Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Збільшення ваги у новонароджених

4-03-2015, 12:21
3495
0
Збільшення ваги у новонароджених
У перші хвилини з моменту вашого народження малюка лікар в пологовому будинку вимірює його ріст і вага. Ці показники - перша точка відліку, а в майбутньому вже особисто вам кожен місяць необхідно буде визначати, наскільки виріс і додав у вазі ваш малюк. Чому це так важливо в перший рік життя дитини? Та тому, що за збільшення росту і ваги можна судити про те, чи вистачає вашій дитині харчування для гармонійного розвитку.

Від чого залежить вага новонародженого?


На сьогоднішній день нормою для доношеної новонародженого вважається зростання 46-56 см, а середня вага новонародженого зазвичай знаходиться в межах від 2600 до 4000 р. Дитина більше 4000 г вважається великим. Причинами такого високого ваги можуть бути спадковість або порушення вуглеводного обміну у матері. До речі, найбільший вагу новонародженого (10200 р) був зафіксований в Італії в 1955 р.
Низький вага при народженні найчастіше є результатом неблагополучного протікання вагітності. Діти з низькою вагою потребують більш ретельного спостереження педіатра.
Серед факторів, здатних вплинути на вагу дитини при народженні виділяють:

 • харчування матері в період вагітності;

 • психоемоційний та фізичний стан матері;

 • вага матері до вагітності і під час неї;

 • спадковість;

 • стать малюка.


 • У перші дні життя дитина втрачає вагу. Втрата ваги у новонароджених зумовлена втратою організмом малюка води через шкіру і в процесі дихання, виділенням сечі і первородного калу (меконію), всиханням пуповинного залишку. Максимальна втрата ваги до моменту виписки з пологового будинку становить 6-8% від початкової маси тіла. Початковий вага відновлюється зазвичай до 7-10 дня життя малюка.

  Таблиця прибавки ваги у новонароджених


  Перш, ніж ви скористаєтеся інформацією про приблизну набирання ваги у дітей першого року життя, хочемо звернути вашу увагу на те, що всі діти дуже різні. Відповідно, темпи набору ваги вашого сина або дочки можуть відрізнятися від представлених в таблиці, але це не обов'язково повинно вважатися відхиленням від норми.
  Вага дитини обов'язково повинен відповідати його росту. Неспроста в таблиці ми наводимо і показники росту для малюків. Крім того, таблиця відображає не один, а навіть два найбільш поширених варіанти визначення оптимальної надбавки ваги і зростання дитини.
  Збільшення ваги у новонароджених

  Отже, в перші чотири-п'ять місяців норма збільшення ваги новонародженого становить 125-215 р/тиждень. Потім набір ваги сповільнюється, так як малюк починає рухатися активніше, перевертатися, повзати, ходити.
  Динаміка ваги добре простежується при щотижневому його вимірі. А по досягненні дитиною віку 8 тижнів виміри достатньо проводити один раз на місяць.

  Якщо дитина погано набирає вагу


  Більшість батьків лякає занадто маленький вага новонародженого. Вони постійно порівнюють свого малюка з його «вгодованими» однолітками, і їм поступово починає здаватися, що їх новонароджена взагалі не набирає вагу. В голову приходять думки про ймовірні проблеми з його здоров'ям, хоча робити такі висновки може тільки педіатр.
  Причини нешвидкого набору ваги можуть бути різними. Відомий факт, що «діти-немовлята» часто набирають вагу повільніше, ніж «ті, хто на штучному». Та й відстежити, скільки в добу з'їдає грудного молока малюк, - завдання не з простих. Рекомендація для мам, груднички яких слабо набирають вагу:

 • Намагатися якомога частіше прикладати до грудей (особливо вночі, коли дитину ніщо не відволікає від процесу прийняття їжі).

 • Стежити за кількістю виділень сечі і калу (їх повинно бути багато, якщо дитина отримує достатньо молока).

 • Прибрати з ужитку пустушку і інші імітатори жіночих грудей, так як вони шкодять нормальному грудного вигодовування.

 • Годувати дитину на вимогу, розцінюючи як вимога будь-який вид його активності (якщо з'їдене молоко виявиться зайвим, дитина просто зригне без особливого для себе дискомфорту).


 • Динаміка ваги може погіршуватися у зв'язку з підвищенням рухової активності дитини. Зниження ваги та/або мала його збільшення може пояснюватися перенесеними захворюваннями інфекційного характеру, діареєю, алергією. У ряді випадків невелика вага дитини - це спадковий показник. Інші причини недостатнього набору ваги повинні визначатися
  Збільшення ваги у новонароджених
  педіатром після проведення відповідного обстеження.
  Якщо надбавка у вазі новонародженого велика
  Занадто швидкий набір ваги дитиною теж є приводом для занепокоєння, так як може негативно позначитися на здоров'ї малюка. Повні діти часто менш рухливі, дещо пізніше знаходять рухові навички, схильні до алергічних реакцій і тривалого перебігу захворювань. Діти на штучному вигодовуванні частіше схильні перевищення норм набору ваги, так як мами можуть давати їм більшу кількість суміші, ніж належить. При введенні прикорму дітям з великою вагою рекомендується починати з овочевих і фруктових пюре.
  Читайте також
  Надбавка у вазі у немовлят
  Надбавка у вазі у немовлят
  Збільшення ваги у немовляти – головний показник його росту і розвитку, тому лікарі і молоді мами приділяють цьому питанню настільки пильну увагу.
  Дитина погано набирає вагу
  Дитина погано набирає вагу
  Один з показників, за яким уважно стежать педіатри і батьки після народження дитини - його вага. І іноді вони можуть відзначати, що малюк дуже погано
  Електронні ваги для новонароджених
  Електронні ваги для новонароджених
  Набір ваги новонародженим - важливий показник її повноцінного розвитку. Для його контролю протягом першого року життя щомісячно проводиться
  Нормальна вага новонародженого
  Нормальна вага новонародженого
  В останні роки статистика пологових будинків рясніє списками маловагих новонароджених і малюків - «гігантів» з вагою понад 5 кг І те, і інше виходить
  Норми ваги і росту дітей
  Норми ваги і росту дітей
  Кожен дбайливий батько стежить за ростом і вагою свого малюка, особливо в перші роки життя. Але як визначити, чи є у дитини відхилення в цих
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі,