Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Що можна їсти мамі, що годує?

16-09-2014, 10:42
4895
0
Що можна їсти мамі, що годує?


Багато майбутні мами мають деяке уявлення про годування малюка грудьми. Практично кожна впевнена, що їй потрібно дотримуватись спеціальної дієти, інакше не буде молока, дитини почнуть мучити алергічні захворювання або він буде кричати від коліків в животику цілодобово безперервно.


Кожна жінка, яка починає годувати малюка груддю, вважає, що грудне вигодовування - це добре, але на одній каші багато молока не з'явиться, тому треба урізноманітнити меню. І без різниці - це перша дитина або третій, годує мати постійно хвилює питання: що можна їсти?


Що можна їсти мамі, що годує

Продукти, що потрапляють в організм, безпосередньо цим же організмом і переносяться. Наприклад, горох, і капуста в молоко потрапити не можуть, але тим не менш, деяка реакція на ці продукти у дітей спостерігається. Нетравлення у матері може послужити причиною поганого самопочуття малюка, який знаходиться на грудному вигодовуванні. Таким чином, всі продукти повинні бути свіжі, без консервантів, по мінімуму рафіновані і не повинні мати в складі канцерогени і хімічні добавки. Це полегшить життя і мамі, і її чаду.


У перші три тижні життя малюка рекомендується викреслити з щоденного раціону алергенні продукти, такі як: згущене молоко, цитрусові, мед, шоколад, а молочні продукти теж потрібно їсти якомога менше. Вони можуть недобре переноситься організмом дитини, висип та утворення на його шкірі кірочок.


Введення будь-яких нових продуктів в щоденний раціон потрібно здійснювати поступово спостерігаючи за реакцією дитини. Краще спочатку з'їсти з ранку маленьку порцію і уважно спостерігати за самопочуттям малюка. Кольки, викликані вживанням мамою якогось певного продукту, тривають до 12 годин і проходять самі. Тобто, поївши капусту вранці, у вас буде можливість спати вночі трохи спокійніше.


До трьом місяцям мамі рекомендується повністю повернутися до звичного для неї харчування. У цьому періоді у шлунково-кишковому тракті малюка відбуваються зміни, коліки поступово відходять у минуле, тому мамі вже набагато легше коригувати своє харчування, враховуючи самопочуття малюка.


Якщо у малюка немає порушень сну і зайвої збудливості, мама може побалувати себе з ранку чашкою неміцного кави, бажано з молоком. У чорного і зеленого чаю теж є тонізуючий ефект, тому з ним треба бути обережною, як і з напоями, в складі якого міститься кофеїн.


До напівроку і старше список дозволених продуктів харчування годуючої жінки розширюється, залишається тільки парочка продуктів (наприклад, та ж капуста), на які реакція дитини як і раніше гостра. Після рочки можна вже їсти все, але вживати консерванти або барвники не рекомендується і надалі.


Які фрукти можна їсти мамі, що годує

Які фрукти можна їсти годувальниці? Справа в тому, що фрукти не тільки не протипоказане, а навпаки дуже корисні і необхідні. Але їсти їх треба інакше, ніж це робить більшість людей. Скушанные на порожній шлунок фрукти не на довго в ньому затримуються, швидко переміщуються в тонку кишку, а потім у кишечник. При цьому, всі корисні речовини всмоктуються кишечником і потім в крові розносяться по організму. Але якщо фруктами заїдати їжу, яка потребує тривалої обробці шлунковими соками, то в шлунку, а потім і в кишечнику починається бродіння.


Яблуко або вишні, з'їдені на десерт годуючої мамою, часто призводять до накопичення в кишечнику малюка газів і їх хворобливого відходженню. Тому їсти можна самі різні фрукти і ягоди, але обов'язково слід їх відокремлювати від інших продуктів і піклується про те, щоб вони були свіжі і екологічно чисті.Читайте також
Раціон дитини 9 місяців
Раціон дитини 9 місяців
Головне правило правильного введення прикорму - обережно і не поспішаючи пропонувати кожен новий елемент живлення. Між тим, за три місяці прикорму
Меню дитини в 11 місяців на штучному вигодовуванні
Меню дитини в 11 місяців на штучному вигодовуванні
Ще місяць, і дитина перестане називати немовлям. В 11 місяців малюк їсть вже практично всі продукти. Але при цьому готувати йому потрібно окремо,
Алергія на молоко у дітей
Алергія на молоко у дітей
Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
Годування дитини в 15 року
Годування дитини в 15 року
З харчуванням немовляти, який знаходиться на природному вигодовуванні все так просто - основною їжею є мамине молочко, а все інше лише прикорм. Але
Чи можна дитині згущенку?
Чи можна дитині згущенку?
Був час, коли звичайне згущене молоко було одним з найулюбленіших ласощів дітвори, а з-за тотального дефіциту питання про користь цього (як і
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Кожну маму хвилює здоров'я її дитини, його комфорт і гарний настрій. І, зрозуміло, базова потреба малюка - у харчуванні. І тут виникає питання, яке