Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Джерельце у новонароджених

Джерельце у новонароджених

4-03-2015, 12:45
2028
0
Джерельце у новонароджених
Як відомо, у новонародженого кістки черепа еластичні і не з'єднані між собою. Між ними знаходиться м'яка сполучна тканина, яка дозволяє голові новонародженого міняти свою форму. Це необхідно для того, щоб в процесі пологів дитині було легше проходити по родових шляхах. Саме тому форма голови під час пологів найчастіше приймає довгасту форму, що лякає деяких новоспечених мам. Але поспішаємо їх заспокоїти, так буде не завжди і вже через кілька днів голова стане звичною округлої форми.
Ще багатьох матусь хвилює питання тім'ячка у новонародженого, а саме його розміри і час закриття. У цьому матеріалі ми постараємося відповісти на ці питання, а також детальніше розглянемо всі нюанси, пов'язані з тім'ячка у новонароджених.
Що таке джерельце?
Джерельце - це особливе місце на голові новонародженого, в якому зустрічається три і більше кістки. Це місце покрита сполучною тканиною. Джерельце у новонароджених існує для того, щоб розмір голови міг збільшуватися. На першому році життя у дитини активно росте мозок, і, відповідно, йому потрібно більше місця.
Також через джерельце, при необхідності, можна провести обстеження, яке називається нейросонографія. З його допомогою можна обстежити мозок дитини на предмет пухлин, кровотеч, наслідків різних травм, не завдаючи шкоди новонародженому. Крім цього джерельце у новонароджених служить терморегулятором, і при високій температурі у малюка він допомагає мозку втрачати тепло. Ну і, звичайно ж, джерельце виступає в ролі амортизатора при ударі головою дитини.
Далеко не кожен з нас знає, скільки джерелець може бути у новонароджених. А їх, виявляється, може бути аж шість! Але не всі вони можуть добре прощупуватися, навіть якщо дитина народилася в строк. У більшості діток вони заростають буквально через кілька днів після народження. І залишається, як правило, всього два джерельця.
Маленьке джерельце розташований у новонароджених на потилиці. Часто буває, що і цей джерельце встигає зарости ще до народження. Але у недоношених діток він прощупується завжди. Період заростання маленького джерельця може становити 2-3 місяці.
Велике тім'ячко у новонароджених знаходиться на маківці. Заростає він значно пізніше, ніж маленький, найчастіше на рік. Але це може статися і в 6-7 місяців, а може і в 15-2 роки. Занадто раннє чи занадто пізніше заростання великого тім'ячка у новонародженого може сказати лікареві про наявність тих чи інших проблем у дитинки.
Розміри великого тім'ячка можуть значно варіюватися. І незначні відхилення від норми цілком припустимі. В середньому розмір тім'ячка у новонароджених становить 2х3 див.
Мамі слід знати, що джерельце у новонароджених часто пульсує. І цього зовсім не потрібно лякатися, це нормально. Пульсація тім'ячка - це зовнішній прояв серцебиття дитини. Фізіологічно це виглядає так: мозок людини оточений рідиною (ліквором), і коли судини головного мозку пульсують, то ця пульсація передається ліквору, який в свою чергу передає її родничку. Останнє ми і спостерігаємо у немовлят. Тому, пульсація тім'ячка у новонароджених - абсолютно нормальне явище. І не її присутність повинно турбувати
Джерельце у новонароджених
батьків, а, швидше, її відсутність.
Про що може сказати зовнішній вигляд джерельця?
Тепер обговоримо зовнішній вигляд тім'ячка у новонародженого. В нормальному стані джерельце має трохи випирати над поверхнею голови. Іноді буває, що джерельце у новонароджених знеможений. Це є приводом звернутися до лікаря. Впалый джерельце у новонароджених може бути викликаний зневодненням організму. Таке часто проявляється під час хвороби, яка супроводжується блювотою, проносом і високою температурою. Насторожити батьків має і сильно випирає джерельце. Можливо, це викликано підвищеним внутрішньочерепним тиском, і також не варто відкладати похід до лікаря.
Джерельце у новонароджених не вимагає спеціального догляду. Його можна мочити, доторкатися до нього пальцями. Але за його станом потрібно уважно стежити. Він може допомогти вчасно виявити захворювання і сприяти своєчасному лікуванню.
Читайте також
Джерельце у дитини
Джерельце у дитини
Джерельце у малюка - тема, яка завжди хвилює батьків, викликає переживання і безліч питань. Давайте спробуємо разом розібратися, і дати відповіді на
Джерельце не заростає
Джерельце не заростає
Природа все передбачила, і для проходу новонародженого по родових шляхах подбала про його голівці, зробивши свого роду амортизатори - джерельця.
Впалый джерельце
Впалый джерельце
Джерельце - свого роду амортизатор на голові у дитини, що полегшує його проходження по родових шляхах. І за його станом в перші місяці життя малюка
Коли у дітей заростає джерельце?
Коли у дітей заростає джерельце?
До родничку дитини багато батьків ставляться з побоюванням, боячись доторкнутися до нього зайвий раз. Чимало питань виникає і щодо термінів
Череп новонародженого
Череп новонародженого
Немовля з'являється на світ таким маленьким і слабким, що багато батьків просто бояться взяти його на руки і доторкнутися до голови, особливо бачачи
Маленький струмок у новонародженого
Маленький струмок у новонародженого
Природа передбачила все: народжуючись і проходячи крізь родові шляхи, череп немовляти стискається за допомогою "амортизатора" - джерельця. За його