Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Гикавка у новонароджених - що робити?

Гикавка у новонароджених - що робити?

4-03-2015, 11:37
1847
0
Гикавка у новонароджених - що робити?
В житті кожних батьків настає момент, коли вони вперше стикаються з таким явищем, як гикавка у малюка.
Причини
Ще до того, як що-небудь робити, необхідно встановити причини гикавки у новонароджених.

 • Основною причиною цього явища педіатри називають слабку зв'язок між головним мозком і діафрагмою.

 • Другою причиною можна назвати переїдання: гикавка у новонародженого спостерігається після надмірного годування. Крім того, малюк може разом з їжею заковтувати багато повітря, який і викликає скорочення діафрагми, в результаті чого спостерігається гикавка.

 • Часто причиною її появи у новонароджених дітей може бути банальне переохолодження. Пояснює це тим, що нервова система у немовляти досить недосконала, і механізми терморегуляції ще не налагоджені повністю.


 • Прояви
  Багато мами дивуються, чому новонароджена дитина гикає довго і часто. Необхідно відзначити, що тривалість цього явища ні з чим не пов'язана і може бути різною. В середньому дитина гикає 15 хвилин. Проте цей процес може затягнутися і до півгодини. У такому разі необхідно вживати заходи, які дозволять припинити гикавку.
  Що робити?
  Якщо гикавка у новонародженого виникла вперше, батьки, як правило, не знають, що робити і як її лікувати. Дотримуючись нижчевикладених рад, можна запобігти появі цього явища.

 • У разі, коли гикавка є результат переїдання, мама повинна вести контроль живлення та зменшити обсяг порцій.

 • Якщо дитина заковтує багато повітря при годуванні з пляшечки, для того щоб він вийшов, необхідно носити дитину на руках у вертикальному положенні до зригування. При цьому малюк повинен бути притиснутий до животику мами.

 • При годуванні груддю необхідно стежити за правильністю захоплення немовлям грудей. При цьому він повинен одночасно захоплювати сосок з ареолою. У такій ситуації позбутися від гикавки допомагає зміна положення дитини при годівлі.

 • Якщо ж гикавка у новонародженого вже почалася, то вилікувати її можна одним простим способом: лише дайте малюкові трохи водички або ж прикладіть його до грудей, як при годуванні. Після декількох зроблених ковтків дана проблема зникає сама собою.

 • Досить часто дитина гикає через переохолодження. У такій ситуації необхідно дитині одягнути шкарпетки.

 • У більшості випадків дане явище не доставляє дитині особливих незручностей, тому можна, не вживаючи ніяких дій, просто його перечекати.


 • Профілактика
  Кожна мама, дотримуючись щодня кількох простих правил, може зробити так, щоб у неї дитини ніколи не з'являлася гикавка. Якщо ваша дитина перебуває на штучному вигодовуванні ви повинні постійно стежити за станом соски на пляшечці. Якщо отвір на ній сильно велика, - придбайте соску з меншим потоком. Це знизить імовірність появи гикавки після годування.
  Не допускайте переохолодження дитини, завжди стежте за температурою його тіла і кінцівок.
  Гикавка у новонароджених - що робити?

  Після годування дочекайтеся поки малюк зригне, потримавши його на руках вертикально.
  Таким чином, гикавка не є якою-небудь патологією, яка потребує лікування. Однак, у деяких випадках (досить рідко) вона може бути симптомом складного захворювання, яке супроводжується порушенням діяльності нервової системи і головного мозку. У таких випадках, якщо дане явище виникає досить часто, без зрозумілої причини, необхідно звернутися до педіатра. Але зазвичай, практично всі батьки самостійно справляються з гикавкою у новонароджених, не вдаючись при цьому до допомоги лікарів-фахівців.
  Читайте також
  Гикавка у немовлят
  Гикавка у немовлят
  Маленькі діти часто гикають. Починають це робити вони ще в утробі, коли мама в подиві розуміє, що ритмічні скорочення в животику - не що інше, як
  Чому новонароджений гикає після годування?
  Чому новонароджений гикає після годування?
  Дуже часто батьки новонародженого стикаються з незрозумілими, на перший погляд, явищами і поведінкою дитини. Наприклад, багато дитини після годування
  Дитина часто гикає
  Дитина часто гикає
  Навіть таке, здавалося б, невинне явище, як гикавка у дітей, здатне насторожити батьків, особливо, якщо гикавка повторюється часто. На думку лізуть
  Чому немовля часто гикає?
  Чому немовля часто гикає?
  У батьків маленьких дітей завжди знаходиться чимало причин для занепокоєння. Іноді їм починає здаватися, що дитина занадто часто гикає. Чому так
  Гикавка у новонароджених: симптоми і лікування
  Гикавка у новонароджених: симптоми і лікування
  Гикавка у дитини дуже поширене явище. Нерідко можна побачити ікаючої дитини в дитячому саду. Зазвичай дорослі намагаються допомогти таким ...
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Довгоочікуваний малюк доставляє своїм щасливим батькам радість та нескінченні турботи. Серед них гикавка деколи стоїть не на останньому місці.