Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Процес прорізування корінних зубів у дітей

16-09-2014, 14:32
2288
0
Процес прорізування корінних зубів у дітей
Корінні зуби фахівці поділяють на постійні та молочні. Перші зубки у дітей називаються молочними, вони тимчасово виконують функцію жування їжі. Молочні зуби з'являються з шестимісячного віку.
Серед них вважаються корінними:центральні, прорізуються від 1 до 15 років;
бічні, період їх прорізування 18-25 року.Найчастіше діти болісно переносять прорізування корінних зубів . Це може проявлятися у вигляді капризи, відмови від їжі, неспокійного сну, підйому температури.

Незважаючи на всі пережиті хворобливі відчуття, що з'явилися зубки відносять до корінних молочним зубам. Вони все одно випадуть через деякий час і в 5-6 річному віці поступляться місцем постійних зубах. Молочні зуби відрізняються від постійних меншим розміром, характерним голубуватим відтінком, великим простором між зубами. Постійні зуби міцні, їх сіруватий або жовтуватий відтінок. Вони можуть прорізуватися аж до 14 років. У віці 18-21 рік починають з'являтися «зуби мудрості», хоча вони можуть прорізатися і після 30 а у деяких людей взагалі ніколи не з'являються.
Постійні зуби, замінюють молочні у тому ж порядку, в якому випадали молочні.
Бувають випадки, коли потрібна допомога фахівця під час прорізування постійних зубів. Наприклад, коли постійний зуб вже почав прорізуватися над поверхнею десни, а молочний ще не звільнив місце. Якщо не видаляти заважає корінний молочний зуб, то постійний може зрости криво.
За зміною зубів у дітей потрібно стежити дуже уважно і в інших випадках. У батьків повинні викликати тривогу відхилення в прорізування постійних зубів, якщо їх поява запізнюється на чотири місяці.
Можливі причини такого відхилення:порушення обміну речовин;
рахіт;
авітаміноз.
а також інші захворювання кісткової системи.Корінні зуби формуються у дитини ще в утробі матері на останньому етапі вагітності, ще тоді визначається зміна постійних зубів на молочні.
Якщо постійні корінні зуби не прорізуються дуже довго, варто зробити рентгендіагностику. Фахівець подивиться, яка ступінь розвитку зубів і зможе назвати приблизний час прорізування.
Але частіше відбуваються ситуації, коли зачатки постійних зубів помітні вже відразу після випадання молочних звільнених у лунках. Батьки повинні стежити за появою і подальшим зростанням постійних зубів.
Як відомо, постійні зуби залишаються з дитиною на все життя, тому дуже важливо запобігти негативні чинники захворювання, які можуть вплинути на прорізування, ріст, розвиток корінних зубів у дітей.
Важливу роль відіграє профілактика і повноцінний догляд за зубами. Зубна паста повинна бути збагачена кальцієм і фтором. Чистити зуби слід вранці і ввечері після їжі. Іноді дитині необхідно нанести фтор штучно на зубки. Фахівці стверджують, що так можна заповнити дефіцит фтору в організмі. Також потрібно максимально виключити або скоротити вживання дитиною солодощів. Дотримання цих рекомендацій допоможе зубах залишитися здоровими і міцними.
Читайте також
Терміни прорізування постійних зубів
Терміни прорізування постійних зубів
Рано чи пізно всі молочні зубки у дитини прорізуються і, нарешті, настає спокійний час без зубних проблем, проте ненадовго. Ще трохи часу, і
Корінні зуби у дітей
Корінні зуби у дітей
Корінними називають постійні зуби: частина з них змінює молочні, частина виростає нова. До появи корінних зубів щелепу дитини повинна сформуватися,
Коли починати чистити зуби дитині
Коли починати чистити зуби дитині
У малюків з'являються молочні зуби вже у віці 6-8 місяців. Спочатку вони починають прорізатися 2 нижніх різця, а потім 2 верхніх. До ...
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають
Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
Проблеми з зубами не обходять стороною практично жодної дитини. Це пов'язано або з неправильним харчуванням (не тільки великою кількістю солодкого,