Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Годування новонародженої дитини

Годування новонародженої дитини

4-03-2015, 12:44
1459
0
Годування новонародженої дитини
Нарешті настав той хвилюючий момент - ви стали батьками. І з перших днів народження малюка на вас лягає величезна відповідальність. Звичайно, найчастіше з дитиною буде знаходитися мама, тато повинен в цей час забезпечувати фінансову стабільність сім'ї. А основним завданням мами на перших порах є турбота про те, щоб малюк був сухий, здоровий і звичайно вчасно нагодований.
Годівля новонародженого непросте завдання. Особливо труднощі вона викликає у первородок. Адже треба знати, як правильно тримати малюка, як прикладати його до грудей, який режим прийому їжі дотримуватися. Все приходить з досвідом і не варто впадати у відчай, якщо щось не виходить.
В даний час ведуться активні суперечки з режиму годування новонародженої дитини. Одні кажуть, що це треба робити на вимогу малюка, а другі доводять, що слід годувати новонародженого по годинах. Ми всі чудово розуміємо, що діти різні. Один може витерпіти три-чотири години до наступного годування, а для іншого такий період здається занадто великим. Якщо ваша дитина все-таки не витримує цей час, значить, вашій дитині не вистачає молока або він просто не доїдає. У такому разі дотримуватися режиму при годуванні немовляти все ж варто, але привчати його до цього необхідно поступово.

Пози для годування дитини
Іноді виникає питання, які краще всього застосовувати пози для годування дитини? Їх існує чимало, але найчастіше використовується три:

 • Перша з них - «колисочки». Малюк знаходиться попереду грудей, мама тримає його однією рукою, а другий подає груди.

 • Друга поза - лежачи. Мама і новонароджена лежать один до одного боком. Така поза є найбільш комфортною.

 • Третя поза годування дитини - з-під руки. Голова малюка знаходиться у груди, животик біля маминого боку, а ніжки за мамою. Такий варіант годування найбільш підходящий для ослаблених дітей. Адже мама своєю рукою притримує голівку малюка, тим самим допомагає дитині взяти груди.


 • Яку б ви позу годування дитини не вибрали, головне, щоб ви і ваш малюк відчували себе комфортно.

  Нічне годування дитини
  Годування новонародженої дитини

  Перші дні новонароджений може прокидатися вночі і вимагати, щоб його погодували. І в цьому є безліч плюсів, оскільки нічне годування дитини приносить користь не тільки йому, але і матусі. Перший плюс - збільшується кількість молока і тривалості лактації. Другий плюс - при годуванні вночі виробляється пролактин, який гальмує наступ процесу овуляції.

  А що робити після годування?
  Ще одне питання, яке найчастіше виникає у молодих мам, як тримати дитину після годування? Однозначної відповіді на нього немає. Одні за те, щоб після годування тримати малюка «стовпчиком». Інші твердять, що цей метод «дідівський» і ніякої користі не приносить. Вирішувати любі матусі вам. Тільки варто пам'ятати, що методи наших батьків ще ніколи нікому не приносили шкоди.
  І пам'ятайте, перший місяць життя відбувається адаптація новонародженого до всього нового. Постарайтеся, хоча б цей період годувати дитину тільки грудьми. Цим самим ви підтримаєте його і допоможете йому адаптуватися в новій для нього середовищі.
  Читайте також
  Режим годування новонародженого
  Режим годування новонародженого
  Вибір правильного режиму годування немовляти: на вимогу або по годинах - першочергове завдання мами новонародженого. При цьому важливо не тільки
  Як годувати новонародженого?
  Як годувати новонародженого?
  Ось ваш довгоочікуваний малюк народився! І відразу виникає безліч питань у молодої мами, адже ви ще тільки познайомилися з вашим крихтою, і не знаєте
  Як відлучити дитину від грудного вигодовування?
  Як відлучити дитину від грудного вигодовування?
  Будьте готові до того , що відлучення - питання не кількох днів або тижнів, а займе більше часу. Підготовку до відлучення можна починати
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Довгоочікуваний малюк доставляє своїм щасливим батькам радість та нескінченні турботи. Серед них гикавка деколи стоїть не на останньому місці.
  Як правильно тримати новонародженого?
  Як правильно тримати новонародженого?
  Молоді батьки часто не знають, з якого боку підійти до немовляти. Тому правильно тримати новонародженого мами і тата навчаються з перших же днів. І
  Чому дитина відригує фонтаном?
  Чому дитина відригує фонтаном?
  У процесі годування новонародженого, незалежно від того, харчується він штучними сумішами або винятково грудним молоком, можуть виникати ...