Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як швидко вчити вірші?

25-02-2015, 18:16
2148
0
Як швидко вчити вірші?
Найчастіше вчити вірші доводиться дітям. У дитячому садку їх вчать, наприклад, до свят, а в школі - ставлять на уроках. Якщо школярі середньої та старшої школи не потребують допомоги батьків, то дітям у початкових класах і, тим більше дошкільнятам, краще вчити вірші з кимось із дорослих. Батьки маленьких дітей часто задаються питанням, як швидко вчити вірші.
Ми не будемо розглядати, як змусити дитину вчити вірші. Цей процес завжди повинен подобатись дитині, інакше можна надовго відбити бажання вчити вірші. І якщо дитина не хоче вчити вірші, то треба або придумати, як робити це цікаво, чи почекати якийсь час, а потім повторити спроби.
Які вірші вчити напам'ять?
Перш ніж розглянути основні правила і методи заучування віршів, визначимо, навіщо взагалі дитині вчити вірші і які. Виявляється, це заняття дуже добре розвиває пам'ять і мову, формує у дитини почуття ритму і стилю, а також логічне мислення. Що стосується того, які вірші вчити, то головне, щоб вони відповідали віку, а тема була цікава насамперед дитині, а не його батькам. Не варто намагатися вчити з дошкільням серйозну дорослу лірику. Кращим вибором будуть вірші улюблених дитячих письменників: Агнії Барто, Корнія Чуковського, Самуїла Маршака, Сергія Михалкова та інших. А дітям з молодших класів можна запропонувати, скажімо, казки Олександра Пушкіна. Для зовсім маленьких діток підійдуть народні вірші і потішки.
Правила для заучування віршів
Якщо дитина погано вчить вірші, йому це дається важко, то батькам треба запам'ятати кілька правил, як допомогти своїй дитині.

 • Вчити вірші з дитиною треба якомога раніше, практично з народження. Спочатку мама просто розповідає віршики малюкові, поки грає з ним, переодягає чи робить масаж. Дитина, природно, довгий час буде просто слухати. Але вже до року малюк, перекручуючи слова, зможе повторювати за мамою пару рядків з улюблених віршів.

 • Вірші обов'язково повинні супроводжуватися малюнками. Покажіть спочатку малюнки до віршів, і нехай дитина сама вибере, що йому цікаво. Не варто одразу говорити, що ви будете щось вчити. Краще запропонуйте дитині просто послухати і спробувати повторити.

 • Дитина повинна знати, навіщо він вчить вірші напам'ять. Марно пояснювати малюкові, що поезія-це прекрасно. Краще вивчити вірш до приїзду бабусі або для Діда Мороза. Маленьким дітям завжди потрібна мотивація.

 • Поспостерігайте за тим, які вірші більше подобаються дитині. Деякі діти люблять спокійні, распевные вірша, інші - більш ритмічні.

 • Можна спробувати вчити вірші, роблячи щось разом з дитиною. Наприклад, ви гуляєте на дитячому майданчику і малюк вчиться ходити по колоді. Розкажіть йому віршик про бичка Агнії Барто, напевно він захоче його повторити.

 • Щоб вчити вірші як можна легше, визначте, який вид пам'яті більше розвинений у дитини. Якщо він добре запам'ятовує зорові образи (найчастіше саме так і буває), намалюйте ілюстрації до тексту вірша. Якщо у малюка добре розвинена тактильна пам'ять, то можна дати йому іграшки або предмети, які згадуються в тексті (так, якщо вірш про зайчика, то і вчити його можна, граючи з зайчиком).

 • Обов'язково поясніть дитині сенс вірша і всі незрозумілі слова і звороти. Добре розуміючи, про що вірш, дитині буде легше його вивчити.
 • Як швидко вчити вірші?


  Як вчити великі вірші?


  Якщо потрібно вивчити довгий вірш, спочатку розбийте його на логічні невеликі частини, наприклад чотиривірші. Вчіть кожну окремо. Тільки перш, ніж перейти до чергової частини, повторіть всі попередні. Не зайвим буде намалювати малюнки до всіх частин.
  До трьох-чотирьох років дитина вже здатна запам'ятовувати вірші з одного - двох чотиривіршів. А до школи, коли більшість дітей вже вміють читати, батьки можуть навчити дитину, як самому вчити вірші. Якщо ви проявите терпіння, то запас віршів, який знає ваша дитина, буде швидко поповнюватися.
  Читайте також
  Як стати відмінником у школі?
  Як стати відмінником у школі?
  Як стати відмінником у школі? Питання, яке задають багато дітей. Бажання стати відмінником - похвально, якщо воно має на меті отримати знання, а не
  Як швидко вивчити таблицю множення?
  Як швидко вивчити таблицю множення?
  Однією з труднощів, що виникають у дітей в початковій школі, є вивчення таблиці множення. Але без неї подальше навчання неможливо. Тому і б'ються
  Як писати твір-міркування?
  Як писати твір-міркування?
  Твір-роздум - одне з найбільш складних завдань для школяра. Не всі вміють правильно викладати свої думки і висловлювати свою точку зору з певних
  Вірші про осінь для дітей
  Вірші про осінь для дітей
  За вікном осіння пора, а в дитячих садах - час осінніх ранків. Як вивчити вірш на свято в дитячому садку? І який краще вибрати? Це справа переваг і
  Дитина в лікарні: як її підготувати і чим розважати в лікарні?
  Дитина в лікарні: як її підготувати і чим розважати в лікарні?
  У житті трапляється всяке, і ось одного разу лікар запропонував покласти малюка в лікарню. Знайдіть можливість підготувати його до перебування у
  Вчимо плавати новонароджену дитину
  Вчимо плавати новонароджену дитину
  Здавалася колись величезної дитяча ванночка для немовляти, вже до двох місяців стає йому тісною. І тут саме час зробити купання не ...