Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому у дитини зелений стілець?

16-09-2014, 10:28
3664
0
Чому у дитини зелений стілець?


У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості. Аналіз калу також наділений деякими особливостями, які необхідно враховувати при постановці діагнозу. Особливості калу дитини безпосередньо залежать від його живлення.


Якщо колір калу дитини нерівномірний і в ньому спостерігаються зелені грудочки, то це свідчить про надмірному вмісті цукру в харчуванні маляти. Присутність в них слизу означає нетравлення шлунка або його погану роботу. Багатьох батьків турбує питання, чому у дитини зелений стілець.


Зелений стілець у дитини у віці до року - це явище поширене, але далеко не нормальне. Наприклад, на п'ятий день після народження він виникає повністю у всіх дітей. Це пояснюється тим, що малюк починає пристосовуватися до навколишнього середовища, такої для нього нової.


Зелений стілець у дитини у віці до трьох місяців, як правило, викликаний тим, що в його кишечнику немає достатньої кількості бактерій для нормального функціонування травного тракту. Тому у багатьох дітей можуть з'являтися такі розлади.


У дітей у віці до року можуть бути й інші причини такого стільця. Приміром, під час грудного вигодовування таке може статися із-за неправильного раціону харчування матері: мале кількість уживаних молочних продуктів, харчування тими продуктами, які містять канцерогени і штучні добавки. Або мама просто з'їв якийсь продукт зеленого кольору (броколі, кріп або іншу зелень). Такі проблеми можуть бути спровоковані тим, що мама отруїлася, і це вплинуло на якість молока.


При штучному вигодовуванні дитини така проблема може виникнути, особливо, якщо суміш містить багато заліза. Як відомо, залізо повністю не засвоюється таким юним організмом.


Класичний діагноз «дисбактеріоз» часто може не мати абсолютно ніякого відношення до проблем дитини зі стільцем. Тому не поспішайте піднімати тривогу і давати дитині різні ліки. Прослідкуйте реакцію його організму на певний засіб, на зміну харчування, його настрій і самопочуття. Може бути, ви обійдетеся тільки натуральними засобами для того, щоб усунути зелений стілець без використання хімічних препаратів.


Як правило, зелений стілець у малюка рідкий. Щоб стабілізувати роботу кишечника, найчастіше дітям дають чорнослив. Він може бути результатом введення в раціон його харчування прикорму або ж у період, коли у нього ріжуться зубки . В цьому випадку проблем у зміні кольору калу нету і через певний час робота кишечника стабілізується. Але є ймовірність того, що в період, коли у малюка ріжуться зуби, він взяв у рот щось брудне, щоб полегшити біль. Як результат, у нього може порушитися мікрофлора кишечника. Щоб кишечник знову запрацював в нормальному режимі, дитині потрібно пропити курс спеціальних препаратів.


Застуда або грип також можуть бути причиною негативного впливу на травлення. Такі вірусні захворювання призводять до виникнення у дитини зеленого стільця. Якщо ви не впевнені в причинах проблем роботи шлунково-кишкового тракту дитини, то краще здайте всі необхідні аналізи. Але слід пам'ятати, що багатьох сучасних лікарів рідко хвилюють справжні причини якого-небудь захворювання.
Читайте також
Зелений стілець у дитини
Зелений стілець у дитини
Колір і консистенція стільця маленької дитини є частими приводами для занепокоєнь молодих матерів. Яким повинен бути стілець дитини і що вважати
Водянистий стілець у немовляти
Водянистий стілець у немовляти
Водянистий стілець у дитини грудного віку не є нормою. Швидше за все, це пов'язано з проблемами в і без того незрілому травному апараті. Завдання
Зелений стілець у новонародженого
Зелений стілець у новонародженого
Зелений стілець новонародженого змушує хвилюватися багатьох батьків. Однак фахівці стверджують, що при нормальному самопочутті малюка і наборі ваги
У новонародженого зелений стілець
У новонародженого зелений стілець
Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
Що робити при запорі у немовляти?
Що робити при запорі у немовляти?
У грудної дитини запор, що робити? Таке питання відразу ж виникає у дбайливих батьків. Якщо дитина стала набагато рідше спустошувати кишечник або при
Колір калу у новонароджених
Колір калу у новонароджених
Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен