Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Алергія у дітей: ознаки і причини

Алергія у дітей: ознаки і причини

16-09-2014, 10:43
3604
0
Алергія у дітей: ознаки і причини


Алергія у дітей - це ознака надчутливість імунної системи дитячого організму при повторюваних діях алергену на раніше роздратований таким алергеном організм.


У дітей віком до року, шкільних років і підлітків частіше зустрічається алергія дихальних органів, алергічний риніт або бронхіальна астма. Алергія проявляється у кожного по-різному, так як їй супроводжують різні фактори. Щоб простіше було розібратися в цьому питанні, слід розглянути симптоми дитячої алергії.


Ознаки алергії у дітей:


• Алергічний нежить - секрет носа рідкий, водянистий і прозорий. Тривалість більше десяти днів.

• Алергічне чхання - чхання поспіль три або більше разів.

• Алергічне подразнення очей - сльозяться очі, їх почервоніння або свербіж.

• Алергічні кола під очима - темного кольору з припухлістю. Причиною цього може бути закладений ніс.

• Алергія під час дихання через рот. Діти, схильні до алергії, дихають часто через рот, так як їм дихати через ніс важко. Поступово у таких дітей формується неправильний прикус.

• Спадковість. Якщо обох батьків мучить алергія, то є велика ймовірність того, що дитини також буде схильний до алергії. Якщо алергія спостерігається тільки в одного з батьків, то ймовірність її виникнення у дитини зменшується вдвічі.


Часто навіть лікарю важко визначити, у малюка алергія або застуда, так як симптоми схожі. У всіх випадках характеристики одні і ті ж: закладеність носа, чхання, нежить, сльозяться очі, головний біль та стомлюваність. Але при застуді діти, як правило, не відчувають свербіж у горлі та очах. Симптоми алергії зникають, коли відбувається контакт з алергеном або коли починають лікувати алергію.


Лікування алергії у дітей в домашніх умовах

Оточуйте вашої дитини тими речами, які не містять відповідних подразників і алергенів. У місті рідше відкривайте вікна, уникайте сигаретного диму, систематично міняйте повітряні фільтри, усуньте речі збирають сміття і пил, озонируйте приміщення та їжу, не вирощуйте багато рослин, якщо у дитини є алергія на тварин - не заводьте їх.


Алергію у дітей шкільного віку лікуєте спеціальними дитячими препаратами, які не викликають сонливість і тривогу.


Респіраторний аллергоз у дітей (алергічні трахеїт, ларингіт, бронхіт, пневмони) - найбільш поширений дитячий аллергоз в ранньому віці.


Алергічний ларингіт може мати рецидивуючий характер, часом з'являється грубий кашель і осиплість голосу.


Алергічний трахеїт характеризується повторюваними нападами кашлю, найчастіше в нічний час доби і викликає хворобливі відчуття.


Алергічний бронхіт - це часті, наполегливі рецидиви кашлю з вологими хрипами, що повторюються по кілька разів на місяць.


Алергічна пневмонія наділена тими формами алергічного ураження дихальних органів, які діагностуються рідше всього. Може проявитися самостійно або в сукупності з іншими респіраторними алергозами.


Лікування респіраторного алергози у дітей

Для лікування дитячого респіраторного алергозу необхідно повністю прибрати контакт дитини з виявленим причинним антигеном. Якщо усунути такий контакт неможливо (наприклад, з пилом будинку), необхідно провести специфічну процедуру - гіпосенсибілізацію підшкірного введення алергену. Чергову ін'єкцію алергену здійснюють тільки при відсутності побічної реакції організму дитини (сухий кашель, утруднене дихання та інші). Також для лікування рекомендується гормональна терапія, фізіотерапевтичні процедури і фізкультура.
Читайте також
Як виглядає алергія у новонароджених?
Як виглядає алергія у новонароджених?
Якщо шкіра новонародженого «цвіте», далеко не завжди це означає алергічну реакцію. Як відрізнити алергію від інших захворювань у малюків ми розповімо
Алергія на молоко у дітей
Алергія на молоко у дітей
Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
Алергія на кішок у дітей
Алергія на кішок у дітей
Кішки - одні з найпопулярніших домашніх тварин. Але що робити, якщо у нещодавно народженої дитини виникає алергія на домашнього улюбленця? Про
Дитяча алергія: симптоми, лікування
Дитяча алергія: симптоми, лікування
У алергії немає віку. Вона може бути у кого завгодно, навіть дитина може захворіти нею. Викликати алергію здатне практично будь-яка речовина: їжа,
Алергічні реакції. Симптоми алергічних реакцій
Алергічні реакції. Симптоми алергічних реакцій
Алергія (або алергічна реакція ) - збочений відповідь імунної системи на потрапляння в організм чужорідних речовин - алергенів, що виражається в
Лікування алергічного кашлю у дітей
Лікування алергічного кашлю у дітей
Алергічний кашель у дітей зустрічається досить часто. Особливо це стосується тих малюків, у яких в ранньому дитинстві був діатез...