Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У дитини болить голова, що робити?

У дитини болить голова, що робити?

16-09-2014, 10:28
3349
0
У дитини болить голова, що робити?


Головні болі у дітей - явище дуже поширене. Воно посідає друге місце серед усіх болів різної локалізації.


У дітей грудного віку прояви головного болю виражені перезбудженням, плачем, блювотою, безсонням. Якщо болить голова у дитини півтора-двох років, він вже може визначити біль, показати місце, в якому болить, поскаржитися на слабкість.


За статистикою, 36 відсотків дівчаток і 29 відсотків хлопчиків 7-16 років іноді скаржаться на таку біль.


Головні болі у дітей різної етіології

Мігрень. Причиною постійних головних болів більш ніж у 20 відсотків дітей, є мігрень. Зазвичай вона супроводжується болем у животі, часто нудотою і навіть блювотою. Характер болю найчастіше пульсуючий. Спостерігається покращення загального самопочуття навіть після нетривалого сну. Часто мігрень є "сімейної" хворобою.


Існують піки захворювання мігрень у дітей. Зазвичай, це 7 років і в період статевого дозрівання (13-15 років).

Батькам, чиї діти страждають нападами мігрені потрібно пам'ятати, що у таких дітей чутлива нервова система і реагують на багато подразники судини. Тому необхідно виявлення факторів разом з лікуючим лікарем, максимальне виключення і виконання всіх подальших рекомендацій.


Головний біль напруги. Часто виникає із-за перевтоми, внаслідок стресу, а також метеозалежності. Біль має гнітючий, ниючий характер і знаходиться частіше в лобовій частці і в районі скронь. Її тривалість може змінюватись.


Потрібно відзначити, що хронічний головний біль може бути наслідком психологічних порушень, таких як: надмірна навантаження, конфлікти, стреси і депресивні стани при змінах будь-яких обставин життя дитини.


Головний біль, пов'язаний з різними вірусними і інфекційними захворюваннями. Часто з'являється при запаленнях і в процесі інфекційних захворювань. Загальна інтоксикація організму, підвищення температури тіла, симптоми, що іноді призводять до інтенсивним головним болем.


Самостійною причиною головних болів також є патології лор органів (гайморит, фронтит, тонзиліт, аденоїди), носять досить стійкий характер і нерідко призводять до хронічних форм. Лікування досягається повним усуненням вогнищ інфекції та подальшою профілактикою.


Головний біль при тривалій напрузі зору. Дуже часто виникають у дітей болю, які взаємопов'язані з переглядом телевізора, комп'ютерними іграми, кресленням, малюванням, читанням. Після відпочинку найчастіше зникають.

Головні болі нерідко виникають після різних травм, іноді мають невралгическую причину і можуть з'явитися згодом підвищення внутрішньочерепного тиску.


Першим симптомом при таких серйозних захворюваннях, як пухлина мозку та нейроінфекції стають також постійні головні болі.


Крім перерахованих вище причин виникнення, боліти голова у дитини може через порушення живлення, внаслідок короткого або довгого сну, при непереносимості деяких продуктів і занадто інтенсивних занять спортом і фізичних навантаженнях.


Що робити, якщо у дитини болить голова

Потрібно планувати робочий день дитини, не допускати перевтоми, давати йому можливість повністю відпочивати і бувати на свіжому повітрі. Контролювати прийняття їжі та збагачувати раціон натуральними продуктами.


Якщо ж сильний головний біль виникла і продовжується тривалий час, супроводжуються блювотою, загальною слабкістю і іншими симптомами - обов'язково зверніться до лікаря.
Читайте також
Чому у дитини болить голова?
Чому у дитини болить голова?
Головний біль - це прерогатива дорослих, проте іноді і дітей відвідує ця неприємна доля. Чому у дитини може боліти голова, - цим питанням часто
У дитини болить голова в лобовій частині
У дитини болить голова в лобовій частині
Головний біль може турбувати не тільки дорослого, але й дитини. Нерідко такий стан спостерігається у дітей, як одна з ознак захворювання. Далі
У дитини болить голова
У дитини болить голова
Визначити у дитини головний біль іноді дуже важко, адже якщо дитина маленька, то не завжди може пояснити власний стан. Тому так важливо знати
Головні болі при вагітності: як полегшити страждання?
Головні болі при вагітності: як полегшити страждання?
З постійним головним болем деякі жінки знайомляться саме з перших днів вагітності. У одних матусь вона виникає з самого початку, інших починає
Головний біль у дітей
Головний біль у дітей
Головний біль - друга за поширеністю дитяча скарга після болю в животі . Головний біль - це всього лише симптом, який може вказувати на
Мігрень у дітей. Причини мігрені
Мігрень у дітей. Причини мігрені
Дітей, які скаржаться на напади головних болів , чимало. Більшість з них звертаються до лікаря, але часто причина болю так і залишається