Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Форми навчання в школі

3-03-2015, 13:46
2127
0
Форми навчання в школі
Ще пару десятків років тому про можливість дистанційного навчання навіть думок не могло виникнути. Всі йшли по протоптаній доріжці спочатку в дитячий сад, потім в школу. Сьогодні можливостей і способів навчання набагато більше. Сучасні діти дуже відрізняються від кількох попередніх поколінь. Саме тому система освіти поступово переглядає не тільки матеріал, який викладають в школі, але саму форму подачі цього матеріалу.

Основні форми навчання у початковій школі


Як і раніше, активні форми навчання в школі залишаються найбільш затребуваними. Звичайно, навчання на відстані все частіше стає альтернативою для діток з особливими потребами (мова йде про різного роду захворюваннях або вроджених патологіях, в тому числі і психічного характеру), але по можливості батьки намагаються вибирати очну форму навчання у школі.

 • При фронтальному способі подачі матеріалу весь клас працює над одним завданням, матеріал при цьому викладає вчитель у класі. Більшою мірою ефективність роботи залежить від уміння вчителя зацікавити клас і залучити всіх до роботи. Недоліком такої форми навчання в початковій школі є те, що вона не враховує індивідуальні особливості кожного учня.

 • При груповому навчанні викладач керує пізнавальною діяльністю кількох учнів. Ці групи можуть бути декількох типів: весь клас ділять на окремі групи і кожній дається конкретне завдання, її можуть створювати на час виконання завдання або для постійної роботи. Тут важливо враховувати однакові нахили учнів при створенні груп, рівень і навички.

 • Є індивідуальна робота кожного учня. В даному випадку одне завдання вчитель видає кожному учневі. В окремих випадках при його складанні враховуються рівень і можливості кожного учня. До індивідуальними формами навчання в школі можна віднести і екстернат, але тут важливо враховувати здібності дитини , адже навантаження буде у два рази більше.


 • По суті, ці прийоми використовуються викладачами багато років. Різниця лише в нових способах донести матеріал для учнів. Нетрадиційні форми навчання в школі умовно можна розділити на дві групи. У першому випадку основною формою залишається урок, але при цьому викладач пропонує інформацію в більш доступних і цікавих для дітей видах: заповнення карток або кросвордів, реферати або рольові ігри.
  У другому випадку урок перестає носити традиційний характер. Замість класичної лекції викладачі використовують більш цікаві форми навчання в школі: уроки у вигляді конференцій, круглих столів чи дискусій.

  Заочна форма навчання в школі


  Не так давно при словосполученні "заочна форма навчання в школі" на розум приходила тільки вечірня школа. Сьогодні здобувати освіту вдома або на відстані можна кількома способами. Серед нових форм навчання у школі найбільшу популярність отримали наступні:

 • інтерактивне телебачення;

 • комп'ютерні телекомунікаційні мережі;

 • тандем компакт-дисків та мережі Інтернет.


 • Домашня форма навчання в школі найчастіше здійснюється за
  Форми навчання в школі
  засоби електронної пошти, телеконференцій або через мережу Інтернет. Серед інших форм навчання в школі ця має ряд характерних переваг . До них в першу чергу відносяться навчання у зручний для учня час, кожну частину матеріалу він зможе вчити рівно стільки, скільки йому дійсно необхідно.
  Такі форми навчання в сучасній школі дозволяють отримувати освіту на будь-яких відстанях від школи, уникнути ряду проблем соціального характеру. На жаль, прогресивні форми дистанційного навчання у школі потребують від учня ряду навичок роботи в мережі, а від батьків забезпечення певної матеріальної бази.
  Читайте також
  Друга зміна у школі
  Друга зміна у школі
  Стикаючись з необхідністю навчання дитини у другу зміну, багато батьків стають перед складним питанням організації правильного розпорядку дня для
  Дистанційне навчання в школі
  Дистанційне навчання в школі
  Всі ми проходить через систему отримання середньої освіти в школі, відвідуємо її протягом 9-11 років, і выпускаемся з атестатом. Але сучасний світ
  Правила поведінки учнів у школі
  Правила поведінки учнів у школі
  Ні для кого не секрет, що сучасні школярі набагато менш дисципліновані і слухняні, ніж їх побратими кілька десятків років тому. І вина в цьому наша,
  Індивідуальне навчання в школі
  Індивідуальне навчання в школі
  Сучасна система освіти не завжди враховує індивідуальні особливості розвитку дитини. Тому деякі батьки шукають альтернативні способи навчання. Одним
  Проблемне навчання у початковій школі
  Проблемне навчання у початковій школі
  Діти потрапляють в школу будучи ще зовсім крихтою, які звикли грати в ігри і розважатися. Тому перебудувати їх на новий навчальний лад буває досить
  Побори в школах
  Побори в школах
  Згідно із законом про освіту навчання в школах є безкоштовним. Однак, на ділі батьки нерідко стикаються з постійними поборами і вимаганнями грошей на
  Додати
  Коментарі (0)