Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як правильно лікувати нежить у немовляти

Як правильно лікувати нежить у немовляти

16-09-2014, 10:28
3994
0
Як правильно лікувати нежить у немовляти


Нежить - це запальне захворювання слизової оболонки носа, супутнє ГРЗ, ГРВІ або застуді. У цій ситуації найчастіше застосовується позначення риніт.


Хвороба розвивається зазвичай в три циклу і завершується через тиждень - півтори. При високому імунітеті цей термін скорочується до двох-трьох днів. Але при ослабленні організму нежить може затягнутися і привести до ускладнень.

В процесі хвороби у дорослих і грудних дітей існує ряд відмінностей. Одна з причин - це невміння маленьких дітей самостійно сякатися. Друга - це будова носової порожнини грудних дітей, що приводить до осложненному перебігу риніту.


У зовсім маленьких дітей з-за особливостей будови не може бути ізольованого нежитю, так як інфекція йде нижче, і поширюється на глотку.


З цієї ж причини при нежиті у немовлят може розвинутися отит (запалення середнього вуха). Відбувається із-за того що слухові труби у дітей такого віку ширше і проникнення інфекції, відповідно, набагато легше.


Також дуже розвинений ризик ускладнень у грудних дітей внаслідок риніту, таких як синусит або фарингіт. Це пов'язано з не дуже налагодженою роботою імунної системи в перший рік життя і відповідно з більш широким розповсюдженням інфекції.


Ще один момент, що ускладнює перебіг риніту, як вже було відмічено, це невміння грудних дітей звільнити ніс від слизу.


Нежить може призвести до сильної набряклості слизової носа у немовлят і до неможливості дихання через ніс, так як порожнину цього органу у них дуже вузька і перекриття ходів відбувається досить швидко.


Як лікувати нежить у немовляти

Підтримувати вологість щоб уникнути пересихання слизових, ось найважливіше завдання. Для цього можна використовувати зволожувачі повітря, акваріум або просто ємності з водою. Можна носити дитину у ванну кімнату і набравши у ванну гарячої води з краплею евкаліптової олії, давати дихати над нею.


Закопування в ніс фізрозчину - одне з найбільш простих і ефективних засобів.

Але! Закопування - це не промивання клизмочкой. З носа немовляти рідина дуже легко може перейти в євстахієву трубу, що дасть подальше поширення інфекції і може загрожувати отитом.


Якщо у дитини ніс переповнена харкотинням, варто відсмоктати слиз за допомогою аспіратора або груші. Особливо це потрібно робити з ранку і перед сном.


Для того щоб полегшити симптоми, але не вилікувати риніт, застосовуються судинозвужувальні препарати. Варто відзначити, що максимальний термін прийому таких ліків до одного тижня.


Необхідно збільшити кількість пиття. Дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні частіше прикладати до грудей.

Трохи про те, як лікувати нежить у немовляти іншими методами.


Можна урізноманітнити лікування нежиті у грудних дітей різними прийомами, такими як:

- ароматерапія із застосуванням різних масел, що володіють антисептичними, бактерицидними і протимікробними властивостями;

- народні засоби, засновані на трав'яних відварах і соках рослин для закапування і промивання;

- дихальна гімнастика, у разі залишкових явищ риніту;

- інгаляції.


Всі ці види лікування можна застосовувати тільки якщо немає ускладнень у перебігу нежиті і він присутній нетривалий час. Якщо ж у дитини спостерігається висока температура, запалене горло, головний біль і так само якщо слиз придбала гнійні вкраплення - необхідно негайно звернутися до лікаря.


У профілактиці риніту невід'ємною частиною є загальне загартовування, помітно підвищує імунітет, сили організму і стійкість до різних інфекцій.
Читайте також
Як швидко вилікувати нежить у дитини?
Як швидко вилікувати нежить у дитини?
Проблема нежиті у дітей актуальна і, звичайно ж, потребує негайного вирішення, щоб не погіршити ситуацію. Особливо це проблематично в грудному віці.
Нежить у немовляти
Нежить у немовляти
Одним з основних симптомів респіраторних захворювань є нежить, який в грудничкового віці проходить найбільш важко, доставляючи дитині дискомфорт,
Риніт у дітей
Риніт у дітей
Риніт - найбільш поширене захворювання у дітей, що виражається у запаленні слизової оболонки носа. І, на жаль, багато батьків несерйозно ставляться
Як вилікувати нежить у дитини?
Як вилікувати нежить у дитини?
З таким захворюванням, як нежить, знайомі всі без винятку. Малюки страждають від цієї недуги в 5 разів частіше, ніж дорослі. Батьки малюка задаються
Як лікувати кашель у немовляти?
Як лікувати кашель у немовляти?
Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні
Як лікувати нежить у немовляти?
Як лікувати нежить у немовляти?
Нежить - одне з найпоширеніших захворювань, їм страждають як дорослі, так і малеча. Як лікувати нежить у немовляти? І чи можна використовувати ліки?