Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Гімнастика для немовлят

Гімнастика для немовлят

16-09-2014, 14:18
2086
0
Гімнастика для немовлят
З дитиною перших місяців життя теж можна і потрібно займатися гімнастикою і робити дитячий масаж . Вправи, які допомагають зміцненню м'язів і розвитку дитини - це викладання на живіт. Поверхню обов'язково повинна бути твердою - можна покласти дитину на пеленальний столик, попередньо прибравши з нього матрац, або просто на обідній стіл.
Вправа на твердій поверхні полягають у тому, що малюк буде рефлекторно напружувати м'язи живота. Це допоможе йому позбавитися від накопичених газів, усуне запор і попередить (або навіть вилікує) пупкову грижу. Якщо розташувати малюка в позі «жабки», зігнувши ноги в колінах - швидше зніметься підвищений тонус ніг. Вправа допоможе малюкові навчитися піднімати й утримувати в такому положенні голівку.

Дитину укладають на тверду поверхню тоді, коли він не спить, минуло більше години після їжі. Причому не більше ніж на 5-10 хвилин. Для початку йому можна допомогти піднімати голову, підклавши за грудку рушник, скатанное в валик.
Розвиваючі ігри з дитиною :Поклавши дитину на бік, притримувати його однією рукою за ноги, і іншою рукою, двома пальцями, провести знизу верх вздовж хребта. Дитина рефлекторно буде вигинати спинку.
Зміцнення м'язів живота: покласти дитину на спину, і уперти його стопи у свій живіт. Підвести руки під спинку дитини і покласти долоні під його потилицю. Повільно підняти дитину вертикально, потім повільно опустити.
Однією рукою притримати ніжку малюка, і великим пальцем іншої руки (подушечкою пальця) натиснути на підошву дитини у самого заснування пальчиків (він рефлекторно їх підтисне), і з натиском провести по зовнішньому краю стопи у напрямку від п'яти до мізинця (дитина розіжме пальці).
Покласти дитину на живіт на тверду поверхню, при цьому зігнувши його ніжки і розвівши в сторони коліна. Притримуючи його ніжки (область гомілковостопних суглобів) доторкнутися великими пальцями його підошов - одночасно. Малюк разогнет ноги, і, відштовхуючись від опори (ваших рук) буде рухатися вперед. Ручки дитини повинні бути під грудьми.
Найпростіше вправа - це ходьба. Просто підняти дитину вертикально, щоб ніжки торкалися поверхні - він сам буде «йти» у напрямку до вас.
Ігри з великим надувним м'ячем, коли дитину кладуть на живіт і похитують з боку в бік, зміцнюють м'язи живота.
Якщо дитину розташувати в позі ембріона на спині, і похитувати в різні боки, по колу, то це вправа зніме підвищений тонус і буде стимулювати вестибулярний апарат.
Читайте також
Як позбутися від живота після пологів?
Як позбутися від живота після пологів?
Багато жінок у період вагітності задаються таким питанням: « як позбутися від живота після пологів ?». Відповідаючи на це питання, слід зауважити,
Масаж для місячної дитини
Масаж для місячної дитини
Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
Зарядка для новонароджених
Зарядка для новонароджених
Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для
Як правильно тримати новонародженого?
Як правильно тримати новонародженого?
Молоді батьки часто не знають, з якого боку підійти до немовляти. Тому правильно тримати новонародженого мами і тата навчаються з перших же днів. І
Долучаємо дитину до гімнастики
Долучаємо дитину до гімнастики
Автор: Мамуля Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1.
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і