Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як навчити дитину правильно тримати ручку

Як навчити дитину правильно тримати ручку

25-02-2015, 18:44
1956
0
Як навчити дитину правильно тримати ручку
Перші спроби дітей писати, зазвичай, починаються з захоплення олівця в кулак. Щоб не довелося перевчати, потрібно відразу намагатися пояснити дитині, як правильно тримати олівець. Запропонуйте малюкові вправи для тренування кінчиків пальців, що допоможе згодом навчити дитину правильно тримати ручку.
Правильно тримати олівець або ручку потрібно вільно, не стискаючи занадто сильно і не прогинаючи вказівний палець. Сильне натискання збільшить м'язове напруга, що призведе до втоми дитини і погіршення якості його листи.

Щоб навчити дитину правильно тримати ручку, потрібно її розташувати на лівій стороні середнього пальця, між першою і другою фалангою. Вказівним пальцем притримувати ручку зверху, а великим пальцем підтримувати ручку з лівого боку. Всі три пальці повинні бути напівзігнуті. Не слід стискати сильно ручку, вказівний палець може вільно рухатися. Безіменний палець і мізинець розташовані всередині долоні і вільно лежать біля основи великого. При листі рука спирається на суглоб мізинця. Відстань від вістря ручки до кінчика вказівного пальця становить близько 2 див.

Приклади занять, які допоможуть навчити дитину правильно тримати олівець і ручку


Такі заняття вироблять у дитини навички тримати предмет для письма пучкою (великим, вказівним і середнім пальцями) і розслабляти напружені м'язи руки.

 • Збирати мозаїку.

 • З'єднувати олівцем точки.

 • Відкривати і закривати тюбик.

 • Малювати крейдою і пензликом.

 • Складати дрібні предмети в баночку.

 • Простий спосіб, як навчити дитину правильно тримати олівець: допоможіть малюкові пучкою (трьома пальцями) взяти кінець олівця і ковзаючим рухом зрушувати пальці до загостреного кінця, який спирається об поверхню столу. Пальці самі розподіляться потрібним чином, і дитина зрозуміє, як правильно тримати олівець.
 • Читайте також
  Як навчити дитину писати букви?
  Як навчити дитину писати букви?
  Навчити дитину старанно виводити букви не так вже й складно, головне підійти до цього питання з усією відповідальністю і запастися терпінням.
  Як навчити дитину правильно тримати олівець?
  Як навчити дитину правильно тримати олівець?
  Багато дітей не вміють тримати предмети для малювання в руці правильно. Щоб не довелося переучувати дитину, потрібно відразу пояснити йому, як це
  Як правильно тримати дитину стовпчиком?
  Як правильно тримати дитину стовпчиком?
  Батьки новонародженого іноді бояться крихкості малюка і бояться зайвий раз взяти його на руки, що вже говорити про те, щоб носити його стовпчиком.
  Як навчити дитину писати цифри?
  Як навчити дитину писати цифри?
  Навчання дитини письму - важливе і досить складне завдання. Від того, як швидко він навчитися писати цифри і літери акуратно і правильно буде
  Малюнки олівцем для дітей
  Малюнки олівцем для дітей
  Дитяча творчість - це світ, повний добра, чудес і наївності! В малюнках дитини відбивається його щирість і любов. І, незаперечно важливо, прищепити
  Як правильно тримати новонародженого?
  Як правильно тримати новонародженого?
  Молоді батьки часто не знають, з якого боку підійти до немовляти. Тому правильно тримати новонародженого мами і тата навчаються з перших же днів. І