Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?

16-09-2014, 10:01
3975
0
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?


Питання, у скільки місяців можна садити дівчаток, актуальне для багатьох молодих матусь. Про це говорять на форумах і на дитячих майданчиках, в поліклініці або в черзі на молочну кухню. Спробуємо досконально розібратися, в якому ж віці дозволяється висаджувати доньку, не ризикуючи завдати шкоди її здоров'ю.


Коли дитина готова сидіти самостійно?

Оскільки кожна дитина розвивається індивідуально, то і фізіологічна готовність сидіти самостійно настає у дітей в різному віці. Ця готовність залежить від стану м'язової і кісткової систем малюка, і тому деякі діти можуть сидіти вже в 5 місяців, інші ж сідають тільки в 7 або 8 місяців. Причому батьки не повинні поспішати висаджувати своїх діток (незалежно від того, вони виховують сина чи доньку), оскільки незміцнілий хребет малюка під впливом великих навантажень може значно деформуватися.


Однак якщо говорити про те, коли можна садити дівчинку, то тут необхідно орієнтуватися не тільки на готовність хребта крихти, але також на її статеву систему. Адже занадто ранні висаджування можуть призвести до виникнення серйозних патологій статевих органів, які в дорослому віці доставлять чимало проблем і незручностей.


В якому віці дозволяється висаджувати дівчинку?

Кваліфіковані лікарі стверджують, що починати висаджувати дівчаток слід не раніше півроку (а можна і пізніше). І навіть якщо маля намагається сісти набагато раніше, ви не повинні забувати про небезпеки, які можуть загрожувати її здоров'ю. Завжди пам'ятайте про особливості фізіологічного розвитку дівчаток, і про те, що більшість дітей, яких батьки починали висаджувати у надто ранньому віці, страждають такою патологією, як загин шийки матки, що негативно позначається на їх здатності до зачаття.


При ранньому садінні органи малого тазу дівчата піддаються великому навантаженні. І якщо вони ще не готові витримати це навантаження, то садити дитину не можна - почекайте, поки їй не виповниться хоча б 6 місяців.


В якому віці можна садити в ходунки?

Як відомо, більшість дівчаток розвивається швидше, ніж хлопчики. І дуже часто, чтоеще не вміючи як слід сидіти, малятка вже прагнуть стояти або ходити. Тоді-то і виникає у батьків питання, у скільки місяців рекомендується починати высаживатьдочку в ходунки? Давайте спробуємо дати на нього відповідь.


Як видно з вищесказаного, до 6 місяців дівчинку взагалі не можна висаджувати. Через деякий час, коли вона навчиться рівно сидіти без підтримки і добре тримати спинку, можна спробувати посадити її в ходунки. Тільки пам'ятайте, що в ходунках дитина (особливо в перший час) повинен перебувати недовго - близько 15 хвилин в день.


З якого віку можна садити в стрибуни?

Ще одне актуальне питання для багатьох батьків: в якому віці дівчинку дозволяється садити в стрибуни? Адже на упаковці більшості таких виробів написано, що вони підходять для дітей від 3 місяців. Чи Так це насправді?


Виявляється, більшість лікарів не радять поспішати садити дитину в стрибуни. Робити це рекомендується не раніше 45 або 5 місяців (а деякі педіатри взагалі вважають, що поміщати дитини в стрибуни можна тільки після того, як він навчиться самостійно сидіти).


Крім того, ви можете почути думки медпрацівників про те, що малюків (як дівчаток, так і хлопчиків) взагалі не слід садити в стрибуни - мовляв, ніякої користі від цього немає, а навантаження на ніжки і хребет досить висока, та й ризик отримання травми присутній.
Читайте також
Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
Багато батьків кваплять події, бажаючи якнайшвидше навчити дитину повзати, сидіти, ходити Однак важливо не нашкодити малюкові, адже це зовсім не йде
Зі скількох місяців можна садити дитину в кенгуру?
Зі скількох місяців можна садити дитину в кенгуру?
Думка лікарів про те, коли можна садити дитині в "кенгуру" дещо відрізняється від випускаються виробниками дитячих товарів моделей переносок, які
З якого віку можна садити дитину в стрибуни?
З якого віку можна садити дитину в стрибуни?
Малюк потроху підростає, і ось уже батькам не терпиться придумати дитині нові ідея для дозвілля так, щоб це приносило ще й користь. Про такий
Коли можна садити дівчинку?
Коли можна садити дівчинку?
Багатьом батькам не терпиться дочекатися, коли їх дитина почне самостійно перевертатися, сидіти, ходити. Часом батьки роблять непоправні помилки у
У скільки місяців можна садити дитину?
У скільки місяців можна садити дитину?
Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...