Спорт і діти

Спорт і діти


Безсумнівно, спортивні заняття є обов'язковою умовою для формування здоров'я як дорослих, так і дітей. Тренування загартовують характер, тіло і дух, а також розвивають почуття колективізму, вчать дітей працювати в команді, спілкуватися з однолітками, дружити, правильно розпоряджатися часом.

Розуміючи, наскільки заняття спортом корисні для дітей, батьки часто замислюються про те, куди віддати дитину займатися спортом. Бажаючи, щоб дитина була здоровою, фізично розвиненим, багато буквально з пелюшок намагаються привчати дитину до фізичних вправ вранці, загартуванню. Оптимальним варіантом у такому випадку є відвідування різних спортивних секцій при ДНЗ та школах.

На сьогоднішній день існує безліч видів спорту. І кожен з них сприяє розвитку різних якостей. Наприклад, спритність, силу та витривалість - східні єдиноборства; вміння красиво рухатися - гімнастика і балет. Але спорт - це не тільки фізичну працю, але іноді і розумовий. Прикладом може служити шаховий клуб, де дітей вчать абстрактному і стратегічного мислення, що дуже актуальне і затребуване у сучасному світі. Часто батьки роблять неправильно, віддаючи своїх дітей до якої-небудь спорт і сподіваючись при цьому, що з них неодмінно вийдуть чемпіони. Головними цінностями будь-якого спорту є дисципліна, фізичний і розумовий розвиток, загальне зміцнення здоров'я та спортивне виховання. Досягнення висот у якому-небудь виді спорту є другорядним завданням, виконання якого залежить від здібностей і бажання самої дитини.

Спорт і діти

Найпоширенішими видами спорту для дітей є футбол, плавання, бойові мистецтва, хокей, гімнастика, шахи.

Футбол не тільки цікава, захоплююча дух, але також корисна гра. Заняття футболом зміцнюють кістки, м'язи, покращують роботу серця, легень, розвивають м'язову масу, розвивають швидкість, увагу та координацію.

Якщо говорити про плаванні, то воно також благотворно позначається на всьому організмі: зміцнюється хребет, поліпшується постава, краще починає працювати дихальна система, посилюється ефект, що гартує.

В якості альтернативи можуть служити заняття бойовими мистецтвами, наприклад, карате, тхеквондо, дзюдо та іншими. Перевага таких занять полягає в тому, що вони розвивають швидкість, швидку реакцію, спритність, координацію, дисциплінованість і такі людські якості як доброзичливість, чесність, справедливість, повага до старших. Мінусом може служити відсутність секцій бойових мистецтв в малонаселених точках нашої країни. Проте у великих містах - Москві, Санкт-Петербурзі, Казані, Самарі та інших - ви знайдете безліч спортивних організацій, які познайомлять дітей із духовною культурою бойових мистецтв.

Якщо вашій дитині подобалося грати з друзями в хокей на місцевому стадіоні, то йому напевно сподобається займатися цим видом спорту професійно. У цьому хокеї з шайбою велика увага приділяється загальній фізичній і силовій підготовці. Тут з хлопчиків виростають справжні чоловіки, мужні, з твердістю характеру і вміють постояти за себе і своїх близьких.

Родоначальницею всіх спортивних дисциплін вважають спортивну гімнастику. І це не випадково, тому що граціозність, гнучкість, легкість у рухах, витривалість, гарна постава і підвищена працездатність можуть бути використані в якості основи в іншому виді спорту.

Якщо ж ваша дитина не відрізняється хорошими фізичними даними, але любить точні науки, у нього є здібності до логічного міркування, а ви не знаєте, в який спорт його віддати, то ви сміливо можете зупинитися на заняттях у шаховому клубі.

Перш, ніж записати дитину на яку-небудь секцію, батьки повинні дізнатися його думку, оскільки заняття спортом для дітей повинні бути не тільки засобом їх фізичного, розумового і духовного розвитку, але приносить задоволення і радість заняттям.