Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Що робити при запорі у немовляти?

Що робити при запорі у немовляти?

16-09-2014, 10:14
4829
0
Що робити при запорі у немовляти?


У грудної дитини запор, що робити? Таке питання відразу ж виникає у дбайливих батьків. Якщо дитина стала набагато рідше спустошувати кишечник або при випорожненні у нього важко і з неприємними відчуттями виходить твердий стілець у великій кількості, то, швидше за все, це запор. Головне, не пускайте його на самоплив, не дозволяйте стати запору хронічним.


У дитини стілець утворюється в товстому кишечнику, де рідина видаляється з вологої маси, яка надходить із тонкої кишки. Зазвичай причинами запорів у грудних дітей стає бідна клітковиною і рідинами дієта. З-за такого дефіциту кал стає твердим і жорстким, а його поверхня - гострою. У зв'язку з цим при скороченнях кишечника ректальні тканини занадто розтягуються або навіть рвуться. Це викликає у дитини хворобливі відчуття і кров.


Є такі діти, яким важко спорожняти кишечник в інших умови, чужих домашнім. Це затримує стілець, роблячи його твердим і зневодненим. Це утрудняє його проходження.


У кожної дитини кишечник спустошується по-різному. На першому місяці життя у малюків кишечник спорожняється 3-4 рази в день, звичайно після годування. Але у деяких немовлят це відбувається тільки 1 раз на день, через день або 1 раз на тиждень. Це пов'язано з ефективністю засвоєння молока, що не залишає виділень. Запори у грудних дітей часто трапляються після переходу з молока на тверду їжу. Як правило, такі труднощі проходять вже через тиждень.


Причини запору у грудних дітей

- Недостатнє харчування

- Неправильне харчування годуючої мами

- Вживання ліків

- Зміна розпорядку дня малюка.


Лікування запору у дитини грудного

- У першу чергу потрібно змінити раціон харчування годуючої матері. Потрібно вживати в їжу більше чорносливу, буряків, клітковини, зелені. Відмовтеся від спиртного, кава, сиру та шоколаду.

- Дотримуйтеся розпорядку дня і режиму годування немовляти. Зміна або порушення його режиму може призвести до порушення роботи шлунка і виникнення запору.

- Якщо дитина знаходиться на змішаному або штучному харчуванні, спробуйте молочну суміш, яка запобігає виникненню запорів і покращує травлення малюка.

- Часто запор у немовлят з'являється після введення прикорму. Слід пам'ятати, що прикорм можна вводити зі шпинату або сливового соку.

- Давайте дитині більше кип'яченої води.


Але якщо запор у немовляти тягне за собою ускладнення (гази, біль у шлунку, даремні позиви), потрібно прийняти відповідні заходи. Скористайтеся маленької спринцівкою. Відріжте половину, залиште тільки трубочку, змастіть рослинною олією або дитячим кремом і вставити її дитині в задній прохід. Вам необхідно почекати близько трьох хвилин, потім вийдуть повітря і кал. Якщо це не призведе до бажаних результатів, використовуйте спеціальну свічку, але перед цим проконсультуйтеся з лікарем.


Викликати стілець у немовляти потрібно тільки в крайньому випадку, як виняток. Не можна допустити того, щоб дитина звик до такого протиприродному викликання стільця. Харчування слід організувати таким чином, щоб воно само сприяло правильному стільця і надалі перешкоджало виникненню закрепів.


Як попередити запор у дитини грудного

- Дитина повинна харчуватися в достатньому обсязі, будь то грудне молоко або ж штучне харчування.

- Дитина повинна частіше рухатися, щоб не виник запор.

- Дотримуйтеся режиму дня і порядку годування малюка.

- Якщо дитина в даний момент на грудному вигодовуванні, то годуючій мамі потрібно спостерігати за правильністю свого харчування і стільцем.

- При введенні прикорму ретельно спостерігайте за стільцем дитинку.
Читайте також
Запор у місячної дитини - що робити?
Запор у місячної дитини - що робити?
Труднощі в роботі системи травлення може відчувати кожен. Не кажучи вже про місячному дитину, шлунково-кишковий тракт якого тільки вчитися правильно
Запор у новонародженого на змішаному вигодовуванні
Запор у новонародженого на змішаному вигодовуванні
На грудному вигодовуванні у малюків практично не буває проблем зі стільцем. Зате при введенні сумішей та прикормів починаються неприємності з
Запор - 2 місяці
Запор - 2 місяці
З моменту народження дитини одним із частих питань, які турбують батьків, стає стілець малюка, його консистенція і частота. І нерідко у віці 2
Чи можна використовувати свічки від запору для новонароджених?
Чи можна використовувати свічки від запору для новонароджених?
Частота та якість стільця у малюка завжди хвилюють його батьків. Тим більше що новонароджені дітки в цьому питанні» вкрай непостійні вони какають до
Як лікувати запор у новонародженого?
Як лікувати запор у новонародженого?
Однією з найпоширеніших проблем, з якими стикаються багато молоді батьки, є запор у новонародженого. Це явище може бути зумовлено різними факторами,
Дюфалак для новонароджених
Дюфалак для новонароджених
Коли в родині з'являється малюк - це не просто щастя і новий етап в житті, це також величезна відповідальність. Адже дитина потребує підвищеної