Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Проект "Шкільна карта"

Проект "Шкільна карта"

3-03-2015, 15:47
985
0
Проект "Шкільна карта"
Проект «Шкільна карта» почали впроваджувати в Росії ще в 2010 році. Коротко його можна охарактеризувати як систему інноваційних технологій, яка дозволяє полегшити сполучення між школою, учнями та батьками, а також здійснювати контроль за дітьми в цілях безпеки.
Введення в обіг електронних карт і супутніх систем обліку викликало досить суперечливі реакції з боку педагогічного складу, так і батьків. З одного боку, вони дозволяють контролювати відвідування дитини, оборот коштів, що витрачаються батьками на харчування та шкільні потреби, успішність. Але з іншого боку, ситуації, коли батьки отримують смс-повідомлення про пересування дитини і так далі, нагадують деяким картини з фантастичних утопій і лякають своєю тотальністю. І вже зовсім не раді появі електронної шкільної карти учні - приховати від батьків що-небудь не представляється можливим. Золоті часи, коли можна було виривати сторінки з щоденників, канули в лету.
Для того, щоб сформувати власну думку про нововведення, яке все набирає обертів, слід ознайомитися з докладною інформацією. Отже, які ж цілі впровадження універсальної електронної шкільної карти?

 • створення єдиного шкільного простору, яке з рівним ступенем участі включаються учні, їх батьки і педагоги;

 • виняток обороту готівкових коштів;

 • «прозорість» використання коштів з класних і шкільних фондів.


 • Але це все загально фрази. Розглянемо можливості карти більш докладно і конкретних прикладах.

 • Шкільна карта являє собою іменну пластикову карту з вбудованим чіпом, на який записана персональна інформація про учня. Використовується для реєстрації дій учня в школі, наприклад, в якості електронного пропуску, за допомогою якого фіксується час приходу і відходу дитини з навчального закладу.

 • На шкільну соціальну картку нараховуються гроші. Зробити це можна шляхом поповнення готівкою через спеціальні термінали, а також за допомогою банківських переказів. Таким чином, відпадає необхідність у видачі дитині готівки кишенькових грошей .

 • Шкільна карта харчування. Через платіжні термінали, встановлені у шкільних їдальнях і буфетах дитина може розплачуватися за обіди, а батьків буде надходити звіт про те, що придбав дитина. Таким чином, батьки зможуть бути впевненими, що школяр поїв повноцінно, а не витратив гроші на жуйку, чіпси та іншу шкідливу їжу.

 • Електронний щоденник. Завдяки шкільній карті учитель прямо на уроці може виставляти учневі оцінки, які дублюються в особистий розділ учня на сайті школи. Доступ до нього учні та батьки можуть отримати лише при наявності підключення до інтернету. Таким же чином фіксуються домашні завдання, здійснюється спілкування з вчителями.

 • Електронна бібліотека. Використання карт суттєво полегшить роботу бібліотекарям, оскільки дозволить систематизувати облік книг, підручників і заборгованостей по них.

 • Електронний медичний документ - спрощує процес ведення документації: списку медикаментів, протипоказань дитини,
  Проект "Шкільна карта"
  календаря щеплень .


 • Надалі при бажанні карту можна буде інтегрувати зі шкільної транспортної картою, за допомогою якої учні оплачують проїзд у громадському транспорті. Система також проста - спочатку вони поповняться, потім здійснюється витрата коштів, який завжди можна проконтролювати.
  Безумовно, до повсюдного впровадження системи шкільних карт ще дуже далеко, оскільки цей процес вимагає не тільки моральної готовності сторін, але і значних фінансових витрат.
  Читайте також
  Шкільна дезадаптація
  Шкільна дезадаптація
  Шкільною дезадаптацією називають непристосованість дитини до умов навчання та перебування в школі. Звичайно, така ситуація має ряд психологічних
  Батьківський комітет у класі
  Батьківський комітет у класі
  Організація успішної шкільної діяльності учнів не можлива без участі батьків. Тому, у кожному класі вибирається батьківський комітет, що виконує ряд
  Вимоги до шкільної форми
  Вимоги до шкільної форми
  На сьогоднішній день право визначати вид шкільної форми лежить на керівництві самих шкіл. Однак, сама форма, її склад і моделі повинні чітко
  Побори в школах
  Побори в школах
  Згідно із законом про освіту навчання в школах є безкоштовним. Однак, на ділі батьки нерідко стикаються з постійними поборами і вимаганнями грошей на
  Єдина шкільна форма 2013
  Єдина шкільна форма 2013
  Суперечки навколо питання про необхідність шкільної форми не вщухають і донині. Тим не менш з 1 вересня 2013 року в Росії набирає чинності закон про
  Як намалювати карту скарбів?
  Як намалювати карту скарбів?
  Дитяча піратська вечірка або гра з пошуком скарбу не обходиться без карти скарбів. Але де її взяти? Звичайно, намалювати самим!Пропонуємо вам