Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?

Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?

16-09-2014, 10:42
7650
0
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?


У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають появи перших зубів. Тому кожним батькам необхідно якомога більше знати про механізм прорізування молочних зубів у дітей .


Коронки зубів, іншими словами та частина молочних зубів, яка видається на поверхні ясен, з'являється в яснах задовго до народження малюка з речовин, які при вагітності отримує мати з харчуванням. Звичайно, перші зубки показуються на 6-7 місяцях життя вашого чада.


Розміри молочних зубів у дітей значно менше таких же постійних зубів. Їх коронки щодо ширше і коротше, а самі корені теж відносно короткі. Часто молочні зуби розміщуються несиметрично, що звичайно турбує батьків. Таке прорізування зубів зазвичай вважається нормальним. Щодо їх кількості у батьків виникає питання: «Скільки у дітей молочних зубів?» Повний набір молочних зубів у малюка досягає двадцяти штук. До 2-3-річного віку виростають всі зубки. В результаті пережовування їжі, вони звикають один до одного і стають в правильну позицію.


Постійні корінні зуби починають рости слідом за молочними корінними зубками. Цей процес починається не раніше, ніж у 6 років. Але вони починають формуватися вже через пару місяців з моменту народження. В цей час малюк отримує з молока багато фосфору та кальцію. Виростаючи, постійні зуби порушують коріння молочних зубів і починають їх розхитувати, поки ті не випадуть повністю.


Випадають молочні зуби у такому ж порядку, в якому виростали: різці, потім корінні і останніми - ікла. Процес заміни молочних зубів постійними зубами завершується лише до 12-14 років. Освіта постійного прикусу бере свій початок з виникнення перших молярів нижньої щелепи і закінчується у віці 15-18 років.

Поступово прорізуються центральні різці (вік від 8 до 9 років), перші премоляри (від 9 до 10 років), ікла (від 10 до 11 років), другі премоляри (від 11 до 12 років), другі моляри (від 12 до 13 років). Треті нижні моляри (зуби "мудрості") виростають в більш пізньому віці, зазвичай після 20-25 років.


Втрата молочних зубів відіграє важливу роль для 5-6 літніх дітей. Іноді цього моменту очікують навіть сильніше ніж будь-кого іншого. Молочні зуби стають слабшими з-за розпаду їх коренів, звільняючи шлях для корінних зубів. Звичайно першими випадають два передніх нижніх зуба, а потім два передніх верхніх.


Як правило, перший молочний зуб випадає в 5-6 років, але якщо ваша дитина стала втрачати зубки в 4-8 років - це так само вважається нормою. Зуби можуть випадати абсолютно безболісно і випадково, але можуть і хитатися в плині цілого тижня. В такому випадку малюкові буде не важко самому вирвати хитаючийся зуб, але тільки тоді, якщо зуб висить на волосині. Не можна виривати зуб, якщо половина його коріння глибоко захована десні, інакше ви можете поламати корінь молочного зуба і спровокувати запалення ясен.


Вашій дитині може бути важко пережовувати їжу, відкушувати їжу з хитаються або вже випали зубами. Варіть йому рідкі супчики, суп - пюре або інші м'які страви. Слідкуйте за тим, щоб дитина систематично чистив зуби.


Коли випадають молочні зуби, постійні вже починають прорізуватися на їх місці. У них більш гострі краї, ніж у молочних зубів, відтінок теж трохи темніше.


Не переймайтеся, якщо зуби вашого чада виглядають значно більше відносно особи. Особа згодом ще виросте, а от зуби вже немає. Але, якщо зуби починають один на одного «налізати», рекомендується порадитися зі стоматологом.
Читайте також
Терміни прорізування постійних зубів
Терміни прорізування постійних зубів
Рано чи пізно всі молочні зубки у дитини прорізуються і, нарешті, настає спокійний час без зубних проблем, проте ненадовго. Ще трохи часу, і
Які зуби випадають у дітей?
Які зуби випадають у дітей?
Час швидкоплинний. Здавалося, тільки вчора були безсонні ночі і перші зубки вашого малюка. А тепер вже малюк підріс і на зміну молочним приходять
Схема прорізування зубів у дітей
Схема прорізування зубів у дітей
Поява перших зубів у малюків - важлива подія для мам і тат. Але разом з радістю, виникають і переживання з приводу того, як малюк переносить їх
Коли починати чистити зуби дитині
Коли починати чистити зуби дитині
У малюків з'являються молочні зуби вже у віці 6-8 місяців. Спочатку вони починають прорізатися 2 нижніх різця, а потім 2 верхніх. До ...
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
Проблеми з зубами не обходять стороною практично жодної дитини. Це пов'язано або з неправильним харчуванням (не тільки великою кількістю солодкого,