Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину писати цифри?

25-02-2015, 17:51
5205
0
Як навчити дитину писати цифри?
Навчання грамоті грає важливу роль в розвитку дитини. Тільки навчившись читати й писати, він зможе просуватися далі у навчанні.
Навчання дитини письму присвячено досить багато літератури. А ось як навчити дитину красиво і правильно писати не тільки букви, але й цифри? Про методи навчання і можливі проблеми читайте в цій статті.
Коли починати навчання?
Починати вчити малюка писати цифри бажано після того, як він освоїть усний рахунок до 10. Тоді графічне накреслення цифри буде для нього не просто абстрактним малюнком, а буде наповнене змістом. Це може бути і в 4 роки, і в 6 і залежить від здібностей конкретної дитини. Звертайте увагу на те, щоб при письмі дитина правильно тримав ручку або олівець.
Методи навчання

 • Спочатку, якщо ви тільки приступили до вивчення цифр, можна використовувати рахункові палички і інші «підручні засоби» (олівці, сірники). Покажіть дитині, як складати з них обриси цифр. Паралельно робіть вправи на рахунок, щоб малюк розумів, яку кількість паличок означає кожна цифра.

 • Маленькі діти дуже люблять малювати по точкам. Намалюйте на аркуші паперу фломастером великі точки попросіть свого малюка з'єднати їх в правильному порядку. Обов'язково назвіть цифру, можете намалювати поруч відповідну кількість, наприклад, равликів або котиків, щоб дитині було цікавіше. «Пишемо цифри по точкам» - дуже ефективна методика!

 • Найпопулярнішим методом навчання написання цифр є математичні прописи, в яких дитина вчиться писати спочатку окремі елементи цифри - палички і гачечки, а потім вже освоює і її написання.


 • Дитина пише цифри дзеркально


  Деякі батьки з подивом помічають, що їх чадо пише цифри ніби у дзеркальному відображенні. Багатьох це навіть лякає, інші батьки бачать в цьому проблему, але не знають, до кого звернутися за порадою.
  Ось що говорять на цю тему дитячі психологи і педагоги. Якщо дитина 4-5 років пише цифри дзеркально, в цьому, найчастіше, немає нічого страшного. Більш того, чим раніше ви почали навчання письму, тим більше ймовірність зіткнутися з цим явищем.
  Як навчити дитину писати цифри?


  Причиною «дзеркального письма» в більшості випадків є незрілість мозкових структур: у мозку дитини ще просто не створюються зв'язку, що відповідають за просторове сприйняття, яке необхідно для письма. Він ще просто не доріс до цього! Не поспішайте з навчанням і ні в якому разі не змушуйте дитину займатися проти його волі.
  Дитина може писати цифри дзеркально і з-за дисграфії - порушення письма, що має зазвичай психоневрологічну причину. Якщо протягом тривалого часу малюк не може запам'ятати, як пишуться окремі цифри і букви, плутає їх при письмі, доцільно звернутися з цією проблемою до логопеда.
  Читайте також
  Як навчити дитину писати букви?
  Як навчити дитину писати букви?
  Навчити дитину старанно виводити букви не так вже й складно, головне підійти до цього питання з усією відповідальністю і запастися терпінням.
  Як навчити дитину рахувати до 10?
  Як навчити дитину рахувати до 10?
  У навчанні буквам і цифрам малюка, запорука успіху - це систематичність занять. Звичайно ж, малюк буде плутатися, якщо ви будете займатися з ним
  Навчання грамоти дошкільників
  Навчання грамоти дошкільників
  Як підготувати дитину до школи і навчити його азів читання та письма? Кращий спосіб навчання для дошкільнят - ця гра. Сьогодні ми розповімо, як
  Як навчити дитину красиво писати?
  Як навчити дитину красиво писати?
  Гарний почерк - це не тільки хороші навички каліграфії, але і дисципліна і акуратність дитини у всьому. Але коли ж починати навчати дитину красиво
  Дитина малює чорними фарбами
  Дитина малює чорними фарбами
  Дуже часто батьки маленьких художників помічають, що дитина вибирає для своїх малюнків темні і навіть чорні тони. Чим пояснити таке явище, чи є це
  Як навчити дитину буквах?
  Як навчити дитину буквах?
  Деякі батьки вважають, що вчити букви потрібно з народження. Інші кажуть, що не треба травмувати дитячий мозок такими навантаженнями. Але всі