Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Календар погоди для школярів

25-02-2015, 18:28
7877
0
Календар погоди для школярів
Учням початкових класів для вивчення основ природознавства та знайомства з навколишнім світом пропонують вести календар погоди.

Як зробити календар погоди?


Для початку, треба вирішити, як вам буде зручніше вести календар погоди для школярів: у зошиті, з допомогою умовних позначень або на комп'ютері, за допомогою спеціальної програмки. Для ведення календаря вам знадобляться ще такі предмети, як термометр, флюгер і компас. Якщо все-таки вирішили записувати дані у зошит, то расчертите її на 6 колонок і підпишіть їх:

 • дата;

 • температура;

 • вологість;

 • вітер;

 • хмарність;

 • атмосферний тиск.


 • А можна просто роздрукувати на кольоровому принтері такий лист і вносити туди дані з допомогою умовних позначень.
  Календар погоди для школярів


  Температура та атмосферний тиск
  Ведення календаря погоди, вимагає щоденного участі школяра, причому записи бажано проводити в один і той же час (наприклад, в годину дня). Температуру повітря на вулиці, можна визначати за допомогою звичайного термометра, який вивішують за вікно. Тільки варто зазначити, якщо в момент збору даних, термометр розташований на сонячній стороні, свідчення можуть відрізнятися від дійсних. Вираховуєте середню температуру протягом дня. Для цього знадобиться зняти показання термометра вранці, вдень і ввечері, скласти їх і розділити на три. Отриманий результат і буде середньодобовою температурою.
  Для вимірювання атмосферного тиску, вам знадобиться барометр.
  Сила і напрям вітру
  Спостереження за погодою, для школярів, завжди цікаве і захоплююче заняття. Адже як цікаво дітям спостерігати за напрямком диму, що виходить з труб будинків і за допомогою компаса, визначати напрям вітру і його чинності за шкалою Бофорта. Роблячи такі спостереження, вони можуть уявити себе справжніми метеорологами. Напрямок вітру можна ще визначити за допомогою флюгера, якщо такий є. Позначайте також, характер вітру (рівний або поривчастий).
  Хмарність
  Спостерігаючи за хмарністю, варто загострювати увагу на наявність або відсутність просвітів. Якщо небо чисте і не видно було ні хмаринки, поставте у відповідну графу прочерк. При невеликій кількості хмар, позначте «Хмарно» і заштрихуйте коло наполовину. А небо затягнуте хмарами, позначте як «Похмуро» і повністю заштрихуйте коло.
  Опади і вологість повітря
  У графу «Опади», заносите всю інформацію про тип опадів та їх інтенсивністю (сильний дощ, невеликий сніг). При відсутності опадів, ставиться прочерк. Також спостерігайте за всіма явищами природи, викликали ваш інтерес (гроза, дощ, веселка) і позначайте в графі «Особливі явища». Вологість можна виміряти за допомогою гігрометра.
  Якщо у вас відсутній який-небудь вимірювальний прилад, і ви не можете визначити один або кілька параметрів (наприклад, вологість повітря та атмосферний тиск навколишнього середовища), скористайтеся даними метеостанції, подивіться прогноз погоди в інтернеті чи по телевізору. Але бажано намагатися уникати даного методу, якщо є можливість, краще придбайте собі необхідний вимірювальний прилад, тим більше, що коштують вони не так дорого. Врахуйте, що для школярів не ставитися мета регулярно дивитися прогноз погоди, а стоїть завдання спостерігати за погодою, збирати необхідні дані і аналізувати їх.
  Календар погоди для школярів


  Календар на комп'ютері
  Для ведення щоденника спостереження за погодою для школяра на комп'ютері, існують різні сервіси, які роблять цей процес ще більш захоплюючим і пізнавальним. В даному випадку школяр тільки заносить необхідну інформацію в спеціальну програму, яка її обробляє і зберігає. Такі програми доповнені різної ознайомчої інформацією. Так, наприклад, дитина може ознайомитися з деякими прикметами, довготою дня і фази місяця. Надалі всі зібрані дані формуються у місячний звіт, що включає в себе статистичні дані щодо зміни погоди в порівнянні з попереднім місяцем.
  Читайте також
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  У перші тижні після народження батьки повинні стежити за показниками температури крихти, вимірювати її кілька разів в день. Але у багатьох виникає
  Як поміряти температуру немовляті?
  Як поміряти температуру немовляті?
  Вимірювання температури у дитини - одна з найбільш частих процедур в дитячому віці. Зробити це не так просто, адже малюк не буде слухняно сидіти з
  Термометр для новонароджених
  Термометр для новонароджених
  Одним з пунктів в кожній аптечці для новонародженого числиться градусник, адже в перші місяці дуже важливо стежити за змінами температури. Але
  Інфрачервоний термометр
  Інфрачервоний термометр
  Деякі з сучасних моделей градусників здатні виміряти температуру тіла, навіть не торкаючись до нього. Мова йде про інфрачервоних термометрах, що є
  Коли і як роблять КТГ при вагітності?
  Коли і як роблять КТГ при вагітності?
  Кардиотограф автоматично вираховує кількість ударів дитячого сердечка в хвилину, і відображає їх кількість з допомогою графіка. За допомогою КТГ
  Календар профілактичних щеплень
  Календар профілактичних щеплень
  У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
  Додати
  Коментарі (0)