Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Гіпоксія у новонароджених

Гіпоксія у новонароджених

4-03-2015, 12:32
2455
0
Гіпоксія у новонароджених
Гіпоксія, в загальному розумінні, - це задуха за нестачі в крові кисню і накопичення в тканинах вуглекислоти. Гіпоксія або кисневе голодування новонародженого характеризується відсутністю дихання, або його недостатністю при появі на світ, при цьому прослуховується серцебиття. Іноді гіпоксія починає розвиватися ще в утробі матері.

Ознаки гіпоксії у новонароджених


На наявність гіпоксії у новонароджених вказують різні симптоми, такі як: синюшність шкірних покривів, прискорене серцебиття (з частотою скорочень серцевого м'яза 160 ударів на хвилину і більше), що переміняється недостатньо частим (менше 100 скорочення за хвилину). З'являються шуми і різні глухі серцеві тони.
Початкова стадія гіпоксії плода, характеризується такими ж ознаками, до того ж, у більшості випадків її можна виявити за появою меконію в навколоплідних водах, для чого спеціальним чином підсвічують плодовий міхур. При виділення меконію, води набувають темний, зеленуватий відтінок.
Так само варто відзначити той факт, що на початкових стадіях гіпоксії плід стає рухомим, а при подальшому розвитку хвороби, навпаки завмирає.
Причинами розвитку гіпоксії у новонароджених можуть стати:

 • різні захворювання матері, такі як: порок серця, захворювання легенів, інфекції статевої системи;

 • патологічний розвиток вагітності і пологів (тазове передлежання, обвиття, затяжні або стрімкі пологи;

 • порушення розвитку плоду, а саме резус-конфлікт, генетичні аномалії, внутрішньочерепні травми;

 • перекриття дихальних шляхів.


 • Лікування гіпоксії у новонароджених


  Якщо лікарі підозрюють розвиток гіпоксії, то вони приймають міри по швидкому розродження. Проводять реанімацію новонародженого і поміщають його в кисневу камеру. При необхідності вводять лікарські засоби для мінімізації проявів гіпоксії. Реальною загрозою життю здоров'я є випадки важкої кисневої недостатності мозку. У цьому випадку малюка завадять в барокамеру, і проводять заходи по відновленню кровотоку.
  Залишкові явища можуть зберігатися ще близько місяця. У дитини спостерігається відставання у психофізичному розвитку та незначні порушення сну. У цей період дитині необхідно спостереження педіатра. Для ліквідації наслідків кисневої недостатності дитина повинен пройти курс реабілітації. Йому, як правило, призначають лікувальний масаж і вправи на певні групи м'язів. Медикаменти застосовують при підвищеному внутрішньочерепному тиску і збудливості.

  Гіпоксія у новонароджених - наслідки


  Наслідки можуть бути різні, починаючи від незначних пригнічення рефлексів, закінчуючи досить глибокими порушеннями роботи легень, серця, ЦНС, печінки, нирок, мозку. І як наслідок, інвалідизації малюка, відставання його розвитку.
  Для профілактики гіпоксії головного мозку у новонародженого необхідно:

 • весь термін вагітності спостерігатися в жіночій консультації;

 • проводити профілактику токсикозу;

 • вчасно проходити призначені УЗД (для виявлення обвиття);
 • Гіпоксія у новонароджених

 • попереджати розвиток інфекційних захворювань;

 • здавати аналізи для контролю гемоглобіну в крові у вагітної;

 • довірити ведення пологів кваліфікованим фахівцям (вони зможуть прийняти рішення про прискорення пологів або своєчасно провести реанімацію).


 • Але, не дивлячись на все вищесказане, пам'ятайте, що будь діагноз - не вирок, навіть такий як, гіпоксія у новонароджених. Не варто сприймати близько до серця страшні прогнози лікарів, адже вони мають властивість збуватися. А терпіння, ласка, турбота і материнська любов допоможуть краще всяких ліків.
  Читайте також
  Актовегін для новонароджених
  Актовегін для новонароджених
  Патології перебігу вагітності та ускладнення при пологах можуть спричинити досить серйозні проблеми зі здоров'ям немовляти. Для лікування
  Гипоксическое ураження ЦНС у новонароджених
  Гипоксическое ураження ЦНС у новонароджених
  До жаль, і перебіг вагітності, пологи і післяродовий період у дитини може протікати з відхиленнями, одним з яких є страшний діагноз - гипоксическое
  Ішемія головного мозку у новонароджених
  Ішемія головного мозку у новонароджених
  Гіпоксія головного мозку новонароджених є універсальним пошкоджуючим фактором. Наслідки такого стану можуть проявлятися як у ранній період, так і
  Гіпоксія плоду. Причини і лікування
  Гіпоксія плоду. Причини і лікування
  У цій статті ви дізнаєтеся чому виникає гіпоксія і чи можна якось з цим діагнозом? До останнього моменту ви впевнені, що ніщо не зможе затьмарити
  Асфіксія новонародженого: ознаки і терапія
  Асфіксія новонародженого: ознаки і терапія
  Асфіксія новонародженого являє собою термінальний стан, що обумовлено порушеннями газообміну, що характеризується різким ослабленням дихання або
  Нейросонографія новонароджених
  Нейросонографія новонароджених
  Сьогодні, коли ультразвукові дослідження стали загальнодоступним методом діагностики, нікого не дивує, що до його допомогою часто вдаються дорослі.