все одно не зрозуміє за що. А ось боятися стане, що природно буде тільки погіршувати ситуацію.


Друга. Помітивши, що при певному збігу обставин батьки звертають на неї більше уваги, у малюка на підсвідомому рівні «погана звичка» буде тільки закріплюватися. Для дитини немає нічого важливіше уваги дорослих.


Третє. Згадайте, погані звички такі як: накручувати на палець волосся, смикати мочку вуха, стукати пальцями по столу і так далі, у дорослих знаходять свій прояв у стані хвилювання, страху, нервозності. Зрозуміло, що вони прийшли з дитинства. Спробуйте розібратися, що і в яких ситуаціях змушує вашої дитини нервувати до такої міри, що він починає гризти нігті.


Четверте. Ми вже говорили, що для дитини немає нічого важливіше уваги і любові батьків. Намагайтеся більше гуляти з ним, грати і просто розмовляти, перенесіть акценти вашого спілкування з негативних на позитивні.


П'яте. Якщо ви визначили ситуацію, в якій дитина починає гризти нігті, постарайтеся захистити малюка від неї. Замініть перегляд телевізора (якщо ви думаєте, що саме він погано впливає на поведінку) іграми або читанням книг. Не дозволяйте грати в агресивні ігри і дивитися не рекомендовані для віку вашої дитини передачі.


Шосте. Знайдіть для свого малюка заняття по душі. Відмінно якщо в процесі будуть активно зайняті руки дитини. Займіть його малюванням, ліпленням, складанням пазлів. Займаючи і розвиваючи увагу свого малюка, виховуючи у нього смак до прекрасного ви допоможете йому позбутися від страхів і комплексів.


Сьоме. Впоратися з проблемою, коли дитина гризе нігті, може допомогти виховання вже в ранньому віці естетичного ставлення до його зовнішності. Поясніть йому правила догляду за нігтями, навчіть елементарним прийомам манікюру, покажіть наочно, наскільки нігті з манікюром виглядають красивіше обгрызенных нігтів. Найбільш ефективний цей прийом для дівчаток.


Восьме. Всякий раз, коли дитина буде намагатися піднести руки до рота, відволікати його увагу розмовою грою або будь-яким іншим цікавим для нього справою.


Дев'яте. З'ясувавши причину нестандартного поведінки, постарайтеся від неї позбутися, і тоді небажані прояви назавжди підуть з життя вашого маляти.


Десяте. Доброзичлива обстановка, любов і взаєморозуміння головні і найбільш дієві способи в боротьбі за щастя і здоров'я дітей.
Читайте також
Дитина гризе нігті - причини
Дитина гризе нігті - причини
Коли дитина починає гризти нігті, мами в паніці, не знають, що робити. Потрібно, в першу чергу, заспокоїтися і спробувати встановити причину такої
Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
Нагальна проблема дітей дошкільного віку - обгризені нігті, але коли погана звичка з часом не зникає, то батькам варто всерйоз зайнятися дитиною.
Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?
Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?
Проблема обгрызенных нігтів знайома кожному другому з батьків, адже це досить поширена шкідлива звичка малят дошкільного віку. Тому багато мам і тата
Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
Маленькі діти досить часто страждають такою шкідливою звичкою, як гризти нігті. І позбутися від неї, часом буває досить непросто. Щоб ваші старання
Чому дитина гризе нігті?
Чому дитина гризе нігті?
Причин, чому дитина гризе нігті, може бути безліч, і важливо точно визначити їх, щоб зрозуміти, як потрібно діяти, щоб безболісно відучити його від
Дитина гризе нігті - що робити?
Дитина гризе нігті - що робити?
Батьки часто стикаються такою поширеною проблемою серед дітей, як звичка гризти нігті. Причин для такої поведінки може бути безліч. І важливо