Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Зелений стілець у новонародженого

4-03-2015, 12:33
1611
0
Зелений стілець у новонародженого
Мами завжди звертають увагу на вміст підгузника малюка. І це правильно, адже колір, консистенція стільця дитини може багато розповісти про стан його травної системи. В нормі у дитини жовто-золотистий гірчичний колір випорожнень. Але якщо мама виявляє «зелень» в калових масах немовляти, вона починає переживати, чи це нормально. А також хоче знати, чому у новонародженого зелений стілець?

Стілець новонародженого зеленого кольору - це нормально


У першу добу після народження дитина позбавляється від первородного калу - меконію, який накопичується у внутрішньоутробному періоді і містить проковтнуті навколоплідні води, ворсинки епітелію, нігтики. Фекалії густі і мають темно-зелений, майже чорний колір. Наступні п'ять діб, коли у новонародженого стілець має перехідний характер харчування молозивом, незрілим молоком, колір фекалій має зеленувато-коричневий відтінок.
Через тиждень, коли у матері встановлюється зріла лактація, кал малюка зазвичай стає жовто-золотистого кольору. Але як варіант, можливий жовто-зелений стілець у новонародженого, і це не свідчить про патологію. «Зелень» у підгузку може виникнути із-за природного окислення калу, виділення білірубіну, а також завдяки гормонам матері в молоці. Крім того, печінка дитини і травна система ще не працює злагоджено, тому необхідні ферменти не завжди в достатній кількості.
Навіть якщо у новонародженого зелений стілець пінистий, з невеликими слизовими вкрапленнями, але дитина добре набирає вагу і відчуває себе відмінно, це теж вважається нормальним. Таке буває тоді, коли дитина харчується «переднім» рідким молоком, а не жирним і густим «заднім».
«Зелень» у фекаліях немовляти виникає і в тому випадку, якщо годуюча мати надто багато їсть свіжих овочів і фруктів.
При штучному вигодовуванні коричнево-зелений або темно-зелений стілець у новонародженого також є нормою.

Зелений стілець новонародженої дитини: коли варто хвилюватися?


У деяких випадках вміст підгузника свідчить про проблему травної системи малюка. Зазвичай вказує на патологію і неспокійна поведінка малюка - він може часто плакати, сукати ніжками від болю, неспокійно спати і себе вести, погано набирати вагу і рости.
Рідкий зелений стілець у новонародженого з різким гнильним запахом є наслідком розвитку дисбактеріозу - порушення мікрофлори кишечника, який заселений хвороботворними мікроорганізмами. Цей стан виникає у дитини внаслідок недосконалості шлунково-кишкового тракту, кишкової інфекції, прийому антибіотиків.
Зелений стілець новонародженого може вказувати і на лактозную недостатність. Справа в тому, що в молоці міститься молочний цукор - лактоза. У шлунку його розщеплює спеціальний фермент лактаза, що виробляється харчовими залозами.
Зелений стілець у новонародженого
недостатність виникає тоді, коли організм не здатний переварити лактозу з-за нестачі ферменту лактази, оскільки травні залози її мало виробляють. Цей же з'являється і тоді, коли молоко матері за спадковим причин перенасичений цим цукром. Ось і виникають рідкі, зелені фекалії, що супроводжуються газоутворенням.
Тому якщо мама помітила не тільки «зелень» в стільці малюка, але і неспокійна поведінка малюка - слід звернутися до педіатра. Лікар, швидше за все, направить до дитячого гастроентеролога, на прийом до якого слід захопити коробочку зі стільцем дитини - потрібно здати аналіз - копрограму.
Читайте також
Зелений стілець у дитини
Зелений стілець у дитини
Колір і консистенція стільця маленької дитини є частими приводами для занепокоєнь молодих матерів. Яким повинен бути стілець дитини і що вважати
Стілець у новонароджених
Стілець у новонароджених
Стілець новонародженої дитини може багато сказати батькам про його здоров'я. Колір, консистенція, запах, частота - ті показники, на які дбайливим
Стілець новонародженого на грудному вигодовуванні
Стілець новонародженого на грудному вигодовуванні
Вміст памперса новонародженого завжди викликає масу питань у недосвідчених батьків. Колір, запах, консистенція і частота стільця дозволяють судити
Чому у дитини зелений стілець?
Чому у дитини зелений стілець?
У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості.
У новонародженого зелений стілець
У новонародженого зелений стілець
Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
Колір калу у новонароджених
Колір калу у новонароджених
Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен