Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Кривошея у новонароджених

Кривошея у новонароджених

4-03-2015, 12:24
1685
0
Кривошея у новонароджених
Кривошея - одна з найбільш частих ортопедичних патологій у новонароджених, що виражається в неправильному нахилі голови малюка.

Як визначити кривошею у новонародженого і які її ознаки?


Якщо ваш малюк весь час дивиться в одну сторону, коли спить, повертає голову на один і той же бік, то, швидше за все, у нього кривошея. Вам необхідно звернутися до лікаря для отримання рекомендацій щодо усунення цієї патології.
У медицині виділяють три форми кривошиї у новонароджених:
1. Вроджена кривошия - ортопедична патологія, яка проявляється вже з моменту народження і характеризується деформацією шиї, і буває двох видів:

 • м'язова кривошия у новонароджених виникає при патології грудино-ключично-соскоподібного м'яза (характеризується нахилом голови, з одночасним поворотом особи);

 • кісткова кривошея є наслідком порушеного процесу формування скелета, в утробі матері (обмежений поворот голови в бік викривлення шийного).


 • 2. Придбана кривошея у новонароджених , має такі ж симптоми, як і вроджена, але не обмежується віком. Існують різні причини виникнення цього виду кривошиї у новонароджених, такі як:

 • вивихи шийних хребців;

 • патологія хребта і недорозвиненість певних груп м'язів;

 • ускладнення від опіків;

 • тривала фіксація голови в неправильному положенні;

 • зниження гостроти зору або слуху.


 • 3. При помилковою кривошеї немає патологічного зміни в м'язах, але голова, тим не менш, нахилена в бік, пов'язано це з гіпертонусом м'язів. Це захворювання не загрожує ускладненнями і лікується у невролога.

  Лікування кривошиї у новонароджених


  Діагностують кривошею найчастіше до двотижневому віком, і відразу ж починають лікування, адже чим раніше приступити до процедур, тим більше шанс позбутися від хвороби. Є декілька способів виправлення патології:

 • Масаж - найбільш поширений спосіб лікування кривошиї у новонароджених. Він повинен проводитися фахівцем або мамою, яка пройшла навчальний курс. Як правило, цей метод дає позитивні результати при регулярних процедурах.

 • Лікувальна гімнастика, спрямована на м'язи спини, рук і шиї. Може проводитись як у поліклініці, так і вдома.

 • Хоч і рідко, але все ж іноді лікарі призначають плавальні процедури, так як вони сприяють загальному зміцненню м'язів спини.

 • Фізіопроцедури застосовують, як правило, для збільшення припливу крові до ушкодженої м'язі. Найчастіше призначають електрофорез.

 • Для фіксації шию в правильному положенні на дітей надягають спеціальні коміри. Це допомагає розтягування ураженої м'язи і формуванню правильної схеми тіла, тобто для того, щоб неправильне положення голови не сприймалося малюком, як здорове і природне. Переслідуючи ті ж цілі, спати дитину укладають на спеціальну подушку у вигляді бублика.

 • Якщо лікування не дало плодів протягом двох років, вдаються до хірургічного втручання. При оперативному втручанні доктора повертають м'язі колишню форму. Цей метод практикується рідко, зважаючи на те, що кривошея у новонароджених і її симптоми відступають при консервативних методах,
  Кривошея у новонароджених
  описаних вище.


 • Існують так само профілактичні заходи боротьби з кривошиї. Коли малюк не спить, кладіть іграшки то з одного, то з іншого боку. Перестилайте ліжечко таким чином, щоб малюк міг дивитися на вас, повертаючись в різні боки, тобто, якщо вона стоїть біля стіни, кладіть дитину спати головою то до одного, то до іншого торця.
  Пам'ятайте, найголовніше в лікуванні - систематичність. Не можна піддаватися власної ліні, заняття необхідні вашій дитині щодня, тільки в цьому випадку буде спостерігатися позитивна динаміка. Малюка треба не жаліти, а активно допомагати йому.
  Успіхів вам і здоров'я вашим дітям!
  Читайте також
  Масаж при кривошиї у новонароджених
  Масаж при кривошиї у новонароджених
  Кривошиї у новонароджених називають патологію шийного відділу, що виражається в нахилі голови в один бік. Звичайно, такий стан потребує корекції і
  Кривошея у дитини 3 місяці – симптоми
  Кривошея у дитини 3 місяці – симптоми
  Відразу ж після народження лікар-неонатолог здійснює ретельний огляд малятка і оцінює здоров'я дитини. Але деякі захворювання досить важко виявити
  Кривошея у немовлят - ознаки
  Кривошея у немовлят - ознаки
  Кривошея - одна з ортопедичних патологій, що виявляється у немовлят. Цей дефект може призвести до досить серйозних порушень розвитку, аж до
  Кривошия у немовлят: причини і лікування
  Кривошия у немовлят: причини і лікування
  Якщо м'язи на одній частині шиї коротше або слабкіше, ніж на іншій, шия починає кривитися набік. Функція шиї полягає не тільки в підтримці
  Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
  Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
  Кіста яєчника у новонароджених [/b] дівчаток [/b] в останні роки стала зустрічатися все частіше. Її можна виявити навіть при ультразвуковому
  Кривошия у дитини: симптоми, причини та лікування
  Кривошия у дитини: симптоми, причини та лікування
  Кривошия у дитини - досить часта ортопедична патологія, яка є третьою за зустрічальності після клишоногості і вивиху стегна. Кривошия являє