Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У дитини запах з рота

У дитини запах з рота

16-09-2014, 10:14
3157
0
У дитини запах з рота


Неприємний запах з рота дитини може бути викликаний різними факторами - проблемами зі шлунком, визначеним видом їжі, захворюваннями зубів і ротової порожнини, стресовим станом. Рідше - побічним ефектом серйозної хвороби. Як показують дослідження, неприємний запах частіше викликаний сухістю в ротовій або носової порожнини.


Запах з рота у дитини вранці свідчить про те, що шлунок малюка вимагає термінового і пильної уваги. Його викликають, як правило, саме захворювання шлунка. Якщо у дитини запах з рота спостерігається постійно, то для з'ясування причини слід звернутися до лікаря.


Причини неприємного запаху з рота дитини

Відсутність гігієни чи погана гігієна рота. Не всі діти люблять чистити зуби, деякі роблять цю процедуру нерегулярно, звідси і з'являється запах з рота. Крім того, неприємний запах може бути викликаний карієсом, не вилікуваними зубами, захворюваннями ясен і т.д. Якщо ваше чадо не чистить зуби, то у нього в роті величезними натовпами накопичуються мікроби. Дитина обов'язково повинен чистити зуби і полоскати рот після кожної трапези, особливо після солодощів.


Їжа або напої (часник, цибуля, сир, кукурудза, соки та інші продукти харчування). Вони можуть бути тимчасовою причиною погіршення запаху з рота. Також вживання великої кількості солодощів призводить до виникнення у роті хвороботворних бактерій з відповідним запахом.


Грибкові хвороби ротової порожнини. В роті і гортані людини в певній кількості знаходяться в рівновазі мікроорганізми та грибки. Якщо баланс порушиться, то починається запалення, яке в свою чергу супроводжується неприємним запахом. А порушиться він може в результаті неправильного харчування (наприклад, якщо в раціоні переважає їжа, багата на крохмаль). Зазвичай грибкові ураження виявляються мовою, внутрішньої сторони щоки або губах і мають форму зерен білого кольору. Тому якщо виникла така хвороба, слід звернутися за консультацією до лікаря.


Наліт на язиці. Не забувайте, що дітям слід чистити і мову, тому що залишки їжі можуть застрягати в його нерівностях. Це сприяє розмноженню мікробів і виникнення неприємного запаху. Чистити мову малюкові потрібно при чищенні зубів за допомогою вологої зубної щітки. Немовлятам мову можна протирати вологою марлею.


Слиз в синусовых пазухах. Слиз носоглотки і синусовых пазухах - досить поширене захворювання, яке потребує лікування. Іноді при хворобі в роті з'являється неприємний смак і неприємний запах.


Сухість у роті, дихання через рот, хропіння. Це теж може викликати запах з рота. Хропіння або дихання через рот призводять до сухості в роті, а це в свою чергу стають причиною неприємного запаху з рота.


Захворювання шлунка. Збільшена кислотність або накопичення шлункового соку можуть бути причинами неприємного запаху. Ризик посилюється, якщо вживати важку або зіпсовану їжу.


Мигдалини, гортань. Індивідуальне будова мигдалин або гортані може провокувати скупчення залишків їжі. В результаті утворюється колонія бактерій, які створюють поганий запах з рота.


Стрес, страхи, хвилювання, емоційна напруженість. Ці стани викликають пересихання слизової рота або надлишок слини. Це також може бути провиною виникнення неприємного запаху з рота дитини.


Щоб позбутися від неприємного запаху з рота дитини, відвідайте лікаря-педіатра. Якщо він виключить свої хвороби - прямо прямуйте до стоматолога. Якщо і зубний лікар всі виключить, а запах з рота залишиться, тоді займайтеся з дитиною самостійно в індивідуальному порядку.
Читайте також
Неприємний запах з рота у дитини
Неприємний запах з рота у дитини
Несподівано виник запах у дитини з рота не варто ігнорувати, намагаючись вирішити ситуацію засобами догляду за порожниною рота. Найімовірніше,
У дитини запах з рота - причини
У дитини запах з рота - причини
Поганий запах з рота в медичній термінології прийнято називати «галітоз». Далі детально обговоримо причини такого явища, оскільки їх більш ніж
Чому у дитини пахне з рота?
Чому у дитини пахне з рота?
Запах з рота вранці є нормальним станом, але іноді батьки задаються питанням, чому у дитини пахне з рота і вдень. Цьому може бути безліч причин,
Запах з рота у дітей
Запах з рота у дітей
Не завжди дихання дитини радує своєю свіжістю і чистотою. Іноді, батьки відзначають неприємний запах, що доноситься з рота малюка. Причина завжди є,
Виразка мовою у дитини, що робити?
Виразка мовою у дитини, що робити?
Захворювання порожнини рота у дітей зустрічаються досить часто. Пов'язано це з тим, що діти не мають щеплених навичок особистої гігієни. Вони
Стоматит у дітей
Стоматит у дітей
Стоматит - захворювання слизової порожнини рота, що розвивається під впливом бактерій, грибків, вірусів і багатьох інших факторів (фізичних,