Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Коли починати чистити зуби дитині

Коли починати чистити зуби дитині

16-09-2014, 11:00
2846
0
Коли починати чистити зуби дитині


У малюків з'являються молочні зуби вже у віці 6-8 місяців. Спочатку вони починають прорізатися 2 нижніх різця, а потім 2 верхніх. До 25 років закінчується зростання всіх 20 зубів, але бувають і винятки.


Відповідь на популярний питання батьків "Коли починати чистити зуби дитині" однозначний: відразу після того, як вони прорізалися. Спочатку слід чистити зубки шматочком марлі, змоченою в кип'яченій воді, потім спеціальною щіткою. Така щітка повинна одягатися на палець батька. Через якийсь час малюку можна дати зубну щітку з невеликою голівкою і з більш м'якою щетиною, надавши йому можливість самому почистити зубки.


Чистити зуби дитині необхідно два рази в день, як дорослим, але використовуючи тільки спеціальну дитячу пасту. Паста по своєму складу повинна суворо відповідати віку дитини. Так, для дітей до 3-х років в ній не повинно міститися сполук фтору, так як в цьому віці дитина ковтає пасту.


Із-за недосконалої моторики дитина сама ще не може почистити зуби якісно. Тому батьки повинні робити це повторно, щоб повністю видалити наліт. Повторну чистку необхідно робити регулярно протягом 1-2 років, поки не буде повної впевненості, що малюк їх чистить правильно. Також слід привчати дитину полоскати рот після кожної трапези. Необхідно навчити малюка правильному догляду за своєю ротовою порожниною, щоб ввести ці дії в звичку і зробити їх обов'язковою частиною догляду.


Згідно зі статистичними даними у Росії понад 90 % дітей потребують стоматологічної допомоги. З віком частота утворення карієсу зубів у дітей зростає: 60-65% - діти у віці 1-3 років, 70-75% - 4-7 років, 95% - 15-16 років. Однією з головних причин такої ситуації є недооцінка батьків важливості ранньої чищення зубів і догляду за зубами дитини.


Завжди дивує безтурботне ставлення більшості батьків до "молочним" зубам своєї дитини. Зазвичай вони розглядаються як тимчасове явище, і так як в будь-якому разі вони всі скоро випаде, то турбуватися про них не потрібно. Це дуже серйозна помилка, так як саме тимчасові зуби спочатку визначають точне розташування корінних зубів. Своєчасно не вилікуваний "молочний" зуб може нашкодити, а іноді навіть погубити зачатки постійних зубів, розташовані біля його коріння.


Здорові молочні зуби також сприяють правильному розвитку щелеп і виробленню правильного прикусу. Завдяки молочним зубам дитина вчиться розмовляти, пережовувати їжу, при цьому зберігаючи здоровим свій шлунок. Процес пережовування їжі допомагає жувальних м'язів і щелепним кісткам правильно розвиватися, а це формує правильні пропорції особи. Пам'ятайте і про зовнішньому вигляді малюка, щоб його посмішка була красивою, так як це важливо для його психологічного стану та поведінки.


Після того як у дитини проріжуться всі 20 молочних зубів, регулярно - двічі на рік відвідуйте стоматолога. Ці зустрічі допоможуть запобігти розвитку карієсу і простежити за станом ясен. З дисертацією можна обговорити питання, як правильніше доглядати за зубами і яснами дитини, які засоби гігієни використовувати для його віку.


Основа здоров'я кожного малюка - це, насамперед, профілактика. Слід пам'ятати, що попередити хворобу набагато простіше, ніж вилікувати. І головний крок на шляху профілактики захворювань - це щоденне чищення зубів з допомогою зубної щітки і зубної пасти.
Читайте також
Дитяча зубна паста
Дитяча зубна паста
Питання догляду за дитячими зубами включає в себе та вибір засобу для їх чищення - пасти. Звичайно, дитячі пасти відрізняються від дорослих, так як
Гігієна порожнини рота у дітей
Гігієна порожнини рота у дітей
Правильна гігієна порожнини рота і догляд за зубами - запорука здоров'я і гарної посмішки у дітей. Починати догляд необхідно з моменту появи першого
Процес прорізування корінних зубів у дітей
Процес прорізування корінних зубів у дітей
Корінні зуби фахівці поділяють на постійні та молочні. Перші зубки у дітей називаються молочними, вони тимчасово виконують функцію жування їжі.
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають
Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
Проблеми з зубами не обходять стороною практично жодної дитини. Це пов'язано або з неправильним харчуванням (не тільки великою кількістю солодкого,
Кришаться зуби у дитини: що робити?
Кришаться зуби у дитини: що робити?
Проблеми з зубами, на жаль, стосуються не тільки дорослих, але і дітей. І останнім часом їх стає все більше. Незважаючи на всі старання ...