Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Склади для дітей

Склади для дітей

25-02-2015, 18:34
4654
0
Склади для дітей
Навчити дитину читати по складах - мрія багатьох батьків, адже уміння читати є важливим кроком для кожної дитини на шляху до дорослішання. Крім того, що навички читання будуть просто необхідні для навчання в школі, перед дитиною відкриється чарівний світ літератури. Йому не потрібно буде просити батьків почитати ту чи іншу книжку, адже ваш малюк буде здатний зробити це самостійно.

З чого почати навчати дитину?


Алгоритм дій такий: для початку знайомимо дитину з усіма літерами алфавіту, а потім вже вчимо дитину читати по складах.
Знайомство з літерами може починатися в ранньому дитинстві, ще до трьох років. Можна зробити букви з картону або купити спеціальні магніти на холодильник. Часто показуйте букви малюкові, озвучуючи їх. Зверніть увагу, що називати букви не рекомендується так, як вони звучать в алфавіті. Це зіб'є з пантелику дитину при подальшому формуванні з літер, складів. Показуючи зображення літери, називайте лише звук.
Почніть знайомство з літерами з відкритих твердих голосних (А, О, У, И, Е). Потім перейдіть до твердих дзвінким приголосним (М, Л). Далі черга глухих і шиплячих приголосних (Ж, Ш, К, Д, Т) і решти букв.
При кожному новому занятті повторюючи пройдений матеріал. Непогано вчити букви в ігровій формі, так як вік дитини сприяє цьому.
Коли всі букви вивчені досконально, настає пора подумати, як вивчити з дитиною склади. Не квапте події. У три-чотири роки не кожен малюк має достатню посидючістю, щоб навчатися читанню і згодом читати. А ось п'ятирічній дитині вже пора взяти в руки буквар.
Поради з навчання читання по складах
До речі, самі позитивні відгуки має буквар Н. С. Жукової. Відкривши цю допомогу, ви відразу зрозумієте, як пояснити склади дитині і як потім навчити дитину зливати склади.
Наприклад, це букварі розглядається склад «МА». На картинці зображено, що перша буква цього слова біжить на зустріч з другої. «М» біжить до «А». Ми отримуємо «траєкторію руху» цієї літери: «М-м-м-МА-а-а-а-а». А заодно і наш склад.
Дитина повинна запам'ятати, що перша буква направляється до другої, і вони вимовляються злито, невіддільні один від одного.
Перші склади для читання вашій дитині повинні бути простими і складатися з двох букв (МА, МО, ЛА, ЛО, НА, ПО). І коли буде освоєно алгоритм читання цих складів, наступні склади з глухими і шиплячими приголосними будуть вивчатися за аналогією. Далі на черзі склади, в яких перша буква - голосна (АВ, ОМ, ВУС, ЕХ). Ця задача ще більш серйозна, але ви обов'язково з нею впораєтеся.
І після цього можна буде пропонувати дитині прочитати перші слова. Нехай вони будуть самими простими: МА-МА, ПА-ПА, МО-ЛО-КО.
Склади для дітей

Щоб ваш малюк читав добре і красиво, над вимовою треба старанно працювати з самого початку. Вчіть дитину чітко відокремлювати слова один від одного. Нехай він робить великі паузи між великими словами. В майбутньому він сам їх скоротить. Набагато гірше, якщо він навчиться читати слова співуче і разом. Адже в школі йому належить ще й писати. Ось де знадобиться вміння розділяти в розумі частини пропозиції.
Не впадайте у відчай, якщо вам здається, що дитина читає дуже повільно. Для дошкільного віку це нормально. Найголовніше, що ваш малюк оволодів технікою читання, а майстерність він отточит в майбутньому.
Якщо при читанні допускаються помилки, терпляче і ненав'язливо вносите поправки, щоб не відбити охоту читати. Спробуйте грати з дитиною в складання слів за допомогою карток із зображенням різних складів. З часом ви побачите, як ваш малюк самостійно змінює склади місцями, формуючи слова.
При дотриманні батьками всіх цих рекомендацій діти досить швидко навчаються читати - приблизно за 15 місяця. Так що все у ваших руках.
Читайте також
Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?
Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?
Сучасна шкільна програма першокласників передбачає, що дитина, приходячи до 1 класу, вже вміє читати, тому батьки часто починають готувати малюків
Як навчити дитину читати по складах?
Як навчити дитину читати по складах?
Якщо ви не належите до числа батьків, які хочуть навчити читати сина або доньку ледь не з пелюшок, то оптимальним часом для навчання читання можна
Як навчити дитину читати в 5 років?
Як навчити дитину читати в 5 років?
Сьогодні багато сучасні діти до 5 років вже непогано вміють читати, або активно освоюють цю науку. Всьому виною вимоги для надходження в школу, де
Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
Оптимальним часом для навчання дитини читанню є вік 5-6 років. Однак враховуючи темпи розвитку сучасних дітей, не дивно, якщо ваш малюк захоче
Читання для дошкільнят
Читання для дошкільнят
Дитина дорослішає і ось настав час вчитися читати. З чого почати? Як правильно навчати дитину читанню та які методики при цьому застосовувати - про
Як правильно навчити дитину читати?
Як правильно навчити дитину читати?
Класичним прийомом навчання читання завжди було зубрение окремих букв. Сьогодні такий спосіб вважається неефективним. Дитині набагато легше сприймати