Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Прорізування зубів у дітей

Прорізування зубів у дітей

16-09-2014, 10:43
3237
0
Прорізування зубів у дітей


Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з нетерпінням і одночасно зі страхом. Всі ми прекрасно чули від інших досвідчених у цій справі батьків про безсонні ночі в період прорізування зубів у малюка.


До того ж, важливим залишається питання про те, як позначиться наявність у дитини зубів під час грудного вигодовування. Не буде кусатися малюк? Але, тим не менш, поява зубів - це значимий показник правильного розвитку дитини, і знаючи це, ми постійно думаємо йому в рот, очікуючи побачити перший зубик.


Прорізування зубів у дітей до року здійснюється індивідуально і терміни у кожного різні. У деяких перший зуб з'являється вже в 3 місяці, в інших - до свого першого дня народження. Обидва варіанти вважаються нормою, але все-таки частіше перший зуб прорізується у віці 6-8 місяців. Якщо у дитини, якому виповнився 1 рік, ще не прорізався ні єдиний зубик, то потрібно упевнитися в тому, що у малюка немає рахіту.


Деякі педіатри впевнені , що відсутність зубів у дитини старше 8 місяців вже красномовний симптом рахіту. Але не можна бути настільки категоричними. Кожен окремий випадок повинен розглядатися самостійно. До того ж, не останню роль грає спадковість. Якщо у когось з батьків малюка перші зуби почали рости ближче до року, то ймовірно, що і у малюка зуби виявляться приблизно в такий же час.


Зуби у дітей до року зазвичай прорізуються в установленому порядку тому, якщо ви постійно шукаєте в малюка симптоми прорізування, зверніть на це увагу. Спочатку вирізають по центру два нижніх різця, потім два верхніх центральних і бічні різці зверху. Потім починають зростати нижні бічні різці. Це вичерпний список зубів, які з'являються у дітей до року.


Прорізування зубів у дітей після року починається з росту бічних жувальних зубів. Спочатку виростають задні останні, а потім передостанні. До другої річниці малюка у нього починають прорізатися ікла.


Точно так само, як і у малюків до року свого життя, у дітей після року основні симптоми прорізування зубів ті ж - це нежить, температура, порушення сну, поганий настрій і інші ознаки.


Діти до року не можуть розповісти про те, що у них ріжуться зуби тому батьки повинні тільки здогадуватися, керуючись суб'єктивними ознаками. У немовлят основний симптом - це надмірне слиновиділення і припухлі десна. Так як прорізування зубів доставляє незручності дитині і заподіює біль, то такі симптоми можуть супроводжуватися примхливістю і плачем без будь-якої причини.


Полегшити дитині протікання процесу появи зубів можна з допомогою спеціальних іграшкових прорізувача. Вони призначені для того, щоб малюк їх жував, масажуючи, таким чином, десна. Деякі прорізувачі наповнюються гелем або водою, їх можна охолоджувати в холодильнику і давати малюкові. Це дієвий метод, так як холод зменшує хворобливі відчуття.


Більшість дворічних дітей вже мають повний «молочний» набір - всі 20 зубів. Повний комплект молочних зубів виникає з досягнення дитиною трьох років. Послідовність прорізування відбувається наступним чином: перші моляри зверху (зуби, які слідують за іклами), перші моляри знизу, ікла зверху і знизу, потім нижні і верхні другі моляри.


Це загальні характеристики, але якщо зубки у дитини сильно затримуються, варто сходити на консультацію до дитячого лікаря-стоматолога. Він пропише вашому чаду препарати, у складі яких є кальцій.
Читайте також
Які зуби випадають у дітей?
Які зуби випадають у дітей?
Час швидкоплинний. Здавалося, тільки вчора були безсонні ночі і перші зубки вашого малюка. А тепер вже малюк підріс і на зміну молочним приходять
Скільки зубів має бути у дитини?
Скільки зубів має бути у дитини?
Всі батьки з нетерпінням чекають появи першого зубка і, в той же час дуже переживають, адже вони не знають, як малюк буде переносити процес
Схема прорізування зубів у дітей
Схема прорізування зубів у дітей
Поява перших зубів у малюків - важлива подія для мам і тат. Але разом з радістю, виникають і переживання з приводу того, як малюк переносить їх
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають
У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
Малюкам у віці від 3 до 7 місяців доводиться пройти етап прорізування перших зубів. Не у всіх діток він проходить безболісно, багато стають
Прорізування перших зубів у малюка
Прорізування перших зубів у малюка
Як полегшити страждання дитини під час прорізування перших зубів? Часто прорізування перших зубів у дітей супроводжується підвищеною