Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому у дитини пітніє голова під час сну?

16-09-2014, 10:28
3964
0
Чому у дитини пітніє голова під час сну?


Досить часто матусі маленьких дітей турбуються з-за того, що у їх дитини пітніє голова. Зазвичай доктора на поставлене питання: - «Чому у дитини пітніє голова у сні?», - впевнено відповідають, - «Це рахіт». Але чи відповідає це дійсності? Які ще можуть бути причини того, що у дитини пітніє голова під час сну.


Для початку необхідно взяти себе в руки і перестати хвилюватися. Пітливість у маленької дитини - це абсолютно нормальний фізіологічний процес. Потові залози у дітей починають працювати вже з трьох або чотирьох тижнів після народження. Але потові залози в такому віці ще слабо розвинені, тому дитячий організм реагує сильніше на температурні подразники (наприклад, якщо холод - судини звужуються). Дитина відразу замерзає і сильно потіє. Потові залози завершують свій нормальний розвиток тільки до п'яти або шести років.


Якщо ви бачите, що дитина дуже потіє саме уві сні, то перш за все, ви повинні відвідати лікаря. Зробити це потрібно для того, щоб з'ясувати відсутність такого неприємного захворювання як рахіт. Зокрема це відноситься до тим діткам, у яких проявляються такі симптоми, як: тривожний сон, примхливість, плач без причини, часта зміна настрою.


Збільшене потовиділення може бути викликано і рядом інших факторів: недостатня кількість вітаміну D в організмі, серцева недостатність, застуда, гіперфункція щитовидної залози, прийом лікарських препаратів та інше.


Якщо ви пройшли обстеження у лікаря і ваш малюк виявився повністю здоровий, то, найімовірніше він дуже активна дитина. При цьому враховуйте і кліматичні умови, погоду, задуху в будинку або збільшену вологість. Всі ці нюанси можуть викликати рясне потовиділення. Поширена помилка, яку досить часто допускають турботливі матусі - укутування свого чада. Дитину потрібно одягати по погоді і тільки трохи тепліше, ніж дорослої людини. А якщо дитина надмірно потіє уві сні, то замисліться над тим, яким ковдрою він ховається. Наприклад, пухова ковдра та пухова подушка можуть бути для дитини дуже спекотними. Крім того, вони можуть викликати алергічну реакцію, що у свою чергу провокує підвищену пітливість.


Якщо ж ви все-таки думаєте, що у дитини рахіт, то негайно йдіть до лікаря. Про початковому рівні рахіту можуть свідчити такі ознаки:


- у дитини знижений апетит;

- збільшується пітливість стоп, долонь і голови;

- дитина стає більш збудливим;

- тривожний сон;

- лисіє потилицю.


Якщо вчасно не помітити такі ознаки, настає наступна стадія розвитку хвороби. У цьому випадку кісткових деформацій не уникнути. Щоб упевнитися в наявності або відсутності цієї хвороби необхідно здати аналізи сечі і крові. При рахіті у крові, як правило, знижується рівень фосфору, кальцій перебуває в нормі або підвищений. При цьому вміст фосфору в сечі навпаки збільшується.


Для профілактики і лікування рахіту лікарі прописують лікарські засоби , які містять вітамін D2 або D3. Їх можна давати і без попередньої консультації з фахівцем для профілактики появи і подальшого розвитку рахіту. Як правило, їх краще давати в середині осені, а закінчувати навесні. Таку профілактику краще всього проводити всім дітям до трьох років, а зокрема недоношеним і слабким дітворі.


Будучи в підлітковому віці дитина починає потіти як дорослий , так як в 12-14 років активізуються потові залози. Якщо в цьому віці дитина потіє надто рясно, то ймовірно у нього почалися якісь гормональні порушення.
Читайте також
У немовляти пітніє голова
У немовляти пітніє голова
Часто трапляється, що у немовляти пітніє голова. І причин цьому може бути безліч. Іноді це банальний перегрів, а інколи цей симптом може бути ознакою
Дитина потіє уві сні
Дитина потіє уві сні
Іноді батькам доводиться стикатися із зайвою пітливістю дитини у сні. Таке явище може спостерігатися як у цілком здорових дітей з-за неправильного
Пітніє голова у дитини
Пітніє голова у дитини
З підвищеною пітливістю у дітей, особливо в перші місяці життя, коли система терморегуляції дитини ще налагоджується, стикаються багато батьків. Але
Пітніють ноги у дитини
Пітніють ноги у дитини
Багато вважають пітливість ніг проблемою дорослих. Тим не менше, нерідко з нею стикаються і батьки маленьких дітей. І якщо у малюків до року це
Чому у дитини пітніє голова?
Чому у дитини пітніє голова?
Дуже часто мами маленьких дітей переживають з-за того, що у маленької дитини сильно пітніє голова. Зазвичай лікарі на поставлене питання: - «Чому?»,
Може це рахіт?
Може це рахіт?
Часто мами 1-15-місячних крихт скаржаться на такі симптоми у малюків як дратівливість, вздрагивание, капризи, пітливість волосистої частини голови