Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Стілець у новонароджених

Стілець у новонароджених

4-03-2015, 12:33
2379
0
Стілець у новонароджених
Новоспечені батьки з цікавістю і тривогою роздивляються підгузник улюбленого малюка. І справді, його вміст може багато розповісти про травної системи новонародженого. Кожній мамі важливо знати, яким повинен бути нормальний стілець у новонародженого, щоб вчасно виявити патологію і вжити заходів.

Стілець новонародженого: норма


У той час, поки малюк росте і розвивається в животику у мами, він отримує всі необхідні речовини через пуповину. При цьому його шлунково-кишковий тракт не працює. Але плід робить ковтальні руху, смокче пальчики, і в його рот, а потім у шлунок і кишечник, потрапляє амніотична рідина, ворсинки, лусочки шкіри. І перший стілець новонародженого темно-зелений, майже чорний з консистенцією пластиліну, трохи слизовий. Він називається меконій і є нормою.
Пізніше на третю-четверту добу, після прикладання до грудей, калові маси мають перехідний характер: в них ще присутні залишки меконію, частково перевірене молозиво і молоко. Стілець малюка має кашкоподібної консистенції з буро-зеленим кольором.
З приходом зрілого молока (через 7-10 днів) відбувається зміна калових мас дитини. Вони стають жовтуватими і мають консистенцію сиру. Навіть запах випорожнень новонародженого кислий, як сир. У такому кале не повинно бути грудочок, слизу, зелені.
Мамі необхідно звертати увагу і на те, скільки разів трапляється стілець у новонародженого на добу. Частота випорожнень малюка може варіюватися від одного до 6-8 разів - практично під час або після кожного годування. Головне, щоб стілець немовляти був щоденний. Відсутність калу хоча б добу розцінюється як запор.
Трохи інакше йде справа зі стільцем новонародженого при штучному вигодовуванні. Іноді калові маси малюка-штучника схожі зі стільцем немовляти. Але найчастіше випорожнення мають більш густу консистенцію, трохи гнильний запах і темно-коричневий колір. У цьому випадку нормальним вважається спорожнення кишечника один раз на добу.

Стілець новонародженого: можливі проблеми


Нерідко у новонародженого так і не встановлюється «правильний стілець», а кал має зеленуватий колір. «Зелень» може вказувати на кілька проблем. По-перше, такий колір стільця буває при недоїданні малюком, коли в матері недостатньо молока. По-друге, зелений кал виникає при запаленні слизової оболонки кишечника, причиною якого можуть бути гіпоксія плода, неправильне харчування годуючої мами, дисбактеріоз. При цьому можливий стілець у новонародженого зі слизом. Слиз найчастіше вказує на наявність у кишечнику хвороботворних мікробів, а іноді присутній, якщо у дитини нежить або бронхіт.
Поява білих грудочок в стільці новонародженого саме по собі не свідчить про патологію, якщо малюк почуває себе добре і стабільно набирає вагу. Це говорить про те, що в організм малюка надходить надлишок поживних речовин. Таке відбувається, коли мама дуже часто прикладає дитину до грудей. Але якщо малюк відстає в розвитку, погано росте і набирає вагу, білі грудочки в калових масах говорять про те, що травних залозах не виробляється достатньої кількості ферментів, завдяки яким їжа перетравлюється.
Водянистий стілець у новонародженого вказує на лактозную недостатність. Так називають стан, при якому перетравлення молочного цукру - лактози - порушено.
Стілець у новонароджених
Це явище виникає, якщо в молоці жінки міститься надмірна кількість лактози. Причиною водянистого випорожнення малюка так само є недостатнє вироблення травними залозами ферменту лактази, що розщеплює молочний цукор.
Досить часто мами скаржаться на густий стілець у новонародженого, що виникає при запорі. Запор є наслідком порушення моторики кишечника або неправильного харчування годуючої мами. Занадто тверді калові маси ушкоджують стінки прямої кишки і призводять до появи крові в калі у новонародженого. При сильній кровотечі слід негайно викликати швидку допомогу.
При будь-яких відхиленнях стільця малюка мамі необхідно повідомити педіатра.
Читайте також
Водянистий стілець у немовляти
Водянистий стілець у немовляти
Водянистий стілець у дитини грудного віку не є нормою. Швидше за все, це пов'язано з проблемами в і без того незрілому травному апараті. Завдання
Зелений стілець у новонародженого
Зелений стілець у новонародженого
Зелений стілець новонародженого змушує хвилюватися багатьох батьків. Однак фахівці стверджують, що при нормальному самопочутті малюка і наборі ваги
Стілець новонародженого при штучному вигодовуванні
Стілець новонародженого при штучному вигодовуванні
Станом випорожнень новонародженого можна судити про роботу його травній системі та загальному стані здоров'я. У нашій статті ми розповімо, які
Стілець новонародженого на грудному вигодовуванні
Стілець новонародженого на грудному вигодовуванні
Вміст памперса новонародженого завжди викликає масу питань у недосвідчених батьків. Колір, запах, консистенція і частота стільця дозволяють судити
У новонародженого зелений стілець
У новонародженого зелений стілець
Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
Колір калу у новонароджених
Колір калу у новонароджених
Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен