Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У скільки місяців можна садити дитину?

16-09-2014, 10:01
3160
0
У скільки місяців можна садити дитину?


Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за потрібне, причому робити це могли навіть для того, щоб, наприклад, красиво сфотографуватися. Сьогодні ж дитячому здоров'ю дітей приділяється значно більше уваги, і тому більшість батьків не поспішають садити дітей - чекають, поки малюк сам захоче прийняти вертикальне положення.


У якому віці дитина готовий сідати?

Для того щоб дитину можна було безбоязно висаджувати, його кісткова і м'язова системи повинні бути повністю готові до цього. Причому зробити висновок про готовність цих систем до підвищених навантажень можна, орієнтуючись на поведінку дитини. Він повинен навчитися впевнено тримати голівку, перевертатися зі спини на бік або на живіт - тільки в такому випадку вважається, що дитина вже готовий потроху вчитися сидіти.


Як правило, ознакою того, що опорно-руховий апарат дитини готовий до висаджування є його спроби сісти самостійно. Подібні спроби багато детиначинают робити десь на 5 - 6 місяці життя. І якщо ви помітили, що ваш малюк весь час намагається піднятися і сісти, значить, пройде зовсім небагато часу, і він вже зможе це зробити.


Тільки не поспішайте висаджувати малюка - пам'ятайте, що робити подібних дій не слід, поки вашій дитині не виповниться хоча б півроку.


Як підготувати дитину до майбутніх навантажень?

Якщо ви хочете скоріше навчити свою дитину сидіти або збираєтеся садити його в ходунки, вчасно подбайте про те, щоб підготувати організм малюка до цих навантажень за допомогою спеціальної гімнастики.


До складу гімнастики повинні входити найрізноманітніші вправи - нахили, перевороти, легкий масаж. А також обов'язково регулярно проробляти таку процедуру: дайте малюкові схопитися за ваші пальці, а самі візьміть його за кисті, а потім починайте м'яко притягувати дитину до себе (намагайтеся, щоб кут нахилу був невеликим). Повторюйте цю процедуру щодня, поступово збільшуючи кут нахилу.


Коли дитина навчиться сидіти

Період, коли малюк тільки навчився сидіти, є одним з найбільш цікавих для нього. Адже тепер дитина може оглядати навколишній світ з абсолютно нової точки. Більш того, він отримує можливість грати сидячи, а ручки його будуть повністю вільними.


Звичайно ж, в перший час малюк буде завалюватися на бік або ж спиратися на руки, щоб утримати рівновагу. І батькам не бажано йому заважати - дитина повинен сам навчитися утримувати баланс, він повинен відчути своє тіло і розібратися, як їм управляти (це важливий аспект розвитку дитини). Притримуючи дитину або постійно поправляючи його, ви обмежуєте її свободу дій, а це може дещо загальмувати процес розвитку.


Правила безпеки

А ось що батькам дійсно необхідно зробити - це забезпечити малюкові повну безпеку. Там, де знаходиться дитина (не важливо, він сидить або лежить) не повинно бути гострих або твердих предметів, які могли б поранити дитину. Адже у віці півроку (а саме тоді багато дітей починають сідати), малюк є найбільш активною і непосидючою.


Захистіть свою дитину від небезпек, подбайте про те, щоб його здоров'ю ніщо не загрожувало, а сідати нехай він вчиться самостійно. Адже рано чи пізно це все одно станеться - так нехай краще хребет малюка буде заздалегідь готовий до навантажень. Це допоможе уникнути багатьох проблем зі здоров'ям у майбутньому.
Читайте також
Як навчити дитину сідати?
Як навчити дитину сідати?
Молодих батьків завжди дуже турбує, якщо дитині настав час робити щось нове, а він ще не навчився. Наприклад, так відбувається, коли дитина не сідає
Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
Багато батьків кваплять події, бажаючи якнайшвидше навчити дитину повзати, сидіти, ходити Однак важливо не нашкодити малюкові, адже це зовсім не йде
Чому не можна садити дівчаток до 6 місяців?
Чому не можна садити дівчаток до 6 місяців?
Кожен раз, коли ваш малюк вчитися чомусь новому, ви нескінченно ради. Безумовно, величезним досягненням є вміння сидіти, але цей навик дається не так
Коли можна садити хлопчиків?
Коли можна садити хлопчиків?
У гонитві за досягненнями своєї дитини, батьки часто кваплять події, бажаючи якнайшвидше навчити малюка перевертатися або сидіти. Але насправді, не
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
Питання, у скільки місяців можна садити дівчаток, актуальне для багатьох молодих матусь. Про це говорять на форумах і на дитячих майданчиках, в
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...