Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Лікування ангіни у дітей

16-09-2014, 09:52
1629
0
Лікування ангіни у дітей


Ангіна - це інфекційне захворювання, найчастіше передається повітряно-крапельним шляхом. Одним з найбільш поширених збудників ангіни є стрептокок. Ангіна у дітей, особливо раннього віку, займає друге місце після ГРЗ і ГРВІ.


Основні симптоми ангіни дуже схожі з ознаками гострих респіраторних захворювань. В першу чергу це різке погіршення самопочуття, підвищення температури, запалення і збільшення мигдаликів, набрякання шийних лімфатичних вузлів. Однак діагностикою даного захворювання повинен займатися лікар на підставі огляду хворого і орієнтуючись на результати аналізів бактеріологічного та серологічного обстеження.


Ангіна, в результаті якої на мигдаликах утворюються гнійники - гнійна ангіна. У свою чергу вона класифікується на ангіну лакунарного типу і ангіну фолікулярного типу.


Ангіна лакунарного типу характеризується утворенням гнійних пробок на слизовій оболонці мигдаликів за рахунок виділення гнійного ексудату з лакун, різким підвищенням температури, болем у суглобах.


Ангіна фолікулярного типу характеризується нагноєнням фолікул, діаметр яких становить 1-3мм, набряком м'якого неба, підвищенням температури.


Важливо вчасно розпізнати захворювання і приступити до негайного лікування, так як заняття самолікуванням в даному випадку або пізно почате лікування може призвести до серйозних ускладнень згодом, наприклад, до хронічного тонзиллиту, суглобового ревматизму, отиту, ускладнень з боку серця.


Лікування ангіни:

- Дотримання постільного режиму;

- Щадний режим харчування. З раціону виключається все, що може дратувати запалене горло - солона, смажена, гостра, пряна їжа, перевагу віддають молочної і рослинної;

- Рясне питво. Це можуть бути морси, мінеральна вода, чай з лимоном;

- Лікарська терапія (антибіотики або сульфаніламідні препарати) призначена лікарем.


Як лікувати ангіну у дитини?

Основну увагу необхідно приділити тому, щоб не допустити гіперемію у дітей, особливо грудного і молодшого віку, так як це може призвести до судом, тому поряд з антибактеріальним лікуванням застосовують і жарознижуючі засоби, до нормалізації температури.


В якості допоміжних методів лікування ангіни можна згадати гомеопатію і народну медицину.


Універсальними для дітей препаратами в початковій стадії розвитку захворювання є:

Aconitum 12С. Це засіб ефективно в самому початку захворювання. На початковій стадії горло червоне, гаряче. Дитина неспокійна.


Belladonna 12С також як і попередній препарат, це засіб застосовують на початку захворювання при різкому підвищенні температури і виникненні відчуття «вогню» в горлі, запалені мигдалини і мають яскраво-червоний колір.


Агрі - антигрипін дитячий містять у своєму складі ці два компоненти і також застосовується при лікуванні ангіни.


До народних засобів лікування ангіни можна віднести:

Полоскання горла відварами лікарських трав, що володіють протизапальною дією, такі як ромашка, шавлія, календула, а також спиртовим розчином хлорофіліпту, сольовим розчином.


Розжовування стільникового меду або прополісу протягом кількох годин.


Інгаляції з застосуванням евкаліптової олії.


Зігріваючі компреси на область шиї або грудях, наприклад з використанням меду і капустяного листа, такий компрес поміщається на груди або спину і залишають на ніч.


При правильному лікуванні одужання наступає через тиждень, щоб уникнути повторного інфікування необхідно зміцнювати імунітет дитини за допомогою занять спортом, водних процедур і прогулянок на свіжому повітрі.
Читайте також
Вірусна ангіна у дітей
Вірусна ангіна у дітей
Ангіна у дітей найчастіше виникає на тлі вірусної інфекції, що потрапила в організм дитини. Щоб швидко допомогти дитині, в першу чергу, потрібно
Герпесная ангіна у дітей - лікування
Герпесная ангіна у дітей - лікування
Герпесная ангіна - інфекційне захворювання, що викликається не зайвою порцією морозива, як прийнято думати, а особливими ентеровірусами. Протікає
Лакунарна ангіна у дітей
Лакунарна ангіна у дітей
Лакунарна ангіна - запалення мигдалин і верхніх дихальних шляхів, особливо гостро протікає у дітей. При перших ознаках захворювання слід звертатися
Герпетична ангіна у дитини
Герпетична ангіна у дитини
Однієї з різновидів ангін у дітей є герметична форма, що характеризується різким погіршенням самопочуття і утворенням везикул на задній стінці
Ангіна у дітей - симптоми
Ангіна у дітей - симптоми
Ангіна - серйозне інфекційне захворювання, що характеризується запаленням мигдаликів, появи якого у дітей боїться кожна мама. Розрізняють кілька
Ангіна у дітей до року
Ангіна у дітей до року
Ангіна - запалення піднебінних мигдалин. У розвитку даного захворювання першорядну роль грають мікроби і віруси, такі як: стафілокок, стрептокок,