Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Діарея у дітей: симптоми, причини і методи лікування

16-09-2014, 14:30
1755
0
Діарея у дітей: симптоми, причини і методи лікування
Рідкий стілець - це досить поширене явище у дітей раннього віку. У зв'язку з особливістю живлення і ще не зміцнілої травної системи стілець не має щільну консистенцію. В нормі випорожнення жовтого кольору, однорідної консистенції у вигляді кашки, з кислим запахом, без домішок у вигляді крові, слизу та зелені.
Пронос у дитини проявляється у вигляді водянистого рідкого випорожнення з домішками, він може бути нестримним, частим і з хворобливими відчуттями під час дефекації, а також з болями в животі. Діарея у дитини до року характеризується не частотою стільця, а його консистенцією. У дітей після року має значення кратність дефекації і консистенція стільця.

Причини розвитку проносу у дітей


Основні причини появи проносу:порушення в харчуванні,
отруєння,
вірусні інфекції (отит, грип , пневмонія) і гострі кишкові інфекції (ротавірус, ентеровірус, сальмонельоз, шигельоз, зараження кишковою паличкою і патогенним стафілококом),
паразитарні інвазії,
ферментна недостатність кишечника або підшлункової залози.Поява діареї може бути симптомом наявності проблем зі здоров'ям:
панкреатит ,
глютенова ентеропатія,
лактазна недостатність ,
харчова алергія,
запальні процеси всередині кишки при хворобі Крона,
неспецифічний виразковий коліт,
ендокринні порушення,
нестача вітамінів.А також пронос часто виникає поле перенесеної операції на кишечнику, після стресів, і може бути побічним ефектом від прийому ліків.

Ознаки діареї у дітей


Найперший ознака, що свідчить про розвиток діареї - це зневоднення.
Цей стан проявляється у вигляді характерних симптомів:збудження, неспокій,
слабкість, сонливість, млявість,
западання очей і освіта кіл під очима,
тріскаються губи,
зменшується кількість сечі при різкому зневодненні,
сеча насиченого темного кольору,
підвищення або зниження температури тіла,
зниження апетиту або відмова від їжі і пиття,
нестримна блювота ,
частий стілець,
наявність крові, слизу або зелені в стільці,
втрата ваги.При появі хоч би одного з симптомів необхідно викликати лікаря.


Як допомогти дитині під час діареї до приходу лікаря?


Насамперед, забороняється давати дитині які-небудь препарати від проносу без призначення лікаря. Якщо у дитини лихоманка, то допускається дати йому жарознижувальний засіб у дозі, що відповідає її віку. Для попередження розвитку зневоднення необхідно поїти дитину невеликими порціями солодкого чаю, солоного розчину. Для закріплення стільця можна дати Ентеросгель, Смекту або рисовий відвар. Також важливо вилучити з раціону малюка всі потенційно небезпечні продукти, які можуть спровокувати погіршення стану (молоко і молочні продукти, соки тощо)
Після кожної дефекації підмивати дитину і змащувати область ануса дитячим кремом, це допоможе уникнути утворення роздратування. Якщо малюк на грудному вигодовуванні, то необхідно якомога частіше прикладати його до грудей.


Чим небезпечна діарея для дитини?


Під час діареї дитина втрачає багато рідини, що призводить до зневоднення організму. Зневоднення може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, що може привести до порушень роботи всіх органів і систем.
Профілактика
Основна профілактика розлади стільця в дитини полягає у дотриманні правил особистої гігієни, причому ці правило необхідно дотримувати всім членам сім'ї.
Заходи профілактики:миття рук після відвідування громадських місць, туалету, після спілкування з тваринами,
ретельно обробляти предмети особистого користування малюка (соски, пляшечки),
перед вживанням обробляти окропом продукти,
пити тільки кип'ячену воду.Також перед вживанням звертати увагу на терміни придатності продуктів.
Читайте також
Пронос у дітей – лікування в домашніх умовах
Пронос у дітей – лікування в домашніх умовах
Діти нерідко відчувають проблеми в роботі системи травлення. Кожній мамі хоч іноді, але доводилося лікувати пронос у дитини. Отже, важливо знати, як
Пронос у новонароджених
Пронос у новонароджених
Пронос у новонародженого небезпечний швидким розвитком зневоднення і погіршенням стану. Малюка з діареєю необхідно обов'язково показати лікареві,
Рідкий стілець у немовляти
Рідкий стілець у немовляти
У немовляти дефекації бувають багато разів на день, і при цьому кал достатньо рідкий, і це не говорить про якесь захворювання. Однак, якщо змінився
У немовляти діарея
У немовляти діарея
Розлади стільця у немовляти зустрічається дуже часто. Чому? Перш за все, у дитини після народження починає працювати система травлення. В утробі
Чому у дитини зелений стілець?
Чому у дитини зелений стілець?
У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості.
Ентерол для дітей - ефективна боротьба з діареєю
Ентерол для дітей - ефективна боротьба з діареєю
Діарея (у народі пронос) - знайоме всім мамам явище, коли дитина мучиться від болю в животі. Особливо вона загострюється в теплу пору року. З діареєю
Додати
Коментарі (0)