Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Стрептодермія - причини і лікування

Стрептодермія - причини і лікування

16-09-2014, 13:27
3132
0
Стрептодермія - причини і лікування
Стрептодермией називають інфекційне захворювання шкіри, причина його - стрептококова інфекція. На шкірі утворюються червонуваті плями, що лущаться, з гнійничковими утвореннями.
Збудники стрептодермії - стрептококи - відносяться до умовно-патогенної флори. Бактерії стрептокока викликають захворювання тільки в разі пошкодження шкірних покривів або при захворюваннях, що ведуть до зниження імунітету, наприклад, при цукровому діабеті.
Стрептодермія може передаватися контактним способом, що найбільш ймовірно при великому скупченні людей. Більшою мірою захворюванню схильні діти з причини не до кінця сформувався імунітету.

Симптоми стрептодермії
Найперший симптом, за яким діагностується стрептодермія - злущуються яскраво-рожевого кольору. На цій стадії будь-які відчуття відсутні, але іноді можливий легкий свербіж і сухість шкіри; збільшення прилеглих лімфовузлів і підвищення температури. Вогнища ураження мають розмір близько 4 см, локалізуються переважно на обличчі, спині, сідницях і кінцівках.
Стрептодермія підступна тим, що крім зовнішніх проявів (абсцеси і гнійники) вражає внутрішні органи, що призводить до порушення їх функцій і серйозних захворювань.
Лікування стрептодермії
В ході лікування застосовують підсушують і антибактеріальні препарати для зняття запалення і запобігання розповсюдження інфекції. При важкому перебігу процесу, високої температури і збільшенні лімфовузлів призначається внутрішній прийом антибіотиків. Після закінчення стадії гострого запалення пацієнт проходить курс ультрафіолетового опромінення.
При уповільненому процесі використовують імуностимулюючу терапію і прийом вітамінів А, С, Р і вітамінів групи В.
Для хронічної форми стрептодермії характерне утворення бульбашок. Після їх розтину можлива поява мокнучих ділянок пошкодженої шкіри. У цьому випадку показано накладення пов'язок з антисептиками. Залишкові явища захворювання на останньому етапі лікування нейтралізують сірчано-дьогтьовими емульсіями.


Профілактика стрептодермії


Ефективною профілактикою служить регулярне дотримання особистої гігієни і своєчасна дезінфекція навіть незначних шкірних ушкоджень. Обов'язкова умова - уважне ставлення до свого здоров'я та ведення правильного способу життя, що необхідно для підвищення опірності організму до різних інфекцій.
Читайте також
Стрептодермія у дітей - лікування, препарати
Стрептодермія у дітей - лікування, препарати
Стрептодермія відноситься до досить поширеним серед дітей заразним захворюванням. Єдиного ліки для лікування цієї недуги немає, тому необхідно
Стрептодермія у дітей
Стрептодермія у дітей
Таке неприємне шкірне захворювання, як стрептодермія, досить часто вражає дітей. Хвороба заразна і легко передається при тілесному контакті.
Лікування стрептодермії у дітей
Лікування стрептодермії у дітей
Як і будь-яке серйозне захворювання, якщо діагностувати стрептодермію на початковому етапі, то проблем з лікуванням не виникне, хоч і триває такий
Як передається стрептодермія у дітей?
Як передається стрептодермія у дітей?
Стрептодермія - неприємне захворювання з тривалим періодом лікування, яке частіше виникає у дитячому віці. У даній статті ми поговоримо про те, що це
Піодермія у дітей
Піодермія у дітей
Мікробне гнійне ураження шкіри - одне з найбільш частих захворювань у дітей, його наукова назва - піодермія . Збудниками піодермії зазвичай є
Як лікувати стрептодермію у дітей?
Як лікувати стрептодермію у дітей?
Стрептодермія відноситься переважно до числа дитячих хвороб, так як зустрічається в основному в ранньому віці. Це шкірне захворювання, збудником