Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ангіна у дітей до року

16-09-2014, 09:52
1638
0
Ангіна у дітей до року


Ангіна - запалення піднебінних мигдалин. У розвитку даного захворювання першорядну роль грають мікроби і віруси, такі як: стафілокок, стрептокок, аденовіруси та патогенні гриби. Часто виникнення ангіни сприяє переохолодження, каріозні зуби, нераціональне харчування.


Ангіна у дітей до року проявляється досить часто. Захворюваність серед дітей раннього віку становить близько 6%. Небезпека ангіни полягає в тому, що після неї часто бувають ускладнення, які в подальшому виявляються у людини в захворюваннях, таких як: артрит, ревматизм, нефрит та інші.


Виділяють кілька причин розвитку ангіни:

- якщо дитина переохолодилася;


- передача інфекції від одного хворого;


- запалення в носоглотці, нежить;


- хронічний тонзиліт, що загострилася в результаті зниження імунітету. Ця дуже поширена причина появи ангіни.


При огляді ротової порожнини звертають увагу на стан слизової оболонки зіва і мигдаликів, їх розміри. У дітей до року, мигдалини, як правило, не виходять за межі поднебных дужок. При респіраторної інфекції спостерігаються гіперемія слизової оболонки зіву, набухання мигдалин і дужок. Нерідко виникають запальні процеси - ангіни (фолікулярна, лакунарна, а також специфічна інфекційна).


При фолікулярній ангіні на тлі почервоніння слизової оболонки, набухання дужок, набухання і розпушення мигдаликів на їх поверхні спостерігаються точкові або дрібні нашарування, як правило, білого кольору.


При дифтерії зіва на мигдалинах, як правило, з'являються нашарування (плівки) брудно-сірого кольору на тлі помірно вираженого почервоніння. При спробі зняти плівку з'являється кровоточивість слизової оболонки. На слизовій оболонці задньої стінки глотки, крім гіперемії, часто спостерігаються смуги слизу.


Лікування ангіни дитині до року

У першу чергу потрібно звернутися за допомогою до лікаря. Без нього вам складно буде поставити правильний діагноз, тому що у багатьох захворювань аналогічні ангіні симптоми. Якщо діагноз буде невірний, і, відповідно, лікування, то це може призвести до негативних наслідків і ускладнень.


Часто ангіну супроводжує підвищена температура. Якщо стовпчик термометра показує більш 38 5 необхідно застосування жарознижуючих засобів. Також у цьому випадку можна розтирати дитини спиртовим або оцтовим розчином.


При ангіні рекомендується полоскати горло малюкові розчином антисептика, який очищає мигдалини від гною і знищує бактерії, що скупчилися на поверхні. Можна використовувати фурацилін, настої ромашки і календули або антисептики-аерозолі.


Головним у терапії ангіни є її своєчасне виявлення і лікування, що допоможе уникнути негативних наслідків у майбутньому і збереже здоров'я вашого малюка.
Читайте також
Герпесная ангіна у дітей - лікування
Герпесная ангіна у дітей - лікування
Герпесная ангіна - інфекційне захворювання, що викликається не зайвою порцією морозива, як прийнято думати, а особливими ентеровірусами. Протікає
Лакунарна ангіна у дітей
Лакунарна ангіна у дітей
Лакунарна ангіна - запалення мигдалин і верхніх дихальних шляхів, особливо гостро протікає у дітей. При перших ознаках захворювання слід звертатися
Ангіна у дітей - симптоми
Ангіна у дітей - симптоми
Ангіна - серйозне інфекційне захворювання, що характеризується запаленням мигдаликів, появи якого у дітей боїться кожна мама. Розрізняють кілька
Ангіна у дітей - як лікувати?
Ангіна у дітей - як лікувати?
Ангіна як і раніше займає лідируючі позиції за поширеністю захворювання у дітей цілий рік. Природно, що і проблема лікування даного захворювання
Ангіна у дитини. Лікування ангіни у дітей
Ангіна у дитини. Лікування ангіни у дітей
Ангіна - загальне гостре інфекційно-алергічне запалення мигдалин, частіше піднебінних, інші мигдалини втягуються в запальний процес значно ...
Лікування ангіни у дітей
Лікування ангіни у дітей
Ангіна - це інфекційне захворювання, найчастіше передається повітряно-крапельним шляхом. Одним з найбільш поширених збудників ангіни є стрептокок.