Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Профорієнтація школярів

3-03-2015, 20:34
1183
0
Профорієнтація школярів
Правильний вибір професії школярами є першим і найбільш важливим кроком на шляху кар'єрного зростання. Однак як вибрати підходящу професію школяреві, який ще не встиг ознайомитися з усіма перевагами та недоліками тієї чи іншої сфери діяльності, та не встиг відповісти на питання, чи зуміє він зі своїми здібностями реалізуватися саме в цьому напрямку?
Справа сімейна
Кожна сім'я відповідає на питання про необхідність отримання вищої освіти по-різному, в той же час в нашій країні, по перевазі, вважається, що вищий навчальний заклад не йде тільки ледачий. Тому найчастіше професійна орієнтація старших школярів полягає в тому, що батьки дитини аналізують, в який ВНЗ вони зможуть відправити вчитися дитини (так щоб, перш за все, на це вистачило матеріальних засобів), проте зовсім не беруть до уваги інтереси дитини. Чи зможе він впоратися з навантаженням на медичному факультеті, чи вистачить йому терпіння довчитися на фізико-математичному - всі ці питання батьки залишають осторонь, коли є реальна можливість отримати освіту за певною спеціальністю.
Крім того, безумовно, тільки з кращих спонукань, батьки школяра розглядають у першу чергу високооплачувані спеціальності.
Слід мати на увазі, що далеко не завжди один лише диплом дозволяє випускнику стати успішним менеджером, страховим агентом, стоматологом. Якщо з певної спеціальності навчальні заклади готують занадто багато дипломованих фахівців, рівень їх підготовки знижується так само, як і шанси на ринку праці.
Уявіть, що ваша дитина вже завершив професійну підготовку, ви зумієте посприяти його працевлаштування? Якщо ні, підшукуйте більш затребувані і менш популярні спеціальності.

Заходи з профорієнтації школярів


Як же зробити вибір професії для школярів саме їх вибором? Школяра можна лише зацікавити. Варто запропонувати йому відвідати дні відкритих дверей університетів, які проводяться щорічно. Тут він не тільки дізнається про особливості спеціальності, яку збирається вивчати, але і познайомиться зі своїми викладачами. Якщо ж дитина, на його думку, знає, якою професією він хоче оволодіти, а батьки сумніваються в його виборі, можна запропонувати йому відвідати підготовчі курси, які багато факультети проводять для старшокласників. Під час навчання на таких курсах, школяр зможе перевірити, наскільки правильно він вибрав спеціальність, чи відповідає вона його здібностям.
Незважаючи на те, що програма з профорієнтації пропонується у тому числі для молодших школярів (що передбачається навчальним планом), справжня профорієнтація починається не там,
Профорієнтація школярів
де вчитель розповідає про різних професіях, а там, де школяр може своїми очима побачити трудовий процес і познайомитися з результатами (а можливо і вигодами) тієї чи іншої праці.
Консультант з професійної орієнтації
У випадку, якщо школяр і його сім'я не можуть остаточно визначитися з вибором кар'єрного шляху, існує можливість звернутися до фахівців з професійної орієнтації, які шляхом проведення різних тестів і інтерв'ювання школяра, визначать, в якій сфері він може реалізуватися найкраще. Однак і таке визначення виду майбутньої професійної діяльності не гарантує того, що майбутній фахівець буде затребуваний і успішний. На жаль, остаточно, правильність вибору професії може підтвердити тільки власний досвід сьогоднішнього школяра.
Читайте також
Казкотерапія для молодших школярів
Казкотерапія для молодших школярів
Казкотерапія - сучасне і досить популярний, хоча порівняно новий напрямок у вихованні та лікуванні психологічних проблем дітей різного віку.
11 класів - це яка освіта?
11 класів - це яка освіта?
З наближенням 9 класу перед учнями постає питання, залишати школу і вступати до технікумів або ж продовжувати навчання і закінчувати 11 класів. Що
Куди поступити після 9 класу?
Куди поступити після 9 класу?
Школярі, які закінчують 9 клас, на сьогоднішній день мають 2 варіанти продовження навчання: залишитися в школі і закінчити 11 класів, або ж завершити
Діагностика рівня вихованості школярів
Діагностика рівня вихованості школярів
Аналіз шкільної діяльності дитини не зводиться тільки до визначення рівня і оцінці його здатності до навчання, але і виявлення таких показників, як
Розвиток уваги у молодших школярів
Розвиток уваги у молодших школярів
Увага - одна з важливих складових у розвитку дитини. Саме вміння відбирати потрібну інформацію і відсівати зайву допомагає дитині рости і навчатися.
Трудове виховання школярів
Трудове виховання школярів
Чим раніше почати привчати дитину до праці, тим відповідальніше він буде відноситися до роботи в більш дорослому віці. Трудове виховання має
Додати
Коментарі (0)