Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Масаж для місячної дитини

Масаж для місячної дитини

16-09-2014, 14:14
3506
0
Масаж для місячної дитини
Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати його не слід, так як м'язова і кісткова система дитини в цей час ще дуже тендітна, і при будь-якому незручному русі можна їх пошкодити. А ближче до місяця вони стають вже більш міцними. Але незважаючи на це, рухи при масажі повинні бути максимально плавними і м'якими.
Масаж для місячної дитини необхідно проводити у поєднанні з гімнастикою. Слід зазначити, що масаж ґрунтується на вроджені рефлекси дитини. Наприклад, коли дитина лежить на животі, він намагається підняти голівку. Масажист при цьому має однією рукою допомагати йому, а іншою рукою масажувати область спини і шиї, так як саме ці групи м'язів максимально зосереджені у цей час. Масаж по спині спочатку проводиться плавними круговими рухами вздовж і впоперек поверхні спини.

Потім легкими щипками проводиться масаж, починаючи від області попереку і закінчуючи комірцевої зоні шиї. При цьому шкіра малюка повинна лише злегка почервоніти.
Ще одна вправа в області шиї, засноване на рефлексах дитини полягає в наступному: масажист кладе свої пальці в ручки малюка і повільно піднімає його, не відриваючи сідниці від поверхні. При цьому будуть задіяні м'язи спини, шиї і рук (особливо їх пальців). Після цього вправи, яке проводиться 2-3 рази, робиться масаж у тих областях м'язів, які були раніше вказані.
Наступна вправа, яке називається «ширяння», також проводиться поряд з масажем. Масажист підкладає одну руку під живіт дитини, а інший страхує його від падіння. При цьому він піднімає малюка над землею на пару секунд. Дитина тут же буде піднімати голову, вигинати спинку і відведе плечі назад. В даному випадку напружуються м'язи спини, живота, шиї та рук. Після того, як вправа буде виконано 2-3 рази, масажист безпосередньо приступає до процедури. Масаж для місячного дитини в області м'язів шиї і спини проводиться аналогічно, як і в попередній вправі.
Щоб зробити масаж живота дитину кладуть на спину і другими фалангами пальців правої руки роблять кругові рухи навколо пупкового кільця. В даному віці одну вправу для живота цілком достатньо. По мірі дорослішання дитини тут додаються точковий масаж і масаж щипками.
Масаж для місячної дитини в області рук в основному проводиться прийомами погладжування. Всі рухи повинні проводиться у напрямку від кисті до пахвових западин («до серця»). Можна кілька разів пройтися по руці, обхопивши її в кільце з ваших пальців, при цьому злегка натискаючи на ручку дитини. Масаж рук, як і іншій області тіла, потрібно починати і закінчувати погладжуваннями.
У процедуру масажу рук також входить і масаж кистей (її тильної сторони і долонь), а також масаж пальців рук. Масаж долонь проводиться подушечкою великого пальця круговими рухами за і проти годинникової стрілки, починаючи від центру. Масаж пальців рук і тильного боку долоні в основному проводиться розтираючими рухами.
Масаж ніг проводиться на основі наступного рефлексу малюка: масажист бере дитину, притримуючи його за руки або за грудину. При цьому дитина буде крокувати. Цей рефлекс так і називається - «рефлекс шагания».
Після проведення вправи масажують ноги в області гомілки, стегон і стоп. Весь процес масажу аналогічний масажу рук.
Поєднання масажу для місячного дитини, засноване на рефлексах, з гімнастикою і загартовуванням дає найкращий ефект.
Читайте також
Масаж при дисплазії кульшових суглобів
Масаж при дисплазії кульшових суглобів
Дисплазія кульшових суглобів - одна з найбільш часто зустрічаються ортопедичних проблем у дітей. Одним із складових лікування є масаж. Звичайно,
Масаж при кривошиї у новонароджених
Масаж при кривошиї у новонароджених
Кривошиї у новонароджених називають патологію шийного відділу, що виражається в нахилі голови в один бік. Звичайно, такий стан потребує корекції і
Масаж при сколіозі у дітей
Масаж при сколіозі у дітей
Масаж при сколіозі у дитини є важливою складовою успішного терапевтичного процесу. Якщо викривлення невелике, можна спробувати самостійно проводити
Гімнастика для немовлят
Гімнастика для немовлят
З дитиною перших місяців життя теж можна і потрібно займатися гімнастикою і робити дитячий масаж . Вправи, які допомагають зміцненню м'язів і
Як правильно робити дренажний масаж дитині?
Як правильно робити дренажний масаж дитині?
Про користь масажу сьогодні знають всі. Однак слід пам'ятати, що існують різні його види. Наприклад, у разі застуди або бронхіту у якості допоміжного
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і