Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Новонароджена дитина крекче

Новонароджена дитина крекче

4-03-2015, 12:35
1041
0
Новонароджена дитина крекче
Нещодавно народжений малюк ще занадто малий, щоб пояснити дорослим, що його щось турбує. Але, як тільки виникає який-небудь дискомфорт, новонароджена дитина починає проявляти своє невдоволення - кряхтеть, тужитися і плакати. Молоді батьки розуміють, що це головний сигнал неспокою малюка, але що ж у нього болить і чому він видає різні звуки?

Чому новонароджена дитина крекче?


Причини можуть бути самими різноманітними, але, слід зазначити, що частіше всього - це кишкові коліки, вони є основною проблемою дітей в перші місяці життя. При цьому у дитини виникає відчуття переповненого шлунка, а також надлишкове газоутворення, яке супроводжується хворобливими спазмами. Зазвичай, кишкові кольки виникають у дітей через деякий час після годування. Можна візуально помітити, що животик у новонародженої дитини збільшується в розмірах і твердне, при цьому малюк стає неспокійним, постійно «сучит ніжками, крекче й плаче.
Ще однією причиною, внаслідок якої у новонароджених проявляється кректання, є відсутність стільця при переповненому шлунку. Дитинка не може як слід тугіше, тому й починає кряхтеть. Але не варто відразу вдаватися до проносних засобів - малюк зможе впоратися з цією проблемою сам, просто йому необхідно для цього трохи більше часу.
У яких випадках слід звертатися до лікаря?
Як правило, кректання новонароджених не є симптом якого-небудь важкого захворювання і не потребує нагляду лікаря. Але не варто ігнорувати ситуації, якщо:

 • дитина відмовляється від їжі;

 • занепокоєння новонародженого супроводжується частою блювотою і рясним зригуванням;

 • у малюка спостерігається печія, відрижка або рідкий стілець;

 • новонародженого турбує регулярне підвищене газоутворення;

 • у дитини помічена тенденція до зниження ваги.


 • Якщо новонароджена дитина погано спить, часто крекче і плаче уві сні, краще проконсультуйтеся з педіатром.

  Як допомогти немовляті, якщо він постійно крекче?


  Якщо ви впевнені, що причиною кряхтения вашої дитини є саме кишкові коліки, а не яке-небудь інше захворювання, потрібно постаратися полегшити страждання дитини. Для цього, в першу чергу, рекомендується за 5-10 хвилин до годування викладати дитину на животик. Також, при природному вигодовуванні немовляти, слід пам'ятати про правильність прикладання малюка до грудей. В іншому випадку, якщо поза обрана неправильно, дитина разом з молоком буде заковтувати повітря, який, потрапляючи в шлунок, може викликати дискомфорт. У теж час, годуючій мамі необхідно дотримуватися певної дієти, при якій будуть виключені з раціону продукти, що сприяють надмірного газоутворення. У тому випадку, якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, слід правильно підібрати соска для пляшечки, крізь отвір якої дитина не зможе заковтувати повітря. Після годування не забудьте потримати малюка «стовпчиком». Ця рекомендація дозволяє дитині позбутися від зайвого повітря, який він все ж встиг заковтнути.
  Новонароджена дитина крекче
  Не забувайте робити дитині погладжуючий масаж животика круговими рухами за годинниковою стрілкою, а також згинальні і розгинальні рухи ніжок.
  Звичайно, в сучасній медицині існує безліч лікарських препаратів, які можуть допомогти немовляті впоратися з кишковими коліками. Однак перш ніж почати прийом будь-яких ліків, проконсультуйтеся з лікарем.
  Повірте, через це проходять всі новонароджені діти. А як тільки, кишечник налагодить свою роботу і звикне до переробки їжі, кректання у дитини зникне. Наберіться терпіння самі і допоможіть вашій дитині пережити цей час.
  Читайте також
  Чому дитина крекче?
  Чому дитина крекче?
  Молодим мамам і татам властиво переживати через дрібниці. Іноді їх занепокоєння бувають абсолютно безпідставні, що пояснюється браком досвіду в
  Дитина крекче
  Дитина крекче
  Новонароджені малята видають безліч незрозумілих нам звуків, що для молодих недосвідчених батьків часто стає приводом для занепокоєння. Наприклад, що
  Чому новонароджений крекче і тужиться у сні?
  Чому новонароджений крекче і тужиться у сні?
  З'явившись на світ, крихітку оточують турботою і теплом його батьки. Але дуже скоро у новоспечених мами і тата виникають і інші відчуття -
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Довгоочікуваний малюк доставляє своїм щасливим батькам радість та нескінченні турботи. Серед них гикавка деколи стоїть не на останньому місці.
  Як застосовувати Ріабал для новонароджених?
  Як застосовувати Ріабал для новонароджених?
  Дуже часто малюків у перші місяці їх життя мучать функціональні кишкові коліки. Причому це не повинно викликати у матері особливого занепокоєння,
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними