Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Гімнастика для немовлят: відео

Гімнастика для немовлят: відео

16-09-2014, 14:22
6358
0
Гімнастика для немовлят: відео
Правильно підібрані у відповідності з віковими та індивідуальними особливостями фізичні вправи впливають на розвитку центральної нервової системи. Іншими словами, чим більше дитина рухається, чим різноманітніше його руху, тим сприятливіші умови для правильного розвитку головного мозку.
Гімнастика для немовлят робить позитивний вплив на фізичний і розумовий розвиток дитини, загальний стан його здоров'я. Вправи сприяють поглибленню дихання, що розвиває і тренує легені. Гімнастика благотворно позначається на апетиті і сон малюка, покращують травлення. Посилюючи приплив крові до м'язів і кісток, зарядка сприяє їх зростанню.
Щоб гімнастика виявилася корисною для малюка, необхідно враховувати особливості опорно-рухового апарату немовлят. М'язи, зв'язки, кістки у малюка ще до кінця не сформовані, дуже ніжні і тендітні, тому фізичні вправи не повинні перевищувати вікові можливості дитини.
Перед тим, як приступити до занять гімнастикою, слід заздалегідь проконсультуватися з лікарем. Добре, якщо лікар покаже кілька вправ, дасть рекомендації з урахуванням індивідуальних особливостей дитини.
Робити фіззарядку потрібно щодня, бажано в певний час, щоб малюк звикав до режиму. Проводити заняття слід у той час, коли в дитини гарний настрій, він ситий і спокійний. Для того, щоб гімнастика для немовлят не провокувала зригування, не потрібно починати зарядку відразу після годування. Найбільш сприятливим періодом для занять фізкультурою вважається час не менш через хвилин після годування або за 20 хвилин до нього.

Гімнастика немовляті принесе більше користі, якщо малюк при цьому буде голий. Заняття слід проводити в теплому (не менше 20 ?С), добре провітреній кімнаті, а влітку - на свіжому повітрі.
Зарядку краще робити на столі, покритому байковою ковдрою, на яке зведено клейонка і пелюшка. Перед тим як торкатися до дитини, потрібно переконатися, що руки чисті і теплі. Браслети, годинник, кільця краще зняти, щоб випадково не травмувати малюка.
Найлегше вправа, яку можна виконувати вже з місячного віку - це погойдування з боку в бік, вгору - вниз. Хитаючи дитину, уважно стежте за виразом обличчя. Помітивши напруження або занепокоєння малюка, зменшіть частоту погойдувань або взагалі припиніть вправу.
Давно відомий той факт, що вміння володіти руками, особливо пальцями, тісно пов'язане з інтелектуальним і мовним розвитком малюка. Найпростіші вправи із загинанням і погладжуванням пальчиків і долоньки типу «Сороки-белобоки» принесуть неоціненну користь дитині. Спонукайте малюка відкривати і стиснути кулачок, наприклад, підносячи його руку до свого обличчя, вкладаючи в його долоньку свій палець. Корисно таку вправу, як розтирання ручок малюка від кисті до плечику. При цьому рухи повинні бути ніжними і обережними. Після розтирання ручки нудно притискати до грудей, опускати і піднімати вгору-вниз.
Викладання на животик зменшать страждання малюка від коліків. При цьому вправі спочатку малюк буде намагатися підняти голову, а з часом і намагатися повзти, рухати ручками і ніжками.
Вправи для малюків від 15 до 3 місяців
Для дітей цього віку характерний підвищений тонус м'язів. У цьому віці фахівцями рекомендуються погладжування частин тіла немовляти і деякі дратівливі дії, на які з'являються рефлекторні рухи. Наприклад, якщо торкнутися долонями до ступень дитини, він випрямить ніжки. Малюк розгинає пальці ніг при натисканні на п'яту, а при натисканні на ділянку біля основи пальців - стискає їх.
Кожна вправа виконується 4 - 8 разів, в залежності від готовності малюка.
1. Гімнастика для ручок
Дитина лежить на спині. Легкими погладжуючими рухами рухаємося по внутрішній стороні руки від кисті до плечику.
2. Гімнастика для животика
- Гладимо животик малюка круговими рухами, рухаючись за годинниковою стрілкою.

- Викладаємо дитину на живіт на пару хвилин.
3. Гімнастика для ніжок
- Злегка піднявши ніжку малюка, погладжуємо зовнішню і задню сторону стегна і гомілки, рухаючись від стопи до верху.
- Злегка натискаємо на основу пальців, потім проводимо пальцем по стопі до п'яти. Ця вправа базується на підошовному рефлексі і сприяє зміцненню м'язів стопи.
- Підтримуючи дитину під пахви, ставимо його ніжками на стіл обличчям до себе. Торкаючись стопами до твердої поверхні, ніжки малюка випрямляються внаслідок рефлексу. Вправа зміцнює м'язи і упору ніг.
4. Гімнастика для спинки
- Дитина лежить на боці. Двома пальцями проведіть по хребту від сідниць до плечей, Ви ініціюєте спинний рефлекс - розгинання хребта.
- Поклавши дитину на живіт, погладьте його спинку, рухаючись від попки до шийки і назад.
- Підніміть малюка на правій долоні, підтримуючи одною рукою його стопи і гомілки. Ця вправа називається «плавець». Виконуючи це завдання, малюк буде відхиляти голову назад і розгинати спину.
Гімнастика для немовлят повинна проводитися в сприятливої психологічної атмосфери. Для створення позитивного настрою розмовляйте з малюком, посміхайтеся йому. Позитивний вплив на емоційний стан маляти надають ритмічні римовані вірші і потішки. З часом у малюка з'являться улюблені вірші, на які він буде реагувати щирою посмішкою.
Читайте також
Гімнастика на фітбол для вагітних.
Гімнастика на фітбол для вагітних.
Фітбол - це великий гімнастичний м'яч, він широко використовується в самих різних напрямках фітнесу. Фітбол для вагітних особливо зручний тим, що
Гімнастика для немовлят
Гімнастика для немовлят
З дитиною перших місяців життя теж можна і потрібно займатися гімнастикою і робити дитячий масаж . Вправи, які допомагають зміцненню м'язів і
Масаж для місячної дитини
Масаж для місячної дитини
Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
Зарядка для новонароджених
Зарядка для новонароджених
Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для
Долучаємо дитину до гімнастики
Долучаємо дитину до гімнастики
Автор: Мамуля Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1.
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і