Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Нормальна вага новонародженого

4-03-2015, 11:33
2850
0
Нормальна вага новонародженого
Нерідко молоді мами, дізнавшись вагу свого недавно з'явився крихти, задаються питанням: «А яка вага новонародженого вважається нормальним, і скільки він повинен важити?».
Прийнято вважати, що середня вага здорової, доношеної новонародженої дитини знаходиться в межах 2600-4500г. Однак в останнє десятиліття відмічається тенденція прискорення біологічного розвитку дитини. Саме тому, сьогодні народження малюка з масою 5 кг не є рідкістю.
Особливості набору ваги малюками
Всі діти ростуть, і тому постійно збільшують масу свого тіла. Проте відбувається це не відразу. Як правило, за перший тиждень життя вага новонародженого зменшується на 5-10%, що є нормою. Пояснюється це тим, що організм втрачає трохи рідини. До того ж, за такий короткий проміжок часу режим харчування ще не встановлено.
Починаючи з другого тижня, у дитини починається надбавка у вазі в середньому по 20 г у добу. А вже з кожним наступним днем на другому місяці життя, малюк додає по 30 г щодня. Таким чином, в 4 місяці дитина важить в 2 рази більше, ніж при народженні, а до року - у 3 рази.
Як розрахувати вагу?
Досить часто батьки, стежачи за вагою, не знають, як розрахувати норму ваги самостійно. Для цього є спеціальна формула дозволяє мамі дізнатися, скільки важить її новонароджений:
Маса тіла = вага дитини при народженні (г) + 800*кількість місяців.
Як правило, вага новонародженої дівчинки менше ваги малюка такого ж віку, і часто становить не більше 3200-3500 р.
Зростання
Крім ваги, важливим показником для новонароджених є і їх зростання. Цей параметр безпосередньо залежить від спадковості, а також від якості харчування мами і стану її плацентарного кровообігу. Так, за норму прийнято 45-55 див.
Зростання малюка також має свої особливості. Більш інтенсивно він збільшується в перші 3 місяці життя. В цей час дитина додає по 3 см щомісяця.
Читайте також
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
Вага дитини 7 місяців
Вага дитини 7 місяців
Вага дитини стає чи не головним критерієм оцінки здоров'я дитини на першому році життя. Особливо цінна інформація про щомісячну надбавку. Докладніше
Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
Перший місяць життя малюка є вельми показовим у плані оцінки його здоров'я. Тому педіатр обов'язково відстежить надбавку у вазі і зростанні від
Надбавка у вазі у немовлят
Надбавка у вазі у немовлят
Збільшення ваги у немовляти – головний показник його росту і розвитку, тому лікарі і молоді мами приділяють цьому питанню настільки пильну увагу.
Розвиток недоношеної дитини по місяцях
Розвиток недоношеної дитини по місяцях
Народження недоношеної дитини створює для батьків і медперсоналу масу проблем. Так, постійно потрібно стежити за станом дитини: його вагою, ростом,
Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі,