Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коли можна давати дитині молоко?

25-02-2015, 19:25
2147
0
Добре відома з дитинства всім нам фраза «Пийте діти молоко - будете здорові» не так вже й вірна, на думку фахівців дитячого харчування, особливо, якщо говорити про коров'ячому молоці.

Коров'яче молоко дітям до року


Ніхто не сперечається з твердженням того, що материнське молоко - найкраща їжа для дитини, але багато мам, які не можуть годувати малюка своїм молоком, задаються питанням, коли можна давати немовляті коров'яче молоко? Щоб відповісти на це питання, давайте порівняємо склад коров'ячого і материнського молока.
Коли можна давати дитині молоко?

Виходячи з таблиці, ми бачимо, що у коров'ячому молоці недостатньо вітамінів, особливо С і Д, також не засвоюється з коров'ячого молока залізо, що може призвести до анемії. Не вистачає в коров'ячому молоці цистину і таурину, які відповідають за нормальний розвиток нервової системи, сітківки очей і м'язів. Дуже важлива для немовлят і оротовая кислота (вітамін О 13), яка стимулює білковий обмін і нормалізує функцію печінки. Коров'яче молоко не містить сироваткових білків у потрібній кількості, багатих на амінокислоти, які легко засвоюються.
У коров'ячому молоці міститься в 100 разів більше казеїну (білка), ніж у жіночому. Саме цей білок може викликати непереносимість коров'ячого молока у дітей у вигляді алергічних реакцій, тому що є сильним алергеном. Крім того, годування дитини коров'ячим молоком з більшим вмістом жирних кислот і надлишком інших речовин перевантажує організм дитини, особливо нирки і шлунково-кишковий тракт. Великий вміст кальцію і фосфатів може викликати судоми, а висока концентрація солі в коров'ячому молоці може призвести до надлишку кальцію і фосфору в організмі дитини.
До перерахованих вище причин, чому дітям не можна коров'яче молоко, можна додати невідомі нам умови утримання тварини та стан його здоров'я. У підсумку можна сміливо заявити, що коров'яче молоко немовлятам, як і дітям після року, краще замінювати адаптованими сумішами.
Але на питання, чи корисно коров'яче молоко дітям, відповідь все ж буде позитивним. Дієтологи сходяться на думці, що дитині можна і навіть потрібно давати коров'яче молоко, коли йому виповниться три роки.
Коли можна давати дитині молоко?

Корисність коров'ячого молока дітям після 3х років

 • білки коров'ячого молока допомагають дуже добре справлятися з інфекціями і володіють антибіотичними властивостями;

 • жирні кислоти коров'ячого молока беруть участь у розвитку нервової системи, також жир і білки є гарним будівельним матеріалом для клітин організму, що росте;

 • молочний цукор (лактоза) сприяє розмноженню корисних бактерій в кишечнику, крім того, допомагає краще засвоюватися кальцію, який так необхідний для росту кісток і зубів.


 • Для дітей молоко не тільки корисно, але ще й надзвичайно смачно, особливо тому, що з нього можна приготувати безліч найцінніших по цілющих властивостях продуктів: кефір, ряжанка, йогурт, молочний кисіль.
  Читайте також
  Коров'яче молоко немовля
  Коров'яче молоко немовля
  Виявляється, дітям не можна пити молоко! Наші мами і бабусі не знали, що коров'яче молоко шкідливе для дитини. Не давайте дітям молоко до трьох
  Козяче молоко для немовлят
  Козяче молоко для немовлят
  Про те, що козяче молоко володіє масою корисних властивостей, знали ще наші далекі предки. Тим не менш, не всі люблять цей продукт з-за надмірної
  Алергія на молоко у дітей
  Алергія на молоко у дітей
  Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
  Молоко дітям: у чому користь?
  Молоко дітям: у чому користь?
  Молоко і всі продукти на основі молока вважаються незамінними для наших малюків. Про те, чим же вони так корисні і коли з ними можна знайомитися, ми
  Переваги дитячих сумішей на козячому молоці
  Переваги дитячих сумішей на козячому молоці
  В останні кілька років прилавки магазинів поповнила дитяча суміш на козячому молоці, крім того, це дитяче харчування офіційний сайт рекомендує за
  У дитини алергія на суміш, в чому причина і як бути?
  У дитини алергія на суміш, в чому причина і як бути?
  Добре, коли в дитячому періоді все проходить гладко: дитина харчується грудним молоком і добре його переносить. Але що робити, якщо молока немає, а