Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У новонародженого зелений стілець

16-09-2014, 10:28
3328
0
У новонародженого зелений стілець


Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить незначну кількість клітин, найдрібніших крапель жиру та жовто-зеленого пігменту, які повністю вистилають кишечник немовляти.


Вважається, що при нормальному функціонуванні кишечника новонародженого кал повинен бути стабільно жовтим, за консистенцією - з грудочками, запах - кислий. Але така характеристика калу більше властива дітям-искусственникам, оскільки суміш має стабільний не мінливий склад. Грудне молоко навпаки постійно змінює свій склад. Співвідношення жирів, білків і вуглеводів щодня змінюється, що пов'язано з часом дня, лактацією і продуктами, які вживає мама. Це все залежить від потреб дитини в певному речовині. Це говорить про те, що при грудному вигодовуванні кал дитини весь час не може бути одного кольору і консистенції.


Меконій малюка стерильний, тобто в ньому не містяться мікроби. Його нормальне відходження в кількості до 100 м у вигляді слизу зеленувато-чорного кольору триває ще протягом 2-3 діб після появи на світло. Через 3-7 днів стілець грудного дитини нормалізується і набуває жовто-помаранчевий колір. Стілець дитини має своєрідний «кисломолочний» запах. Нехороша ознака - це рідкий або зелений стілець. Він може також свідчити про дизбактериозе. У цьому випадку запах калу стає неприємним і різким.


В перші 2-3 місяці життя невелика кількість слизу і зелених частинок в калі новонародженого - це допустима норма. Це пов'язано з тим, що шлунок дитини переживає адаптацію до різних продуктів через молоко матері. Стілець дитини, вскармливаемого штучним шляхом, багато в чому залежить від одержуваної їм суміші. Звичайно, у такого немовляти стілець щільніше і не такий частий, ніж у грудної дитини.


Коли малюк пробує тверду їжу і вперше отримує прикорм , то характер його стільця змінюється. Тепер колір стільця залежить не тільки від стану здоров'я, а й від вживаної їжі. Зелена рослинна їжа додасть зеленуватий відтінок (броколі, зелень), буряк - червонуватий, а морква - оранжевий колір. Занадто темний стілець може бути тоді, якщо в його організм надходить велика кількість заліза. Цей ефект може спостерігатися при лікуванні дитини від анемії або якщо він їсть багато м'яса. Але якщо червоно-коричневі частинки в калі у немовляти виявляться кров'ю, то необхідно відразу ж звернутися до лікаря.


У новонародженого зелений стілець виникає і в тому випадку, якщо він не досасывает до жирного молока, а вживає тільки переднє молоко рідке. Це молоко містить мало жиру і його швидке проходження через шлунково-кишковий тракт викликає такі явища.


Найбільш небажана причина виникнення таких явищ - це дисбактеріоз . Іншими словами, це дисбаланс мікрофлори кишечника. Дисбактеріоз з'являється після хірургічних операцій на шлунку, застосування антибіотиків і пригнічують імунітет коштів. Тому дисбактеріоз у здорового малюка явище рідкісне, але можливе.


Тому зелений стілець у новонародженого - це не дуже добрий знак і має по-справжньому насторожувати. Тому потрібно вислухати рекомендації лікаря, не забувши взяти до нього на прийом пелюшку з залишками калу. Ймовірно, що лікар направить кал на аналіз - копрограму.
Читайте також
Зелений стілець у дитини
Зелений стілець у дитини
Колір і консистенція стільця маленької дитини є частими приводами для занепокоєнь молодих матерів. Яким повинен бути стілець дитини і що вважати
Зелений стілець у новонародженого
Зелений стілець у новонародженого
Зелений стілець новонародженого змушує хвилюватися багатьох батьків. Однак фахівці стверджують, що при нормальному самопочутті малюка і наборі ваги
Стілець новонародженого при штучному вигодовуванні
Стілець новонародженого при штучному вигодовуванні
Станом випорожнень новонародженого можна судити про роботу його травній системі та загальному стані здоров'я. У нашій статті ми розповімо, які
Стілець новонародженого на грудному вигодовуванні
Стілець новонародженого на грудному вигодовуванні
Вміст памперса новонародженого завжди викликає масу питань у недосвідчених батьків. Колір, запах, консистенція і частота стільця дозволяють судити
Чому у дитини зелений стілець?
Чому у дитини зелений стілець?
У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості.
Колір калу у новонароджених
Колір калу у новонароджених
Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен